Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
lubud

Musím se zastat steviezaha - Nero je opravdu šmejd, mně třeba prznil v adresáři DVD soubory BUP tak, že to DVD už nešlo kopírovat. Známí si mysleli, že mám novou ochranu DVD proti kopírování...:D. Na pálení čehokoliv je dobrý free Ashampoo.
Posuzovat nějaký program podle toho, že má mraky efektů zdarma je ptákovina. Platí, že čím jich použiju víc, tím více vypadám jako začátečník. Vyhoďte je!!! I pro amatérské filmečky totiž platí, že důležitý je obsah a až potom forma. PowerDirector neznám, ale představa, že dává mezi klipy přechody automaticky - tak to je teda cosi >:D<.
To platí i pro menu - čím jednodušší, tím praktičtější. Kromě tvůrce to stejně jen málokdo zkoumá...
Ještě k diskuzi o Pinnacle 15. Ještě jsem nezažil, že by nějaké Pinnacle bylo nabízeno v dokonalé, odladěné formě (a to si s ním hraju již od časů před verzí 7). Vypadá to, jakoby nová verze šla na trh vždycky tenkrát, až klesá prodejnost té verze staré. Proč by patnáctka měla být výjimkou? Rád bych se mýlil...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jaký je Váš názor na NERO je pouze Vaše věc .Já mám svůj a jako takový ho prezentuji.
Nevšim jsem si,že bych se někde otřel o Smart rendering technology přesněji Smart video rendering technology aneb proxy soubory popřípadě shadowed image.Pouze jsem tvrdil,že NERO přepisuje a tím poškozuje systémové kodeky ve svých doplňkových aplikacích jako rádobyvideoeditory a to je drobet rozdíl.To že se tento balast neustále snaží připojovat k internetu si snadno zjistíte z výpisu firewalu.

Navíc bohužel nevěřím ,že firmu fungující ve zpracování videa tak dlouhou dobu jako Pinnacle,Sony s Vegasem nebo Ulead posléze Corel nebo Canopus může nahradit Nero Vision a související balast.
Tuším,že někde v Asii vyrábějí taky Range Rover a jmenuje se to Ssayong.>:D<
To,že na DVD menu není nic lepšího než NERO je taky Váš názor.Neberu Vám ho.Jen poznamenám:Vzhledem k tomu jaké jsou preference o Sony DVD Architekt a Pinnacle a jak často je Nero zmíněno v souvislosti s tvorbou menu Váš názor nesdílím.
Víte-li o nějakých ukázkách tvorby menu v Neru dejte odkaz,porovnal bych se svými v čem je rozdíl.
Tady si dovolím Vaši citaci:
Zapisuji pouze na disk a na DVD až potom. To ani PowerDirector neumí a je nutné vyplácat DVD, když ve finále zjistím, že je někde chyba a chci to udělat znova. Ne, NERO je v tomto opravdu na výši.
Myslíte tím,že toto v Pinnacle není?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pánové, zakopejte válečné sekyry. Máme si tu pomáhat a ne se přít a házet si klacky pod nohy tím, že budeme cokoli hanit. Každý ať si dělá svá videa v tom, co mu nejvíce vyhovuje. Není ovšem potřeba cokoli vyvyšovat nad něco jiného. Jsme tu v PINNACLE FÓRU. Myslím, že by tu měla být zavedena nová rubrika např. PINNACLE kontra...., kam bychom mohli napsat o zkušenostech s ostatními softy, ale ne se trumfovat, jako malé děti. Chceme si přece pomáhat a ne se rozeštvávat malichernostmi. Kolik lidí tolik i názorů na cokoliv.

Já osobně, ač na Pinnacle často nadávám, jsem se s ničím lepším pro amatéra, jakým jsem, než Pinnacle Studio nesetkal. Vyzkoušel jsem toho také dost, ale nakonec jsem se vždy k Pinnaclu rád vrátil. Jeho intuitivní obsluha je pro mne nejdokonalejší ze všech programů. Mohou ze tu nalézt hlasy, že ho hájím jen proto, že jsem nebyl ochoten se do nějakého jiného softu pořádně ponořit a to je secsakra pravda. Chci hlavně tvořit a ne do nekonečna experimentovat. Občas se k tomu uchýlím, ale stejně se vrátím tam, kde jsem nejspokojenější a to i přes jeho nedostatky.
vksoft

