AVCHD v Pinnacle 15 UC

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Dávid

OK... beriem Vaše názory ale musíte pochopiť aj moju stránku veci. Som človek, ktorý ide raz za rok na dovolenku natočí si video a chce spomienku. Kedže som si kúpil novú kameru ktorá natáča vo formáte H.264 1920x1080 50s/s rád by som si vytvoril film. Doteraz som používal pinnacle studio ( rôzne verzie ) ešte pre obýčajnú DV kvalitu. Nemal som problém. Jednoduché efekty, ľahký import/export a podpora jazyka. Prišla nová kvalita a tým pre mňa aj nové formáty. Len teraz mám problém, že aj keď som podľa Vášho odporúčania vytvoril súbor v MPEG-4 Full HD 50s/s, tak video aj tak nedisponuje kvalitou natáčaného snímku. Konkrétne s plynulosťou videa :-/. Je to programom alebo čím ? Dĺžkou filmu ? počítačom ?

Fakt bol by som rad za nejaké rady keďže ste skúsenejší a stojím pred problémom. Ako by ste to vy riešili ?
Laďa

Davide, je pravda, že jsme trochu odbočili od tématu.
Plynulost je dána snímkovou frekvencí. Točíš-li na 50p (progresive) a uděláš výstup na 25p, tak se to bude vždy lehce v pohybu trhat. To samé udělá i 50i (interlace) dané do 25p. Prostě počet snímků je na hraně. Takže točíš-li na 50p/i výstup udělej vždy stejný jako zdroj. I moderní LCD TV zvládají "i". Jakmile to půjde na web nebo jen na PC, je nutno dělat "p". Youtube i Vimeo to chtějí 25p. Věřím, že v budoucnu to již bude 50p. Takže podle Tvého popisu nevím, jaký máš výstup. 50s/s neexistuje.
Protože neznám do podrobností PS a jeho export, nevím co Ti tam udělá. Proto jsem doporučoval "MediaInfo", to by nám řeklo vše potřebné. Je to FREE, tak si to nainstaluj a dej sem údaje, zdroje a exportu.
Ještě jednu věc, originál jede plynule? Jestli ten má problém, tak bych věřil i slabému PC. Je to vaření z vody, bez potřebných údajů.
Dávid

Toto je výstup :
Video
ID : 1
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Simple@L3
Format_Settings_BVOP/String : Ne
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
Format_Settings_Matrix/String : Default (H.263)
CodecID : 20
Duration/String : 2h 13mn
Bit rate : 11,7 Mbps
BitRate_Maximum/String : 25,3 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 50,000 fps
Minimum frame rate : 25,000 fps
Maximum frame rate : 50,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.113
StreamSize/String : 10,9 GiB (98%)

A toto je jeden zo vstupných súborov :
ID : 1 (0x1)
Celý název a cesta : C:\Users\David\videa 2\Egypt - Hurgada _001.MTS
Formát : BDAV
Formát/ : Blu-ray Video
Velikost souboru : 14,1 MiB
Duration/String : 4s 769ms
Celkový BitRate : 24,9 Mbps
OverallBitRate_Maximum/String : 28,0 Mbps

Video
ID : 4113 (0x1011)
MenuID/String : 1 (0x1)
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.2
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=3, N=24
CodecID : 27
Duration/String : 4s 760ms
Bit rate : 23,6 Mbps
BitRate_Maximum/String : 25,0 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 50,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.228
StreamSize/String : 13,4 MiB (95%)
pppppv
Příspěvky: 29
Registrován: 12.11.2012, 22:56
Kontaktovat uživatele:

PRE:
Dávid
Re: AVCHD v Pinnacle 15 UC
15. 02. 2014 19:14
Tieto všetky údaje mate z toho SW - "MediaInfo", alebo odkiaľ?
Laďa

Davide,
ten výstup je hodně vzdálená originálu.
Jak bitrate tak i kódováním.
Originál je h264, což je moderní kódování pro HD (AVCHD) vzniklo vlastně pro toto rozlišení.
Export je h263, což je vlastně kódování do DivX v HD. Toto kódování vzniklo v půli 90let a je jen napasováno na větší rozměr.
Snažím se to napsat trochu jednoduše.
Co jsem googlil, tak PS15 má již kodec h264, takže si to musíš ručně nastavit. Mělo by to být do MOV.
Laďa

Davide, na zkoušení si udělej nový projekt a dej tam 1min videa a to renderuj. Bude to rychle a potom si spočítáš, jak má být to dlouhé video datově velké. Hlavně budeš moci rychle reagovat na výsledky.Obrázek z PS15 Tady jde vidět to kódování h264.
Laďa

Davide, tady jsem udělal výpisy z MediaInfo
Jsou to videa z foťáku. NTSC
Je tam vždy zdroj, potom pro TV (mp4) a BD.
Jde vidět, že pro TV (zálohu) můžeš nastavit velmi podobné parametry jak má zdroj (to potom můžeš zálohovat), u BD jseš omezen standarty. Dá se to obejít, ale může tam být potom určitá nekompatibilita s playery. Pro TV klidně nastavuj bitrate 12Mbps, těch 26Mbps by se mohlo stát, že to některé nepřehrají.
Nechce se mi instalovat PS15, jen aby jsem zjisti kde se dá co nastavit, to musíš prozkoumat sám.
Dávid

No vyexportoval som krátku parsekundovú pasáž aby som zistil čo a ako vo formáte MOV s H.264...no tu je výpis z mediainfo http://uloz.to/xKgQu2Rj/hmmm-txt a problém je v tom že stale to trhá...tentokrát vyzerá video ešte aj spomalené.... Už si fakt neviem rady... :/
Laďa

Oproti originálu to máš Interlace (prokládané). To by mohlo udělat to zpomalení. 50p do 50i je vlastně 50půlsnímků / 25snímků. Jenže BD by to automaticky do tohoto fps dával. Mě to příjde, jako by PS15 ještě neznal na vstupu 50p a neví jak nastavit snímky na výstupu.
Dávid

No a nejaká novšia verzia Pinnacle by to zvládla ? alebo ako by si to riešil ? :/
Čo sa týka stroja na ktorom pracujem : i5 2,5GHz, 1TB SSHD, nvidia 740GT 2GB - notebook
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host