Stabilizátor pro malé kamery

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já našel tohle co se mi víc líbí s ohledem na další zpracování.
http://rchobbyracing.cz/Nahradni%20dily ... s%20e-revo
lubud

V OBI mají pěkný ocelový kardánek za 155,- Kč. Je ze sady "gola" firmy LUX, ale prodávají ho i sólo.
Kdybych si já vyráběl takový stabilizátor, tak koupím tu sadu celou (za cca1250,- Kč) a měl bych okamžitě i profi madlo a zacvakávací fórichtung na to ostatní. No a kdyby stabilizátor náhodou nefungoval - sada gola zůstane na příště:D.
evik

Koupila jsem si Manfrotto modosteady 585. Kameru mám Panasonic TM700. Je to piplačka nastavit, ale výsledek je za tu cenu dobrý !!!
radekce

Zajímavá kombinace, nebylo by možné poslat ukázkové video? - uvažuji totiž o něčem podobném. Už jsem postavil 3 steadikamy podle různých návodů, ale s výsledkem nejsem spokojený.Nejlépe se chová asi tento [www.diycamera.com]
,ale vždy skončím na přesném vyvážení. I když kamera se mi už zdá vyvážená a v klidu, tak při chůzi se stejně docela docela rozhýbe do stran. Nevím asi jak přesně rozložit přední a spodní závaží v poměru ke kameře. Manfrotto modosteady 585 je za služnou cenu a hlavně malý. Pokud by video vypadalo, jak říkáš za tu cenu dobře, tak bych do něho asi šel..
evik

Pokusím se něco natočit, ale ještě nejsem úplně spokojená s vyvážením. Kovové placky (závaží), které u toho jsou, nestačí na dobré vyvážení, protože podle mne záleží na každém gramu a ty placky jsou moc velké. Nakonec se mi to celkem podařilo, že jsem nechala jenom dvě placky a pak se to snažím vyvážit závažíčkama na vyvažování kol u automobilu, jsou po 5g. Je neuveřitelné co všechno udělá jedno závaží, klidně bych 5g ještě rozdělila :-)
Zjistila jsem, že méně závaží=lepší výsledek.
Stabilizátor je velmi citlivý na pohyb ruky a myslím, že budu mít problémy s otevřeným LCD až bude foukat vítr :-(
evik

Tady je ukázkové video, ale ještě to nemám vyvážené jak bych chtěla :-)
evik

Schválně jdu jako slon, žádné ladné pohyby kompenzující otřesy :-D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Slušné,ba přímo dostačující,by mě zajímalo jestli by to umělo kompenzovat i můj stařecký třes
celého člověka>:D<(:DB)-
evik

Proč myslíte, že jsem si to koupila, právě kvůli tomu !!! :-D
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

To evik: Dobrý den,protože jsem nenašel možnost soukr. zprávy na Váš nick, chci poprosit zda mě můžete dát odpověd na můj dotaz v rubrice Pokec.Předem děkuji.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host