klady a zápory PD 9 x64

Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tento program mám v PC jen pár dnů. Původně jsem ho chtěl jen vyzkoušet, ale vypadá solidně a proto je možné, že si ho nakonec pořídím i nastálo. Jako doplněk k Pinnacle Studio.Uvidíme. Sem budu případně doplňovat postřehy, které při práci s ním získám.

Plus: je jeho rychlost zpracování AVCHD videa. je dána podporou x64bitových systémů. U mě W7.

doinstalovatelná čeština

Mínus: nedá se udělat obraz Blu-ray disku do složky na HDD, jako je tomu v případě AVCHD DVD
Po několika dalších dnech s tímto programem jsem se dočkal nemilého překvapení. Program mi sveřepě zamrzá. A to při různých činnostech v něm a bez jakéhokoliv zjevného důvodu.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Plusy: Obrovská hudební knihovna, rychlost, spousta titulků, pipu a dalších efektů ke stažení z internetu. O tom, že se dají vytvářet vlastní není nutno mluvit. Obrovské plus je možnost časové osy, kde může být mnoho videostop, což je velice vhodné.

Mínus: Špatná kvalita při převodu AVCHD 1920*1080 do souboru kompatibilního s DVD 720*576. Nejedná se tedy o to, že by vypaloval nekvalitně na DVD. Když vypálím jako DVD projekt na DVD je vše v pořádku.

Ukázka krátkého filmu (video, které budu nahrávat pro potřeby testů v tématu "AVCHD a síla našich PC mazlíčků zobrazuje právě tyato koťata v trávě"):



a taky nějaký pejsek



a Orlická přehrada ať to máme kompletní.

MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Musím pochválit výborný nápad autora zařadit ostatní střih. prog.a skušenosti s nimi.Nynní zkouším tento program mám nahrané video asi 40 min. z fota Panas.TZ7 720p, film má asi 28 souborů zhruba od 1/2-2 min.Ovšem vkládání většího množství souborů je opravdu utrpení.Možná dělám něco špatně, nejdou soubory vložit na čas. osu najednou?Prosím nekamenovat za možná hloupý dotaz.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Samozřejmě, že to lze. Stiskni a drž ctrl a klikej na soubory jež chce přidat. Výběrem myši se to dá taky, ale je to obtížné. Nebo Ctrl+A a vlož všechno. Potom z osy vyhodíš co nechceš. Nebo si zvol zobrazit jako podrobnosti.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za radu !
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Romana. Není to kritika, pouhý komentář, bez nároku na universální pravdu.

Obdivuji každého, kdo má odvahu jít s kůží na trh, jak se říká. Kvituji vždy s povděkem možnost, podívat se na nějaké video, které vytvoří jiný nadšenec, než jsem já. Nechci tu nijak čeřit vodu, ale, když už to tady je... Argo a koťata mi připadá spíše, jako upoutávka na efekty, které umí PD9. Každý má svůj styl práce. Já osobně bych zkrátil některé záběry - video dostane dynamiku - a hudbu zvolil mírnější. Jsem obecně také příznivcem tvrdší muziky, ale k domácímu zvířectvu, se přeci jen nehodí. Určitě se dá najít něco vhodnějšího, jako hudební podkres. z 10 možných dávám 5

Druhé video Sára, je mnohem lepší! Má dynamiku a šmrnc z podstaty vděčného tématu, jakým štěně bezesporu je. Patří k tomu i šikovně použitý kýčovitý úvodní titulek, který tam má své opodstatnění. Jediné, co bych vytkl, je efekt vodních kruhů při změně scény. Ten bych raději nahradil jednoduchou stíračkou... Z 10 možných 8 a půl.

