AVCHD v Pinnacle 15 UC

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Milý Jaromíre. Díky za plodnou polemiku. :-) dovolím si poznamenat jen pár slov. dovolená a její natáčení může býti velmi specifické. Prot i délka vytvořeného materiálu muže být výrazně individuální. Hodně záleží na tom, kolik toho např. za týden prožijeme a kolik si z toho chceme ponechat pro čas budoucí, až se nám po těch chvílích zasteskne a budemem mít touhu si je připomenout. Já to dělám tak, jak to zmiňujete, a to každý den, jako jeden díl. Kolik dnů dovolené, tolik potom většinou i AVCHD DVD v délce plus mínus 35 minut. Záloha obrazu disku je potom na záložních HDD. Jelikož to dělá hezky po jednotlivých dnech, nemusím se obtěžovat kýčovitými menu ani značením kapitol. Proto je snadné, když na to přijde, vypreparovat ze zálohy ve složce STREAM holý video soubor a ten potom přehrávat podobně jako je Váš oblíbený způsob z Flash nebo - u mě oblíbenější - 2,5" HDD s USB 3.0 redukcí. Ohledně přesně tak testuji zhotovená videa před finálním vypálení. Na DVD i BD placky nedám dopustit, Nemusím nic, když mám chuť hledat na HDD a někam to kopírovat, než si to přehraji. Prostě sáhnu do poličky, vytáhnu to, na co mám zrovna chuť, šup s tím do BD přehrávače, a už tojede vážení. ;-) Takže, každému podle jeho chuti a vkusu. :-)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Járo, vystihl jsi to dokonale! Není více co dodat. :-)
Laďa

Vidím, že si vystačíte sami dva :-) :-)
Mě je bližší názor kamera11. Udával jsem USBFlash, ale nějak jsem myslel, že bude pochopeno i HDD. Flash je na přenášení po návštěvách a jeho půjčování lepší, než někomu svěřit HDD.
Video z jednoho dne dovolené na 30min je fakt tak pro účastníky zájezdu, a ne pro širší použití.
Jak jsem psal, dávám vše na web, takže to musí být srozumitelné i cizím lidem.
Jinak oblet zeměkoule lze zkrátit, nemusí trvat 90min :-)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Laďa

kamera11, nic proti "šéfovi", jen jsem reagoval, nikdy neodporuji X(

Trochu jsme již odbočili od tématu, ale i tak jsme pár informací poskytli.
Správně bych v této sekci neměl být, pracuji v Ediusu. Takže AVCHD/h264 stříhám pomocí "PROXY" modu. PC mám z r 2008. Než jsem přešel na verzi co to podporuje, tak jsem to převáděl. Nejsem hnidopich, co kontroluje každé políčko videa mezi originálem a výsledkem. Takže bývám se svou prací v tomto ohledu spokojen, i zákazníci nic nenamítají.
Ten Tvůj příklad z vesmíru, mě pobavil, proto ta reakce. Je pravda, že každé video (film) má určitý okruh diváků, od toho se vždy odvíjí zpracování. Však na školeních pravidelně u těch videí usnu >:D< Hlavní důvod na tu zmíněnou délku dovolené bylo, že jsem si jaksi neuměl představit, jeho atraktivnost pro diváka. Také jsem taková dělal a postupem doby jsem to změnil. Je to vždy věc každého kameramana/stříhače, jakou má představu o svém díle. Jen to chce sledovat reakce diváků při promítání. Mě hodně pomohly knihy "HOMEVIDEO" , po přečtení jsem pochopil, kde dělám hodně chyb. A třeba zrovna Pavel, mě u jednoho mého videa hodně pomohl, kompletně mi přestříhal úvod a upozornil na nesrovnalost v komentáři.
Jsem rád, že se zde diskutuje v pohodě a i opačný názor je tu vcelku brán v klidu :)oX(
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Laďa

Ty jsi nějaké noční ptáče?

Ten klid byl míněn tak, že se hned neoslovujeme vulgárně. Už jsem to zažil :o

To, že se mnozí nesnaží, ale hledají přímo odpověď, je známka, hloupnutí lidstava. Troč se snažit, když ti to nějaký hlupák řekne. Začínal jsem, když internet byl ještě v plenkách, takže jsem se musel snažit sám, jak na to. A to mě zůstalo. Dokonce jsem jednu dobu měl nainstalované 4 editory, abych mohl poradit. To je již hodně dávno. Teď radím jen na základě svých vlastních zkušeností a názorů. Nemusí se slučovat s jinýmy, ale to si musí přebrat tazatel, který názor bude preferovat. Viz Romulus s BD a náš pohled na MKV.
Jinak celkově tato diskusní fóra upadají, přesouvá se to na FB apodobné soc. sítě. TVFREAK.SK se ukončil celý a TVFREAK.CZ je v sekci videa a kamer také již hodně slabý.
Jěště, že jsme tu a můžeme se zde rozepisovat a polemizovat.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Laďa

kamera11
Není co dodat, tak nějak to je. Zrovna řeším zakázku a moje cena se jim zdá vysoká, protože to dělával kolega zákazníka zadarmo, jenže nyní do toho již nechce jít. Ani se nedivím, 6 hodin natáčení a potom to vše zpracovat do slušného stavu. Když to bude pro ně drahé, tak jim ty mobily navrhnu.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host