Kamera Panasonic TM700

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
evik

Video se může při přehrávání sekat třeba jen proto, že máte na liště otevřený webový prohlížeč. To se mi stává...ukončím Mozillu a video se neseká. Dnešní integrované grafiky zvládají přehrávat HD video bez problémů (jsou na to přímo dělány). Fakt myslím, že o grafice to nebude...
Zelená obrazovka nebo tzv. modrá smrt se mi objevila při přehřátí komponent a také když jsem chybně přetaktovala procesor a RAM. Grafika se mi fláká, zapojí se do střihu videa jenom někdy, tak na 0-3%.
Přidala jsem větráky, přetaktovala procesor, že je stabilní a už si PC ševelí bez problémů :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na toto již nemám opravdu, co říci. Nejsem počítačový Pán Bůh a proto si nedělám žádné nároky na to mít, za každou cenu pravdu. Co vím ze své zkušenosti jsem popsal. Vážím si každého, kdo něco ví a Vy nejste výjimkou. Hltám a ukládám do paměti, každý nový podnět, ať už přijde od kohokoli. I Vám děkuji, za zajímavé postřehy.

Omlouvám se, ale malý dodatek mám. Nevím jak pracuje grafická karta např. v PD9, ale když vypnu v Pinnacle povolit hardwareovou akceleraci, okamžitě se mi začne video různě chvět, obraz není tak čistý a u HD videa nejde nastavit náhled v plném rozlišení. Po opětovné aktivaci, problémy okamžitě zmizí.
evik

Ahoj Romolusi, však já se nepřu, že není potřeba grafická karta, jen to nemusí být ta nejdražší a nejvýkonější co se používá převážně na hry. Jen se chci podělit o své chyby a zkušenosti. Já jsem (už je to nějaký pátek) koupila grafiku za cca 6.000 Kč a úplně zbytečně (předtím jsem měla levnou a je to skoro stejný, snad až na to, že tato má CUDA). Mohla jsem si koupit daleko levnější grafiku + silnější procesor a výsledek by byl lepší.

Hodně lidí se potýká se střihem HD videa a sestavou PC, jen jim chci poradit, že pokud mají nějakou grafickou kartu, která umí HD, není to o tom, že by potřebovali silnější, ale víc o tom, že mají slabý procesor, málo RAM paměti nebo se jim přehřívá PC a pak můžou mít sestavu jakou chtějí, systém v rámci zachování životnosti sníží svůj výkon a nejede na plno nebo se vypne.
Už jsem tím prošla a nebyla to snadná cesta docílit celkem plynulého střihu videa z Panasonicu 700. Zjistila sem, že když má člověk PC sestavu, která by měla vyhovovat pro střih HD videa a nějak to na ní pořád nejde, tak největší zádrhel je teplota :-)

U střihu videa strávím hodně času a nejdůležitější je pro mě plynulost práce a té se nedalo u přehřívajícího se PC docílit. Proto mám přetaktováno jenom na 3.4 GHz.

Když má někdo problémy, doporučuji stáhnout EVEREST a udělat si test stability a kouknout na teploty.

Já si také přece nedělám nároky mít za každou cenu pravdu. Jsou to moje zkušenosti a třeba někomu pomohou :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

opakuji. Vážím si všech. co tu přispějí radou a pomocí. I já se snažím přednést tu, jen vlastní dlouholeté zkušenosti, ke prospěchu ostatních amatérských tvůrců. Grafická karta vyhoví, každému podle jeho potřeb. Já jsem i občasný hráč a proto svou gr. kartu nenechávám zahálet. S teplotami uvnitř PC mám také horu zkušeností a každému zájemci o silné PC, doporučuji kvalitní chlazení v podobě ventilátorů NOCTUA. Jsou drahé, ale také tiché a velmi účinné. Větrák od jiné značky si do PC již nikdy nedám. Před léty jsem se stále snažil šetřit a tvrdil, že každý ventilátor se točí... Koupil jsem jich mnoho a dnes vím, že koupit hned drahou kvalitní věc se vyplatí, než experimentovat ve snaze usmolit nějaké drobné a ve výsledku to vyšlo při různých pokusech dráž, než koupit NOCTUA hned. Možná jsou i lepší, ale já je neznám a také znát nepotřebuji, protože mých 5 Noctuí je nad "zlato". Nestačí jen kvalitní chlazení. PC se musí také uvnitř pravidelně čistit od prachu, který ucpe na co sedne. Proto čistit, čistit a znovu čistit. Nepochopím, jak může někdo svolit k tomu, aby, když mu sestaví PC, na něj nalepili plombu a majitel ho nemohl otevřít bez toho, aby ztratil záruku neporušenou plombou podmíněnou. FUJ takovým spekulantům. To nemohou být lidé, kteří počítačům opravdu rozumějí, ale jen Ti, co na lidech chtějí jen sprostě vydělávat.
evik

Pro Romolus:
Souhlasím na 100% !!! Škoda, že spoustu lidí někam do fór napíší, že mají problém, ale když ho vyřeší, tak už většinou nenapíší jak. Taky jsem vděčná za každý poznatek a zkušenost :-)
evik

Tady je ještě příklad co mi dělá mikrofon :-(
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tady je na tuto kameru recenze

Píší tam mimo jiné, že rozdíl mezi 1080/50p 28Mbps a 1080/25p 17Mbps není takřka žádný rozdíl v kvalitě obrazu, tak kde je důvod dřít počítač s tak vysokým bitrate. 1080/50p navíc nesplňuje AVCHD specifikaci. Nedivím se proto, že je takový problém se třihem v amatérských střižnách.

Co mě osobně u kamer Panasonic irituje u posledních typů, že nemají výklopný hledáček. Neuměl bych do toho koukat. :-(

A tady recenze na novou HDC-SD900 Co obdivuji na této kamerce je super kvalitní stabilizátor. To je jedíné, co na kamerách Panasonic obdivuji.
evik

Pro Romoluse:
Kamera má svoje mouchy, které jsem popsala na Heuréce, ale zase je o více než 10 000 Kč
levnější než Sony. Neberte zase tak doslova vážně všechny recenze :-)
50p nebo 25p je setsakra rozdíl, který vidět JE!!! Například snížením rychlosti z 50fps na 25fps vznikne zpomalené plynulé video... v Twixtoru je také rozdíl, jestli dopočítává z 50ti plných snímků nebo z 25ti atd. atd. Já natáčím motocross a klidně bych uvítala 100p/s.
Ano, mám problém se střihem v amatérské střižně Pinnacle Studio ve všech verzích :-(
Nemám problém v Power Directoru 9, Vegasu, ..... :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Evik. Chápu Vaší snahu za každou cenu obhajovat 1080/50p. Určitě se najdou situace, kdy bude tato vzorkovací rychlost vhodná. Nepochybuji o tom, že motocross je dynamický sport. Jenom postrádám smysl toho, proč zpracovávat, až 28Mbps záznam, když ho nakonec stejně překonvertujete např. v PD9 do MPEG4 a výstup je potom "pouhých" 13Mbps a 25p, jak dokazuje výpis z Media Info. Opět jsem se jal přepočítat Vámi poskytnutých 10 minut Motocrossu zde na fóru.

Váš originál:

Video
ID : 4113 (0x1011)
MenuID/String : 1 (0x1)
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.2
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame
Format_Settings_GOP : M=3, N=24
CodecID : 27
Duration/String : 10mn 5s
Bit rate : 24,4 Mbps
BitRate_Maximum/String : 26,0 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 50,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.235
StreamSize/String : 1,72 GiB (95%)


MPEG4:

Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : Baseline@L4.0
Format_Settings_CABAC/String : Ne
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=1, N=29
CodecID : avc1
/ : Advanced Video Coding
Duration/String : 10mn 5s
Bit rate : 12,3 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.237
StreamSize/String : 887 MiB (98%)
Jazyk : English
Encoded date : UTC 2011-03-11 06:42:09
Tagged date : UTC 2011-03-11 06:42:09
colour_primaries : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM
transfer_characteristics : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G
matrix_coefficients : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM, IEC 61966-2-4 601

Nijak na Vás neútočím, jen se snažím dopídit toho, proč točit obecně do 50p, když to co vytvoříte je už zase "jen" 25p a potom, když to pošlete na YouTube, tam Vám to opět znovu překonvertují ještě do nižšího bitrate max. 720p. A i tak je to přeci v PC velmi kvalitní video, co se minimálně obrazu týká. I kkdyž se pokusíte udělat z Vašeho záznam AVCHD DVD i tak PD9 vyprodukuje zase jen 25p, jak ukazuji tady.

Vegas nainstalovaný nemám. Nemám proto možnost to posoudit, ale věřím Steviezahovi, který tvrdí, že všechny střižny vyjma Premiere CS5 a Eidius 6 automaticky při zpracování překonvertují signál na 25p.

Podle mého jediný důvod proč 50p používat je ten: KDYŽ UŽ TAKOVOU KAMERU MÁM A KOUPIL JSEM SI JI PRÁVĚ KVŮLI TOMUTO FORMÁTU, NEBYLO BY LOGICKÉ, KDYBYCH NAKONEC TOČIL "OBYČEJNĚ". CO NA TOM, ŽE TO POTOM STŘIHOVÉ PROGRAMY STEJNĚ PŘEKONVERTUJÍ DO SOUBORU 25P. Není v tom nic jiného než "dobrý" pocit výjimečnosti. V REÁLU JE TO ALE OPRAVDU K NIČEMU. A to mi nikdo nevymluví. Opravte mě nicméně, mýlím-li se.
evik

Pro Romoluse:
Vaše citace: "Chápu Vaší snahu za každou cenu obhajovat 1080/50p. Určitě se najdou situace, kdy bude tato vzorkovací rychlost vhodná." Vzorkovací rychlost ? Nerozumím. Jestli myslíte, že přenosová rychlost (Mbps) = počet zaznamenaných 50 snímků za sekundu ( 50p) tak se raději ani nepiďte po tom, proč používám záznam 50p.
Co se týká výpisu dat ve vašem příspěvku, pročtěte si rubriky fóra, kde jsem popisovala jak nastavit v PD9 i v PS export na 50 fps. Tady jsou údaje z mého posledního videa, které jsem dávala na Youtube pouze ve formátu1270x720:
Celý název a cesta : C:\Users\evlastnik\Desktop\Světec 5.3.2011\Svetec hobbymotocross 1.mp4
Formát : MPEG-4
Format_Profile : Sony PSP
CodecID : MSNV
Velikost souboru : 1,95 GiB
Duration/String : 14mn 1s
Celkový BitRate : 19,9 Mbps
Encoded date : UTC 2011-03-07 02:33:07
Tagged date : UTC 2011-03-07 02:33:07
Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : Main@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
CodecID : avc1
/ : Advanced Video Coding
Duration/String : 14mn 1s
Bit rate : 19,6 Mbps
BitRate_Maximum/String : 22,5 Mbps
Šířka : 1 280pixely
Výška : 720pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 50,000 fps ( snímků za sekundu)
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive (plných)
Bits/(Pixel*Frame) : 0.426
StreamSize/String : 1,92 GiB (99%)
Jazyk : English
Encoded date : UTC 2011-03-07 02:33:07
Tagged date : UTC 2011-03-07 02:33:07


Poukazujete na přenosovou rychlost ( Mbps) jako kdyby byla nějak abnormálně vysoká a proto s ní chudák Pinnacle nemohl pracovat .
Moje mini DV kamera Sony HDR-HC3 nahrávala ve formátu 1440x1080 25Mbps/25fps. Panasonic TM700 nahrává ve formátu 1920x1080, Blu-Ray video, max.28Mbps/50fps, ale většinou je to jenom cca 25Mbps. Takže téměř stejná přenosová rychlost.
50p nebo jinak 50fps dá při pohybu více detailů a plynulosti. Americká verze kamery má dokonce 60p/60fps.
Chápu, že jsem na fun fóru Pinnacle Studia a moje protěžování PD9 se vám nelíbí.
Vždycky jsem byla zvyklá stříhat v PS (formát DV) a když jsem si před dvěma lety koupila kameru Sony (formát HDV), najednou to nešlo, pořád to blblo, šíleně pomalé atd. Koupila jsem si nové PC za víc než 30.000 Kč a vesele stříhala. A teď, po koupi nové kamery (formát 1920x1080), jsem se ocitla v té samé situaci jako před dvěma roky !!! Pinnacle na video z mojí kamery nemá sílu !!! Sice levný program, ale vyžaduje nejvýkonnější, drahé sestavy, takže nakonec je vlastně skoro nejdražší !!!
Tak se nedivte, že jásám nad Power Directorem 9, ve kterém všechno jede v pohodě :-)
Co se týká záznamu, představte si, že existují i profi vysokorychlostní kamery, které nahrávají 10000p/s (10000fps)
Amatérské umí až 1000 fps na pár vteřin.
Tady je malá ukázka 25fps vs 200fps (i když ne v nejlepší kvalitě). Jen abyste pochopil proč je lepší 50p než 25p. Čím více zaznamenaných snímků, tím více vidím detailů.... mohu zpomalit video aniž by byl obraz trhaný.....


Já vím, že jste tady na fóru za odborníka na Pinnacle, ale co se týká záznamu a PD9, tak mi připadá, že jste pořád trochu mimo mísu.
Nebo si ze mě děláte legraci a schválně do mě rejete? Protože dnes už je formát 1080/50p nebo 60p hojně rozšířený ... klady jsou popsané ve spoustě článků atd. Tak mi připadá neuvěřitelné, že se se mnou o ten formát přete.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host