Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jojo,ale aspoň se ozve firewal z Winu,že nějaký soft chce přístup na net,takže to důsledně odděluji,protože i Pinnacl Studio má potřebu se svým render manžerem a umi.exe souborem
připojovat se na net,ale na to se mě systém zeptá jestli povoluji.Samozřejmě,že ne,jenom při prvotní aktivaci softu a featurek a pak PS zablokuji.
Roman

Osobně je mi to jedno mám Norton Internet Security, možnosti blokování velké, navíc mě upozorní pokud nějaký program využívá více prostředků než je obvyklé (sledování video programů jsou vypnuté), ale blokovat se dá ať už jakýmkoliv firewallem vše, takže bych toto ani neřešil. Hold doba internetu :-) a jedna z nevýhod 24h připojení. Jinak se Nero 10 asi nepřipojuje, protože aktualizace zadávám ručně. Nevíš tedy co by tak strašně chtěli vědět? :-)

Tvé stránky jsem omrkl zatím jen rychle a určitě se doma podívám důkladněji. Aspoň vím s kým mluvím, že nejsi žádný začátečník, který neví o čem mluví ... líbí se mi to. Škoda mého ubohého uploadu. Jak rád bych si dal své ukázky, buddu to muset řešit, protože je to důležité. Takto o mě ví akorát známí.

Pinnacle. Tak jak to je? Jaktože nejsou v trialu zmíněné koláže, titulky, dvd menu o kterých se v nabídce píše? Tedy Creative Pack 1 a 2? Já fakt netuším, proč bych měl upgradovat? Dnes mi demo corelu nabídlo další hromadu animaček ke stažení. Je příjemné vědět, že i po zakoupení softu se stále vyvíjí a vylepšuje. Na ten Avid jsem taky zvědav, ale asi půjdu do Vegasu, pokud koupím tu novou kameru. Třeba jej dostanu zdarma.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

S tím Pinnaclem 15 přesně nevím,mám nainstalovanou 12 a 14,k tomu DVD Bonus pack z PS 11,no a 15 a ta si to načte,ale ne všechno.Budu muset,při nejbližší reinstalaci Woken zkusit instalnout jenom 15 trial.S vegasem jsem koketoval,ale nevyznám se v jejich verzích.Dá se koupit Vegas Studio za 700,ale taky za 9500,tak jsem to zatím vypustil protože není lokalizace do češtiny.
Corel video X3 mám verzi 13,v současné době je 15,do tohoto programu opravdu netřeba češtinu,je to jednoduché.Momentálně se rozhoduju,které programy na edit videa si nechám jako doplnění k Pinnaclu,ale asi zvítězí Corel,protože podporuje můj hybrid TV tuner.Ještě uvidím s čím příjde Avid a pak to rozetnu.
Až vyřešíš problém s uploadem přidej odkaz,netvrdím,že mám patent na rozum,taky bych se rád podíval jak to dělá někdo jiný.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro EVIK. Ať hledám, jak hledám v PD9 možný výstup 50p, nikde ho v ručním nastavení profilu v AVC nebo MPEG4 nenacházím. Je tam pravda možnost nastavení na 50 progresivních snímků, ale jen při režimu 1920x1080i a jen do 22500Kbps a ne 25000kbps, jako nahrává Vaše kamera!!! Tak kde je prosím možno nechat finální soubor přepočítat zase do stejného, jako je Váš z Panasoniku? 1920x1080 50p jsem já bohužel marně hledal... proto to také Stevizahovi ukazuje v Media info Variabile a ne 50p.
marcello

Ahojte,mam Pin 14 HD monstro,ma to 32 gb, tocim na Sony fullhd kameru s naj rozlisenim. V pinaci to seka,ale ked video pustim v media player clasic tak ide plynulo,masinu mam doska Asus Commando,Q6600,8 gb ram DDR 2 800Mhz,graf GT430 1gb ddr, HDD vela.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To Marcello:
Tento dotaz patří do sekce 14.
Než nainstaluješ neoriginál verzi s patchem ověř si funkce na trialu jak se ti chová originál.
Pokud už máš naistalovaný neoriginál,nestačí ho jenom odinstalovat.Je třeba odstranit i záznamy z registru.K tomu si stáhni utilitu Regdelete nebo zcela přeinstaluj systém.
Kompilace monstro je především určena pro windows ruská a má problém s latinkou a patch je zastaralý.
lubud

