AVCHD v Pinnacle 15 UC

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem tu zase se svou troškou do mlýna. Na Pinnacle 15 jsme čekali - někteří jako já netrpělivě - rok a půl a máme, co jsme chtěli. Tedy ne úplně. dočkali jsme se pouhého update verze 14, kterou firmy pojmenovala 15 a projevila tak snahu, dát lidem něco zdánlivě nového a samozřejmě mnohem "lepšího", než ve verzi předchozí. Je nabíledni, že si vzali příklad od softwareového gigantu Microsoft, který se zachoval podobně a pouhou opravu s trochou toho vylepšení (podotýkám významného!) udělal marketinkový trhák. Windows 7 je pro mne update na zmršené (možná vědomě) VISTy a prodávaný, pod fungl novou etiketou. Tento tah jim vyšel dokonale! Zpět, ale k Pinnacle 15. Po dalším experimentování s novou verzí jsem rád, že mohu konstatovat, že verze 15 má pro mne velký význam či spíše přínos. Ač nechali v novém Pinnacle - jako tradičně - přemíru nedostatků, jeden byl vyřešen! Alespoň pro mne. V sekci ke čtrnáctce jsem psal o chybě, která je v patnáctce OPRAVENA. Vrátil jsem se k videu z Vánoc 2009, který jsem musel chtě nechtě udělat v Pinnacle 12 (s o řád horším obrazem), než produkuje jinak bezchybně PS14, viz odkaz. Projekt z dvanáctky jsem dal vyrenderovat v nové verzi a na druhý pokus jsem docílil kýženého výsledku, videa bez nepříjemného kostičkování v pohyblivých částech videa, se kterým se tu setkali i jiní uživatelé PS 14. Proč až na druhý pokus? Na poprvé jsem z radosti, že funguje v v.15 již korektně PCM zvuk v AVCHD videu jsem zapnul tuto možnost a dal video o délce necelých 36 minut vyrenderovat s nastavením, jako pro DL DVD. Výsledek byl do hodiny hotov. Podíval jsem se na velikost a zjistil, že má 4,51GB, takže se nevejde na jednovrstvou placku a budu muset renderování zopakovat. Pustil jsem si výsledný STREAM soubor v Power DVD 9 a posouval se v minutových intervalech a modlil se, aby se kostičky ve výsledném videu z nové verze PS neobjevily. Neobjevily se tam, kde byly v PS 14 a ve mě začal zrát tento příspěvek. Bohužel jsem zjistil, že výsledné video se v poslední čtvrtině začíná sekat. Po dalším posunu, šel už jen zvuk a video stálo. Nezoufal jsem a pustil výtvor v Media Player Classic. Bohužel zde se inkriminované video nespustilo vůbec. Trpělivě jsem přešel do Power DVD 10 a akci opakoval. Tam šel obraz se zvukem ruku v ruce do 29. minuty a potom začalo rozsýpání obrazu a zvuk se začal opožďovat nebo předcházet. To nevím přesně, nedokázal jsem to zjistit. A proč také. Nefungovalo to , jak mělo a proto šup s tím do koše a hezky znovu. Vrátil jsem se k zvuku DD 2.0, který je i v originální nahrávce z kamery. Při nastavení na jednovrstvé DVD přetékalo celých 46 vteřin a proto jsem se musel uchýlit opět k triku s dvouvrstvým nastavením média, které mám již vyzkoušeno v PS 14. Tam se dá a v PS 15 nejspíše také udělat 42 minutové video s DD 2.0 oproti 35 minutám, které inzerují v Pinnacle návodu. Jen je nutné použít mého jednoduchého triku. Moje vánoce s DD 2.0 zvukem a délkou videa 35m46vt má velikost pro AVCHD DVD 4,12GB. Výsledné video jsem překontroloval, tentokráte, bez vad popisovaných v konci záznamu. Obraz je jako zrcadlo a tak to má být! Musím vývojáře Pinnacle v AVIDu pochválit, alespoň za něco užitečného, co se pro nás odhodlali udělat. Křičet ovšem HOP ještě nebudu. Musím dát ještě přepočítat Vánoce 2010, které mi jako na potvoru také kostičkovaly a po roce jsem musel opět zapnout PS 12, kde problém opět nebyl, jen ten o řád horší obraz, který PS 12 v AVCHD produkuje. Případné další postřehy budou určitě následovat.

Zdárně se bez kostičkování přepočítal i druhý projekt, se kterým jsem měl stejný problém. Domnívám se tedy, že v PS15 je tento nedostatek opravdu opraven. Doufejme, že to bude v pořádku i u ostatních, u kterých se problém v PS 14 projevoval stejně jako mně.

Musím též potvrdit, že přepočet na mém "compu" je svižnější, než tomu bylo v předchozí verzi. Dostávám se pomalu na přepočet AVCHD DVD v reálném času. Procesor je vytížen na průměrně 98%. Také pohyb v časové ose je svižnější. Když jsem ve čtrnáctce rychle posouval projekt velkými skoky dopředu a potom se chtěl vrátit na začátek projektu, trvalo to kolikrát celé dlouhé minuty. Jezdec se sveřepě vracel na konec projektu. Teď k tomu již nedochází a během několika vteřin jsem zpátky na začátku projektu a mohu pokračovat v práci. Vytížení procesoru při této manipulaci se také uklidní mnohem rychleji, než je tomu v PS14.
mand

Zařadím-li do projektu jednoduché menu (hl. menu: přehrát film, výběr kapitol; submenu: kapitola 1, 2, 3, 4), nechová se po vyrenderování do formátu AVCHD DVD korektně. Pokud při přehrávání nestačím včas provést požadovaný výběr, menu samovolně pokračuje do submenu, ze kterého se zase vrací do menu a stále dokola. Má-li submenu více stran, je samovolně přehráno menu a následně všechny strany submenu. Po vyrenderování stejného projektu do formátu DVD se chová menu naprosto korektně, tj. čeká na provedení výběru požadované položky. Tento neduh PS 14 tedy v PS 15 opraven nebyl. Jakým způsobem tento nevyřešený problém obcházíte?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Rád bych Vám pomohl, ale zatím s tím v PS 15 nemám zkušenost. Ve verzi 14 mi fungovalo právě toto uspořádání menu bez problémů.
mand

Fungovalo vám menu vybrané z Pinnacle nabídky bez problémů po vyrenderování do AVCHD DVD? Všiml jsem si, že stejný problém řešil i zdenek2 (poslední příspěvek na http://pstudio.martr.eu/forum/read.php?15,4183,page=9) a také ho nevyřešil. :-(
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nevím. Dělal jsem si vždy vlastní. Nikdy nepoužívám žádné vestavěné šablony v Pinnacle.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bohužel ani já neporadím,šablony menu jsem taky nepoužíval,dělal jsem si vlastní.Ale napadá mně možná příčina:nepřehlédl jste se při zadávání vracení menu a nezůstala Vám viset volba vracet menu po každé kapitole?Popřípadě nepoužil jste vícestránkové menu?Tomu jsem nějak nepřišel na chuť,nelíbilo se mi to,odhadoval jsem to jako zdroj možných problémů a radši jsem si vsadil submenu.Ale v návodu na mém kanálu Youtube jsem použil šablonu menu sice pro klasické DVD a to mi fungovalo.
mand

Ano, menu pro klasické DVD funguje a menu pro AVCHD vyrenderované do klasického DVD funguje rovněž. Nefunguje menu z šablony vyrenderované do AVCHD DVD. (Vracení do menu po každé kapitole jsem neměl nastavené.) Ještě jsem zkusil vyrobit si vlastní menu z šablony, tj. změnil jsem podklad, vyházel obrázky a nechal jen text s přepínacími tlačítky (tj. menu jsem ořezal "na kost") a chová se to stále stejně - v DVD funguje, v AVCHD se chová nekorektně.

Z uvedeného a z příspěvků přispěvatelky EVIK jsem si pro sebe vyvodil závěr, že na zpracování klasických DVD je PS14 asi dobrá volba (PS 15 v tomto ohledu nic nového nepřináší) a na zpracování AVCHD DVD bude zřejmě užitečnější naučit se pracovat s Power Director 9.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ne,tak jsem to nemyslel.Vy jste sice ořezal menu až na kost,ale pořád jste vyšel ze šablony.
Vytvořte si menu přímo v editoru menu,nepoužijte volbu přednastavených menu.Pokud Vám to nepůjde je chyba v instalaci Pinnaclu nebo jeho pravosti anebo pokud jste zvolil menu z nabídky pro který nemáte originál klíč.Vzhledem k tomu,že Romolusovi ve 14 a mně v 15 to funguje když si vytvoříme vlastní menu to odhaduju na problém s instalací.Zajímal by mně názor Romuluse jestli vychází při tvorbě menu ze šablony nebo začíná taky přímo v editoru.
Až budu mít čas zkusím nějaké menu AVCHD DVD vyrobit ze šablony.Ale podotýkám,že místo vícestránkových menu vsazuji kvůli přehlednosti submenu do kterého podle potřeby nastavuji návraty.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já si dělám vždy vše v editoru menu, úplně od píky. Šablony v Pinnacle samotném jsou na můj vkus moc "Americké".
mand

Použil jsem třicetidenní verzi PS15, tj. v pravosti ani v instalaci by problém snad být neměl. Vytvořit menu od píky jsem zatím nezkoušel, sázel jsem na to, že v trial verzi bude fungovat vše, co je její součástí.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host