Kamera Panasonic TM700

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vaše video z 3.10.2009 je působivé. Líbí se mně. To ale není točeno na Váší TM 700, že? Odborník na PS BOHUŽEL nejsem a ani nemám ambice se jím stát, natož potom v PD9. Jen tady zveřejňuji vlastní zkušenosti. Nic víc, nic míň. S Vámi se nijak přít nehodlám. Nemám to zapotřebí. To Vy to Eviku vztahujete sama na sebe. Já tu diskutuji o 50p v Panasonic kamerách, jako takových. Nepopírám ovšem, že na tu myšlenku jste mě přivedla Vy a jsem Vám za to vděčný. Jsem ostatně povahy, který rád zalézá hluboko do podrobností a zkoumá a zkoumá a snaží se přijít věcem na kloub. Budu velmi rád, když mne poučíte.

Ta zmínka o profi vysokorychlostních kamerách je tu určitě omylem. Nemá to s naším tématem, co společného. My se tu bavíme o kamerách veskrze amatérského segmentu.

Profi filmové kamery mají 24p za sekundu a oko vnímá tuto rychlost posunu filmového pásu, jako zcela ostré. Proto se i BD filmy dělají v tomto formátu. A ten nádherný ostrý a plynulý obraz - jedna báseň. Proto, když má Vaše kamera možnost točit na 1080/25p při 17Mbps, dovoluji si zde opět tvrdit, že je to snímková rychlost dostačující - nemluvě o tom, že takové video zpracuje každý střihový program - a soubor, jako záloha potom nezabere v PC zbytečně tolik místa, když je výsledná kvalita videa srovnatelná, jako při Vašich oblíbených 1080/50p. Proto jste si tu kameru ostatně koupila, není-liž pravda.

Aby jste nás tu přesvědčila o své 50p pravdě ve zpomaleném záběru, buďte tak hodná a udělejte dva stejné záběry Vaším TM700, jednou 50p a jednou 25p a vytvořte z toho shodný pomalý záběr, ve které střižně si vyberete. Rád si výsledek stáhnu a uvidím-li, že jste nejen mne konečně přesvědčila, rád si tu budu potom sypat popel na hlavu. Děkuji za ochotu. Měla by stačit minutka záběru. Chci konečně, aby mě někdo důkazem přesvědčil o výhodě 50p.

Znovu jsem dal přepočítat Váš motocross v PD9 do MPEG4 a ručním nastavením na 50 snímků a toto mi vylezlo.

Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : Baseline@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ne
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=1, N=29
CodecID : avc1
/ : Advanced Video Coding
Duration/String : 10mn 5s
Bit rate : 16,8 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.324
StreamSize/String : 1,18 GiB (99%)
Jazyk : English
Encoded date : UTC 2011-03-11 11:38:23
Tagged date : UTC 2011-03-11 11:38:23
colour_primaries : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM
transfer_characteristics : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G
matrix_coefficients : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM, IEC 61966-2-4 601

Co dělám kurník špatně??
evik

Re: Romolus
Musíte kliknout na + a vytvořit si vlastní profil: http://evikvideo.rajce.idnes.cz/navstev ... 80_50p.jpg
Na to, abych někoho přesvědčovala "o své 50p pravdě ve zpomaleném záběru" nemám čas ani chuť, stejně každý natáčíme něco jiného.
Vy kameru s možností 50p nemáte a ten kdo jí má, ať se sám rozhodne jestli bude nahrávat v 50p nebo 25p.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Chápu Vás. Nechce sama sebe usvědčit v tom, že by rozdíl nebyl okem rozpoznatelný. Já osobně se tu jen snažím, aby mi někdo "dokázal klady 50p, to je vše. Pro budoucnost, až přijde čas na nákup nové kamery a já se budu rozhodovat, kterou a s jakými parametry. Bohužel u Vás nepochodím. Škoda. Však já tomu na kloub jednou přijdu. Protože cítím určité napětí, a nechci nic takového připustit, ještě jednou opakuji. Cením si Vašich postřehů a beru Vás, jako velmi znalou, ve zpracování HD videa. Vaše videa, zhlédnuté na You Tube, mě přesvědčili o tom, že si Vás musím vážit a děkuji Vám i za případné další postřehy, které do tohoto fóra přednesete.
vksoft

