Kamera Panasonic TM700

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
evik

Pokud je originál 50p nebo 60p a ve výstupu Vám to stále dělá jen 25p, je to divné :-(
Z originálu 25p, ale 50p neudělá.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vážená Eviku, Na testování PD9 a uložení MPEG4 a AVCHD souboru používám pouze Vámi zde dodaný 50p soubor Motocross. Proto jsem Vás prosil o kontakt. Klidně Vás nechám prostřednictvím Team Viewer 6 nahlédnout přímo do mého PC a nastavení PD9, abych odhalil, co dělám špatně. Na Vaší fotce na Rajče.cz je vidět, že tam máte v nastavení 1080 a já 1080i!!! Proč? Program mám aktualizovaný na nejvyšší verzi, co je k mání na ofic. stránkách CyberLink.
evik

Můžete udělat screen obrazovky a hodit někam fotku?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nevím čeho přesně se má screen týkat, tak jsem zkusil toto. PD91080i
evik

Nastavení máme téměř stejné, až na tu bitovou rychlost. Znovu jsem to zkoušela a udělá mi to na výstupu krásných 50p 1920x1080. Tak nevím :-(
http://evikvideo.rajce.idnes.cz/navstev ... ni_PD9.jpg
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

To evik:Zdravím tak jsem se konečně dopracoval ke kamerce Pan. řady900 a měl bych k Vám s dovolením pár otázek ohledně graf. karty.A to jak jsem někde psal mám v nově postaveném pc zákl. desku s integr. gr.hd kartou . deska je typ ASUS M4A 88T-V EVO/USB3. proces. AMD PHENOM 1090T.4G. RAM KINGST.chtěl bych si pořídit gr. kartu nejraději ATI tak do 2-2500kč.už jsem psal na nějaké PC forum tam mě doporučují kartu podporující CUDA ta samozřejmě stojí 4-5000tis.Používat hodlám AVId popř Pw.9 /zkoušet budu i EDIUS.Myslíte že by stačila nějaká karta ATI 1G?To že bude trvat převod déle by mě nevadilo.Můžete Vy nebo někdo jiný který sleduje toto forum poradit?A ještě jedna laická otázka jakým způsobem pokud zakoupím grafiku eliminuji integr. kartu stačí odinstalovat ovladače nebo se dá integr.karta nějak vypnout?Předem děkuji za radu.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Zeptám se, jak se Vám stříhá s tou integrovanou grafikou v PD9? Jde to? Já jsem laik a můžu říct jen svoje vlastní pozorování a zkušenosti. Mám Nvidia GTX 9800+ s 512VRAM, PD9 64bit a Windows Professional 64bit. Podle Everestu, když spustím PD9 a začnu stříhat video, je grafická karta po celou dobu vytížená 0%, nejvíc mi vyleze na zatížení 5%, když tahám jezdce rychle sem a tam a video v okně náhledu zrychleně pobíhá;) Když dělám projekt v AE tak se z 0% skoro ani nehne. Použitou videopaměť ukazuje cca 230 MB. Při výrobě (exportu) konečného videa je zatížení grafické karty maximálně 45-54% a PC cca80%. Tyhle údaje jsou při střihu videa formátu .MTS (přetažené soubory rovnou z kamery) 1920x1080 50p. Je tedy nebe a dudy stříhání videa a hraní her, kdy grafika jede na plné rozlišení obrazu rychle a pořád.
Nejdůležitější pro střih videa je výkon procesoru. Já mám takt 3.44MHz (V PD9 vítr a v PS (td) )
Neinvestovala bych do grafiky hodně peněz, po zkušenostech co mám, bych klidně koupila grafiku, která byla mezi lepšími před rokem dva. Vždyť je celkem fajn, že se nemusíme honit za výkonem grafických karet jako hráči her :) Na druhou stranu, když se objeví nějaký nový silný procesor, tak ... ::o
Karta ATI 1G by měla bohatě stačit, ale jak bude spolupracovat třeba s PD9 při exportu videa fakt netuším :-( Steviezah ATI má (měl), poradil by asi lépe.
U té integrované by měl stačit odinstalovat ovladač, možná půjde vypnout v BIOSU a možná, když by se osadila nová, tak by se při instalaci automaticky nastavila na výchozí. Uvidíte.
Co kamerka, dobrý???
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jestli mohu, tak i já přidám svou "trochu do mlýna". Nedá se jen souhlasit s Evik v tom, že je třeba nejprve otestovat potencionální střihové editory se stávající, integrovanou grafickou kartou. Poběží-li to bez výraznějšího problému, nebude důvod nic přikupovat. Já ve svých PC nikdy integrovanou grafiku neměl a tak nemohu v tomto případě mluvit o žádných zkušenostech. V PS pomáhá gr. karta s výpočtem dočasných souborů při použití HFX efektů, při zapnuté hardwareové podpoře. I když se o tom již léta hovoří, zatím není grafická karta, která by výrazně pomáhala samotnému CPU při renderingu videa. Segment trhu se daleko více soustředí na výkon ve hrách, než ve videu samotném, protože tam je zákazníku daleko více.
V případě, že stačit nebude ATI/AMD 1GB/ 256MB je ideální. (Případně ekvivalent od NVidia) Když seženete vhodnou gr.kartu s pasivním chlazením bude to veliké plus pro výrazně menší hluk ve Vašem PC. NEPODCEŇOVAT ÚČINEK CHLAZENÍ CELÉHO PC!!! Při renderování HD videa je extrémně zatížen celý systém, proto doporučuji ventilátory NOCTUA 120mm, které jedou na plný výkon cca 1300 ot/m. a jsou téměř neslyšné. Jsou dražší, ale také mají záruku 6 let.