Třetí příspěvek - Koupání na Orl. přehradě, je v mých očích na druhém místě. Hudby i přechody jsou, dle mého skromného názoru OK. Jen záběry lodí jsou zbytečně dlouhé a častá chyba při natáčení vodní hladiny, že si nedáme pozor a máme ji z kopce, což je proti přírodě :-D. Podle mého častá chyba, dávat úvodní titulek s mořskou tématikou k "sladkovodnímu tuzemskému videu". Korálů a mořských koníků si našinec v našich domácích "loužích" pravda moc neužije. Co mě ve Smartsoundech irituje, je převaha piána v jejich hudebních variacích. Z možných 10, dávám 6.

Ze všech videí čiší nádech šance se stále zlepšovat. Doporučil bych nejen Tobě, ale obecně, mrknout se do nějaké vhodné literatury o teorii natáčení, která pomůže odstranit plno začátečnických chyb. Natáčení domácího videa zdar a hurá!
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Díky, přesto upřesním.

Ano. Argo a koťata je upoutávka na efekty, zkrácené video původně úplně jinak vypadající, vytvořeno v létě 2010 v Pinnaclu. PowerDirector mám až od vánoc.

To samé je případ Orlické přehrady. Video mělo potěšit slečnu ve vodě, která je nadšená, že je na youtube :-) I v tomto případě je originál dělán v Pinnaclu.

Sára je sice taky video dělané pro prezentaci pejska na facebooku. Originál (tedy skutečné video Sáry) jsem ještě nedělal a tak jistě to bude vypadat lépe. Mimochodem u uploadovaného videa by byl mix zvuku štěněte s hudbou jenže při uploadu na youtube se zvuk posunul, video zpomalilo a tak jsem to ztlumil a použil jen jednu hudbu.

Hudba. Ano to je jeden z nejčastěji používaných efektů. Správná hudba ve videu udělá mnoho, ale taková vzhledem k autorským právům, není možná ve videiích co jdou na youtube. :-)

Ale díky. Mimochodem k těm záběrům lodí, no to je o tom co se komu líbí a mě se ty lodičky líbí. A ta vodní hladina. Při tak velkém zoomu bez stativu to je vynikající. Osobně tomu vytýkám roztřesenost, která je bez stativu samozřejmost.

K radám o natáčení. Ano, vím. Na své jakékoliv videa koukám velice často a po xté vidím věci, které po prvé, druhé, ttřetí vidět nebyly a snažím se to příště dělat jinak. Někdy se to povede jindy ne. Jinak čtu velice velmi, ale literaturu historickou. Číst o natáčení se mi nechce. Ale když už koukám na televizi ať už na cokoliv, sleduji právě práci kameramana a kolikrát si říkám proč to dělá takto? A přemýšlím. A nechávám se motivovat, zkouším to stejně, podobně. Je to o praxi.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já nemám nic proti lodím, ve Tvém videu. Mám také lodě rád, ale v tomto případě bude vhodné záběry s nimi zkrátit. Nezmiňuji se o tom, že by tam byly navíc. S hudbou na You Tube je velký problém. I já ho musel řešit. Proto jsem takové video umístil raději na Stream.cz, tam to projde v pohodě.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

Ono s mým uploadem je to tak, že 30s = 1 hodina takže to zatím řešit nemůžu a bohužel se nemůžu pochlubit s více věcma a nebo lepšíma, a že jsou :-) Myslivecká poslední leč, Víkend spolupracovníků na Kokoříně, Výlet na kolech ... škoda ledaže bys přijel jestli si s Rakovnicka a okolí.

Ale mimochodem v těchto projektech (až na myslivce) jsou ještě zbytečně dlouhé záběry. Nyní stříhám videa z hor a zkracuji minimálně s minimálními přechody. Vypadá to lépe, ale to je bobování, lyžování, rychlé scény. Budu zde uploadovat ať zkoukneš.
evik

Pro MONYS:
Jde to celkem jednoduše > Úpravy> označit vše > přetáhnout myší do časové osy
ukázka : http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4372 ... at_vse.jpg
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů