Stabilizátor pro malé kamery

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Vlastyk
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2010, 06:25
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,tak jsem trochu brouzdal po netu a narazil jsem na tohodle šikovného chlapíka,který si vyrobil stabilizátor pro malou kameru,docela mě to nadchlo a přemýšlým,že si ho pokusím taky vyrobit,třeba to někoho z vás taky zaujme,co jsem koukal na originál Steadicam stabilizátor se ceny pohybujou docela vysoko.Tady je odkaz
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za tip. Již dlouho o něčem podobném uvažuji. Je to skvělá věc takový steadicam. Myslím, že kdyby se u nás někdo ujal výroby něčeho podobného, určitě by neprodělal. Musel by ale zachovat snesitelnou cenu.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem už nad něčím podobným přemýšlel. Jako nejjednodušší se mi líbilo toto:

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Marte. Steadicam z monopodu má své opodstatnění. Hlavně relativně snadná výroba. Ovšem steadicam na bázi, jako sem dal Vlastyk, je podle mého soudu účinější. Bohužel bez soustruhu to nejde vyrobit. :-( Také si nejsem jistý, jak dlouho může člověk nosit tímto způsobem kameru v jedné ruce, než mu zdřevění. Líbila by se mi nějaká lehká (snadná) konstrukce k připevnění (zavěšení) k tělu (ramenu), aby si ruka ve chvílích, kdy se nenatáčí odpočinula. Bohužel nemám dost trpělivosti k vymýšlení takového zařízení (ani dost fantazie). Ocením zde každý další cenný příspěvek, jako inspiraci.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Něco se chystá tady,uvidíme co vymyslí,mělo by to stát do 4-ciferné ceny:
http://www.skillproduction.cz/steadycam ... illcam.php
Vlastyk
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2010, 06:25
Kontaktovat uživatele:

Zítra se chystám di Jihlavy navštívit modelářský obchod a zakoupit kardanový kloubek,soustruh vlastním tak se do výroby dám co nejdříve to půjde akorát nebudu volit ty hliníkové lišty ale spíš nějakou duralovou pásovinu aby byl stabilizátor vzhlednější menší a co nejlehčí.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na to jsem ti něco našel tady.
http://www.diycamera.com/stabiliser/index.html
S tou pásovinou z duralu už jsem viděl jednu verzi.Místo pásoviny lze použít i kulatinu,ve výše uvedeném odkazu je takto udělaná kopie Merlina.
Zajímavé užití principu Kardanova závěsu je tady,dílenské zpracování už je horší,ale nápad to není špatný.
http://www.yb2normal.com/DIYsteadicam.html
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Je otázkou, zda to vyrábět sám doma. Může se totiž stát, že výsledek nesplní očekávání ... ovšem totéž se může samozřejmě říci i při koupení těch levnějších modelů ... Ta cena 89USD (+ poštovné) už se mi zdá být tak na hranici, kdy bych asi uvažoval o koupi. Dalším problémem je to, že si člověk nemůže vytipované modely vyzkoušet, takže stejně si koupí něco podle nějakých recenzí a buď si na to zvykne anebo to dá do kouta. Ovšem ten model od Manfrotta uživatelé nechválí. Možná bych počkal na ohlasy na ten český výrobek (viz steviezah)
Vlastyk
Příspěvky: 4
Registrován: 23.08.2010, 06:25
Kontaktovat uživatele:

No já to zkusím za pokus nic nedám počítám náklady tak 200kč a třeba se kladný výsledek dostaví.A dneska jsem se do toho teda dal,včera jsem koupil kardanový kloubek TONA 3/8 v železářství,protože v modelářství mi nic nevyhovovalo všechno malých rozměrů,rukojeť už je hotová nebylo to zas tak náročný ale pár hodin to zabralo,zítra začnu s kulatinou a závažím.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host