Zde jsou oficiální Minimální systémové požadavky pro PS15

Windows® 7, Windows Vista® (SP2), nebo Windows XP (SP3)
Intel® Pentium® nebo AMD Athlon™ 1.8 GHz (doporučeno 2.4 GHz a vyšší)
- Intel Core™ 2 Duo 2.4 GHz vyžadováno pro formát AVCHD*
- Intel Core™ 2 Quad 2.66 GHz nebo Intel Core i7 vyžadován pro formát AVCHD 1920
1 GB systémové paměti
- 2 GB systémové paměti pro formát AVCHD*
Grafická karta kompatibilní s rozhraním DirectX® 9 nebo 10 s alespoň 64 MB (doporučeno alespoň 128 MB)
- pro formát HD/AVCHD vyžadováno alespoň 256MB
Zvuková karta kompatibilní s rozhraním DirectX 9 a vyšším
5.7 GB volného místa pro instalaci programu
DVD-ROM mechanika

Minimální systémové požadavky pro Avid Studio

Windows® 7, Windows Vista® (SP2)
Intel® Pentium® nebo AMD Athlon™ 1.8 GHz (doporučeno 2.4 GHz a vyšší)
- Intel Core™ 2 Duo 2.4 GHz vyžadováno pro formát AVCHD*
- Intel Core™ 2 Quad 2.66 GHz nebo Intel Core i7 vyžadován pro formát AVCHD 1920
2 GB systémové paměti
- 4 GB systémové paměti pro 64-bitový operační systém
DirectX® 9 (nebo vyšší) graphics s podporou Pixel Shader 3.0, např.:
- ATI X1000 series (nebo vyšší)
- Nvidia GeForce 6 series nebo vyšší)
- Intel GMA X3000 series (nebo vyšší)
- 128 MB VGA VRAM
- 256 MB a více vyžadování pro formát AVCHD*
* rozlišení displeje: 1280 x 800 a vyšší
Zvuková karta kompatibilní s rozhraním DirectX 9 a vyšším
5.8 GB volného místa pro instalaci programu
DVD-ROM mechanika

Snadno tím porovnáte parametry Vaší integrované gr. karty a její případnou funkčnost s daným software.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Systémové požadavky pro PS známe snad všichni kdo se snažíme stříhat v tomhle softu. Já požadavky pro PS ve všem vysoce překračuji a je mi to k ničemu. Odhaduji, že PS by mi slušně makalo při taktu procesoru 3.8 MHz a výš8-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Evik. U CPU NENÍ důležité tolik max. frekvence procesoru, jako jeho struktura, ve které se složité výpočty odehrávají. A ty splňují bezezbytku pouze procesory INTEL i7. Ostatní starší architektury jader editaci HD videa nevyhovují. Bohužel. :-(

Nikdy není na škodu si ty - podotýkám minimální - požadavky připomenout. Jak jsem tu psal již dříve. U HD videa je nutné přihlédnout spíše k požadavkům maximálním. To je jediná cesta, jak předejít zklamání. Mluvím o softwarech Pinnacle (AVID). Pro PD9 je průměrný software, jak sama píšete, více jak dostatečný.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host