Roman: dělej si v čem chceš - mně osobně je to opravdu srdečně jedno (Romolus má pravdu) ... Akorát, že tyto stránky čtou i začátečníci a tvoje názory by je mohly tak nějak pomýlít. Takhle budou aspoň varováni, že možná "je něco shnilého v tom NERu".
Že se ty automatické blbinky mezi scénami dají v tom PowerDirectoru vypnout jsem samo sebou pochopil - ale uznej: už jen to, že tuto možnost uvádíš o "čemsi" svědčí :D.
Mýlíš se na celé čáře v tom, že udělat film bez efektů umí každý - opak je pravdou. Jestli doopravdy neumíš udělat filmeček bez efektů (kromě nějaké té prolínačky či stmívačky), tak bohužel stále ještě NIC neumíš. Bez ohledu na to, co o tvé tvorbě říkají tvoji diváci. Zkus to - a uvidíš, jak je to těžké...
Souhlasím ale vřele s tebou, že občas je i u mně problém mezi židlí a klávesnící. Ale - kdo tento typ problémů občas nemá? Snad ty? Já se teda necítím být takový machr, abych se samolibě tímto způsobem vysmíval kolegům. Chce to trochu pokory - a nechlub se tak...:)
Romolus: válečná sekera zakopána, na toto téma už nebudu reagovat. Howgh! :D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro vksoft:
Tvoje úvaha je naprosto správná.Formát 1920x1080/50p je možno přehrát v TV a přehrávači,který tento formát umí a je vybaven rozhraním HDMI přes které to do TV pošleš.Současná norma pro TV je jednoznačně 25 s/s PAL a 30s/s NTSC.Takže ve Tvém případě bych používal formát 50i a 60i nebo 25p a 30p.

Pro Evik a Romolus:
Zapomněl jsem na to,ale ke stažení ,editaci a finalizaci formátu 50p z kamery Panasonic slouží jejich soft HD Writer v současné verzi 2.6
Tento soft se dodává s kamerami Panasonic od řady HDC-SD 200,před touto řadou se dodával ve verzi 1.0 až 2.5 už si to moc nepamatuju,řešil jsem to loni v červnu podle archivu.
Pro tento formát musel Adobe kvůli Panasonicu pro Premieru CS 4 vydat patch aby to šlo zpracovat a přesto to moc nešlo.Z těchto důvodů jsem na Panasonic vysazený.
V pinnaclu 15 to určitě korektně zpracovat nepůjde a to z jednoho prostého důvodu:nemá měřítko na 50s/s nebo jsem na to ještě nepřišel,tím mám na mysli časový údaj např: 00:03:34:45 což znamená třetí minuta,34.sekunda,45.snímek.
Totéž ale postrádám v Power Directoru 9,takže nevím co jsem vlastně zpracovával,protože
když jsem roztáhl časovou osu bylo tam jen 25 s/s.
evik

Ahoj všichni , udělala jsem malý test srovnání Pninnacle 14 a Power Director 9.

V obou programech jsem se snažila nastavit co nejvyšší hodnoty 1920x1080 50p. Původní video z Panasonicu TM700 má 5 minut 29 sekund a velikost cca 980 MB.
Pinnacl S. ZDE : http://evikvideo.rajce.idnes.cz/navstev ... 80_50p.jpg
Power D. ZDE : http://evikvideo.rajce.idnes.cz/navstev ... 80_50p.jpg

U PS se původní soubor zmenšil z 980 na 479 MB a u PD na 921 MB
doba zpracování:
PS 35 minut - 479 MB
PD 28 minut - 921 MB

Kvalita výsledného videa je u obou střihových programů velmi dobrá, liší se doba zpracování kde je jasně vidět větší rychlost zpracování v PD 9.