to Romulus: musím se tu zastat kamery Panasonic TM700 a formátu snímků 50p. Pokud natočím video, ve kterém je pohyb kamerou a pak to shlédnu na PC v originále 50p, je sakra znatelný rozdíl než když to "překlopím" do 25p. Záběry jsou daleko plynulejší a nejsou tak trhané, jako při 25p. Pokud natočím statický záběr, rozdíl mezi 50p a 25p nepoznám.
Proč točit na formát 50p? Mimo výše uvedeného také proto, že technika jde velmi rychle kupředu a pokud dnes je problém najít vhodný software pro zpracování takového videa, za pár chvil to bude běžné, jako je dnes běžné zpracování HD videa 25p. A pravděpodobně chystané Avid studio již tento formát podporuje. Zahlédl jsem v jednom videu Avid tutorialu v nastavení exportu volbu 50p. Z toho je pravděpodobné, že i vstupní video bude umět zpracovat ve formátu 50p!
Točím digitálně již od roku 1988, kdy jsem si přivezl první kameru z Anglie na kazety VHS30. Co bych za to dnes dal, kdyby ta kvalita tenkrát natočeného videa byla aspoň o chlup lepší :-(

to evik: psal jsem Vám na youtube, ale asi nemáte zájem o spolupráci...
evik

Re:vksoft
zpráva je na Youtube :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Děkuji. Víc hlav, víc ví. Věřím Vám oběma. Ale to srovnávací video bych stejně rád viděl. Jen tak pro zajímavost. Důvěřuj, ale prověřuj. :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den všem. Speciální pozdrav potom pro všechny, kteří mají kamery 1080 50p. Pochyboval jsem kolikrát o užitečnosti 50 progresivních snímků v kamerách, zejména Panasonic. Mám potřebu se všem těmto lidem omluvit. Sypu si tu popel na hlavu, protože jsem se dostal k zajímavému čtení o historii pohyblivého obrazu, mj. o schopnostech oka a mozku, pohyblivý obraz vnímat. Do té chvíle jsem se mylně domníval, že nám stačí 25 snímků za vteřinu, aby byl vnímán, jako dokonalý. Bohudík jsem se z nedostatku informací a vlastní omezenosti dokázal pod tlakem nových vědomostí osvobodit a začal v 50p absolutně věřit. Dokonce se píše, že to není horní hranice, kterou dokáže oko i mozek vnímat, jako plně dostačující pro dokonalejší vnímání obrazu. Vývoj prý půjde dál a budou tu kamery s 75 nebo dokonce stem progresivních snímků za vteřinu.
Mám tu potřebu omluvit se zejména dámě EVIK, že jsem zpochybňoval její víru v tento formát obsažený v její kameře. Opravil jsem si vlastní názor a je mi jasné, že právě toto rozlišení má jediné budoucnost. Z toho, co jsem se dozvěděl vyplývá jednoznačně, že prokládaný obraz se již přežil a progresivní zobrazování má, jako jediné opravdový smysl do budoucna. Z tohoto pohledu opět musím vyzdvihnout Avid Studio, který zpracování tohoto 1080/50p plně podporuje. Moje příští kamera bude zaručeně s 50p záznamem.

Oči mi pomohla otevřít kniha VELKÝ PRŮVODCE DVD, kterou jsem si koupil již v roce 2008, ale dostal se k jejímu prostudování, až v těchto dnech.
vksoft
Příspěvky: 17
Registrován: 29.03.2011, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Ono se to laicky těžko vysvětluje, ale jak jsem tu již psal jindy, pohyb natočený kamerou 1080/50p je skutečně plynulejší. Z vlastní zkušenosti se zpracováním videa v Avid studiu musím naštěstí konstatovat, že rozdíl v rychlosti zpracování mezi 50p a 25p tímto programem není prakticky znatelný, jinými slovy zpracování videa 1080/50p v AS je pohodové a jsem rád, že jsem si tento program pořídil. Přeji všem podobně "postiženým" hodně úžasných zážitků při práci!
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, mám jeden dotaz pro držitele kamery panasonic SD 700 či SD 900. Kdybych točil třeba fotbal, kde má poločas cca 45 minut, tak dokáže kamera na kartu natočit v "jednom tahu" těch 45 minut? dokáže tak dlouho natáčet bez problému bez vypnutí a zapnutí? Moc díky
vksoft
Příspěvky: 17
Registrován: 29.03.2011, 15:31
Kontaktovat uživatele:

Pokud je nabitá baterie a dostatečná kapacita karty, tak bez problémů. Případně je možné kameru napájet přímo z nabíječe. Měl jsem takto zapnutou kameru cca 6 hodin pro sekvenční snímání a vše proběhlo v pohodě. Jinak mám do terénu k dispozici ještě druhý akumulátor 2640 mAh, který vystačí na více než 2 hodiny natáčení.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host