Kamera Panasonic TM700

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
evik

Kameru mám a myslím, že když to vydrží kameraman, tak kamera taky...já mám ale, po 20 minutách natáčení sportu, dost :-D
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím autorku evik.Chtěl bych vás poprosit o odpověd a to v jakém formátu a naco ukládáte svá videa které točíte v progres. full hd?Myslím tím zda na BR nebo AVCHD/DVD se zachovalou progres. kvalitou? Toto mě osobně není jasné, není to tak že BR PLAYER to vlastně převede na 50i? Potom by vlastně nemělo smysl pídit se po kameře co umí progres 50p.Leda by to umožnil nějaký multimed. player.Předem děkuji za Vaši odpověd a zároven se omlouvám pokud jsem napsal nesmysl.
evik

Zdravím, videa nevypaluji, ale sestříhám a uložím jako soubor na HDD v kvalitě 1920x1080 50p.
Když někdo video chce, tak si většinou přinese jenom přenosný HDD. Doma si videa přehráváme rovnou přes usb v televizi. Sice jsem pár DVD vypalovala, ale pro lidi co mají jen přehrávač DVD a většinou také starší televizi, takže Vám s plackama moc neporadím :-)
Můžu jen říci, že rozdíl mezi 50p a 50i je vidět. I když video nějaký program převede, kvalita je lepší než video z kamery, která nenahrává progressive.
Jsem ráda, že mám kameru, která umí alespoň 50p, vždyť dnes už jí, kdejaký lepší fotoaparát nebo mobil, s kvalitou videa dohání.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za Vaši odpověd v tom máte pravdu.Já prakticky dozbrojuji na kameru jen se nemohu rozhodnout jestli PANAS.900 nebo SONY CX700, ovšem ta prý není prakticky k sehnání, jen jeden web nabízí ekvivalent a to SONY CX690 očesanou verzi bez int.paměti pravděpodobně je určená pro německo, též dále nabízí i Panas. 909
evik

Tady je docela zajímavé srovnání : http://camcorder-test.slashcam.com/comp ... leich.html
Pana asi také nebude špatná volba. Já už konečně doladila zvuk tak, že mi neprská, když kolem mě projede motorka a jsem s TM700 spokojená. Manuální funkce nepoužívám, jedu na inteligentní auto. On totiž Panasonic má jeden nešvar, který mě vytáčí a to, že když si nastavím třeba kompenzaci protisvětla a jiné manuální funkce a kameru na chvíli vypnu, tak se vše vrátí na původní nastavení. U předchozí Sony, nastavení vydrželo 12 hodin od vypnutí kamery. Asi se počítá , že když se vypne kamera, kameraman se přesune na jiné místo. Pak by to mělo opodstatnění, ale když stojím na stejném místě a jen vypnu kameru, protože zrovna nikdo nejede, je vynulování na závadu. Už to ale neřeším, protože v auto režimu se všechno nastavuje samo a obraz je stejně pěkný. Kdo natáčí děti, sport nebo nečekané události, nemá stejně čas nic manuálně nastavovat a ocení spíše dobrou automatiku kamery než funkce, které ani nepoužije :-)
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak toto testovací forum mám už prolezlé sks naskrs, ale ted mě vystrašil jeden majitel 900stovky Pan. který ji nedávno koupil a při zoomování prý je dost hlasitě slyšet motorek má to i v nahrávce tak je naštvanej .
evik

U 700stovky není slyšet. Nemůže to být jen vada jednoho kusu? Nejlepší bude jít někam do krámu vyzkoušet.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vážená paní Evik. Mám na Vás velkou prosbu. Stále se peru s nastavením PD9 na 1080/50p, ale stále neúspěšně. Podle screenu, kterou tu máte na jiném místě tohoto fóra, mi v nastavení chybí některá nastavení, včetně 50p. Pořád mám k dispozici pouze 1080i. Mohla byste mi prosím poradit? Ideální by bylo spojení přes mail nebo Team Viewer6. Děkuji. Má mail adresa je tu k dispozici.
evik

Zdravím Romoluse,
víc poradit neumím, než jak jsem to popsala dříve :-( V PD9 je napsáno jenom 1080i a pak různý výběr snímků 50p...60p, ale ve výsledku to udělá video 1080 progressive 50p nebo 60p.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To je to, mě to stále, takto nastaveno vytváří soubor 25p nikoliv požadovaných 50p. A to jsem udělal již nejméně 20 pokusů s různými kombinacemi nastavení a pořád neuspokojivý výsledek. Nikdy 50p.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host