Pro mě není důležité jestli mi soft vyhodí video o stejné velikosti jako je v kameře, ale výsledná kvalita obrazu. Velká velikost výsledného videa je nežádoucí :-) Dovedete si to představit, 2:45 minut z Pany má 32 GB a dalších xxGB výsledný klip ! 1 TB disk je za chvíli zaplněný "jako prd" ;-)

Pro ROMOLUS:
řekla bych, že údaj 1920x1080i je chyba asi tam nechtěli 2x vypisovat skoro to samé :-)

Pro steviezah:
Nepoužívám ho, není to dobrý soft. Díky za všechny ty videa s nápovědou. Klobouk dolů před lidmi, kteří si s tím dají práci.

Jinak tady je celkem dobrý starší článek: http://videoproduce.cz/tv_zaklady.htm

kde se píše:

Evropa a USA se liší pouze snímkovou rychlostí, 50Hz mód v Evropě a 60Hz mód v USA.

Obraz HDTV je vždy v poměru stran 16:9, má v Evropě i USA jen dva možné rozměry:

1. neprokládaný HD1 aneb 1280 x 720 bodů/ 50p = celých snímků za vteřinu (v USA je to 60p)

2. neprokládaný HD2 aneb 1920 x 1080 bodů/ 50p = celých snímků za vteřinu (v USA je to 60p)

Rozlišení HDTV obrazu ale komplikuje prokládání a snímkové rychlosti, protože prokládané systémy mají nižší vertikální rozlišení (asi o 1/3 odhadem) a u HD2 je možná i nižší snímková rychlost 25p. Proto platí, že HDTV obraz má dva rozměry, ale čtyři různá rozlišení - kvality.

Obraz HDTV má tak celkem čtyři různé kvality (rozlišení), ovlivňuje ho prokládání a FPS,

ta další dvě jsou:

3. prokládaný HD2 aneb 1920 x 1080/ 50i = má asi o třetinu nižší vertikální rozlišení, než 1920x1080/50p.

Je tak v efektivním rozlišení velmi blízko sytému HD1 (1280x720/50p), který se navíc daleko lépe komprimuje (v USA je to 1920x1080/60i)

4. HD2 s nižší neprokládanou FPS 1920 x 1080/ 25p = jen 25 celých neprokládaných snímků za vteřinu,

zde může být pohyb méně plynulý, což subjektivně také snižuje kvalitu pozorovaného pohyblivého obrazu (v USA je to 30p).

Tyto základní druhy HDTV obrazu (s čtyřmi druhy "rozlišení", řekněme lehce nepřesně) značí Evropská vysílací unie (EBU) jako S1 - S4, postupně přibyla ještě další možnost distribuce HD2, s nižším H rozlišením jako 1440x1080/50i, jistě se tv normy budou vyvíjet i dál (tak, jak praxe naznačí).

V realitě dnešního života potkáme ale pouze dva HDTV systémy, ani jeden není "full HD":

1. 1280 x 720 / 50p (má plné vertikální rozlišení, efektivně se komprimuje)

2. 1920 x 1080 / 50i (má dle obsahu obrazu velmi podobné efektivní rozlišení, jako 1280x720/50p)

atd.

TADY je porovnávací video a rozdíl je snad poznat jen ke konci, když se podíváte na spáru u vrat. Jinak oba softy jsou dobrý, škoda u Panny té rychlosti.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Parádní vyčerpávající příspěvek.V tom případě pokud nezáleží na shodnosti vstupu a výstupu videa mohu jenom doporučit a snad by stálo za úvahu najít a vybrat v TM700 mod,který bude kompatibilní s Pinnaclem a možnosti editace se poněkud rozšíří.Možná by pomohlo vybrat nastavení s menší bitrate,ale to neumím posoudit jak dalece by došlo ke snížení kvality,pokud by vůbec bylo subjektivně postřehnutelné.

Jako správný prudič si dovolím přátelsky popíchnout:při shlédnutí Vašich odkazů nelze objektivně porovnávat oba softy,protože použité kodeky nejsou shodné.V PD 9 je použit kodek AVC,v Pinnacle MPEG-4 a chybí mi informace v infu o videu,že je skutečně progressive.>:D<(:P)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host