Zdravím všechny příznivce amatérského videa! Stejně jako většina amatérů, i já zápasím s problémem nalezení kompromisu mezi kvalitou výsledného videa, cenou HW a SW na jeho zpacování a složitostí ovládání takového softwaru. Abych se přiznal, mám trošičku zmatek v parametrech HD videa. Točím kamerou Panasonic SD700 a jsem s ní velice spokojen. Bohužel, maximální kvalitu videa 1080/50p zřejmě zatím nelze využít. Ve zkušební verzi programu Pinnacle 15 jsem zatím nenašel formát výstupu, který by 50p vytvořil (nebo jsem špatně hledal?). To ale asi není to nejhorší. Televizor Samsung LED/100Hz, který používám pro přehrávání videa, má v parametrech uvedeno u všech video formátů maximální počet snímků 30. Myslím si tedy správně, že 50p v kameře je zbytečné? Pokud ano, pak nevím k čemu ta kvalita kamerou pořízeného videa vlastně je, když ji ani TV neumí zobrazit.
Jinak subjektivní pocit z natočeného videa je na velké televizi úžasný....
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ani já neobjevil v Pinnacle 15 možnost zpracování HD 1920x1080/50p. Dá se tam nastavit max. 25PAL/30NTSC celých snímků za vteřinu. Zkoušel jsem i zpracovávat video od EVIK. Přehrát jde v PS15, ale trimování si dělá co chce. Jezdec poskakuje tam a zpátky a počítadlo jede 2x rychleji. A to, nemám PC žádného průměrného lenocha. Nepochybuji o tom, že takto pořízený záznam je velmi kvalitní, ale k čemu je, když se nedá nijak upravit??!! Tento formát zatím úspěšně v amatérském segmentu předbíhá dobu. I nároky na PC budou s tímto formátem asi dost nadčasové... S tou TV jeto zajímavý postřeh. Také o tom vím velmi málo a rád se nechám někým erudovaným poučit.
Roman

Pro steviezah:

(nejsou moje, ale to není důležité je to pěkně zpracované).


Nepřu se, jistě každý má svůj názor já jen nechápu reakce proti Neru 10 a fakt jste zatím nedodali pořádný důvod proti až na pár negativních zkušeností nad kterými kroutím hlavou. Výše máš odkaz na nějaké menu NERA 10. Dodáš takové (logicky podobné) s Pinnacle? Upřímně rád se poučím a klidně dám za pravdu, pokud ji uvidím :-)

Lubud:

Prznění souborů BUP v adresáři? Tak to bude problém mezi židlí a klávesnicí.
PowerDirector to dělá pokud si to nastavíš. Pokud to nechceš tak to zrušíš.
Bez efektů lze také udělat pěkné video, ale bude to jaksi .. hmm ... nudné. To umí každý, to neprodáš ani tím nezaujmeš. Známí mi mé videa hodnotí jako nejlepší amatérské co kdy viděli (jeden dodává) "a že sem jich viděl dost". Hodit do časové osy klipy a renderovat umí opravdu "jen" začátečník. A Vegas je program pro začátečníky. Hmm to je teda názor.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pinnacle menu ukázky včetně ukázky filmu popsaným jako example_video_PS_14_10k.mp4 a návodů jak vytvořit menu a další je na mém kanálu Youtube zde:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... 4C70CFAD2E
Je tam i odkaz na spřátelený kanál AlenaZadra
http://www.youtube.com/user/AlenaZadra# ... EjbQDh7XhU
pro který jsem dělal videa.

Díval jsem se na tvůj odkaz,kdo potřebuje přednastavené šablony pro něj dost dobré.Jen mi není jasné z těch videjek,jestli je možno nechat menu videa běžet ve smyčce a čekat na výběr uživatele.
Jako inspirace je to pro mně přínosem,až se budu nudit a vymýšlet nějaké menu něco z toho zkusím.
Roman

Těch možností je hafo. Já nemám NERO v oblibě jen tak. Právě absolutní svoboda při vytváření je pro mě přínosem. Tyto přednastavené efekty používám již zřídka. Často nechám na pozadí v plném rozlišení video (pomalé Pinnaclem vytvořené a upravené) s hudbou a v Neru jen doplním titulky, tedy název apod.

Na Tvou otázku. Uživatel musí zvolit a pak začne film jinak kouká stále na menu, kde v rámečcích probíhá (dá se to zrušit, upravit, omezit) náhled videa. A na pozadí hudba. Dá se taky nastavit automatické spuštění.

Přísáhám, že za dva roky jsem si nevšiml jakékoliv deformace videa (používám jako vstup AVCHD 1920 a nebo 1440).

Romulus:

Ano tady je to o Pinnaclu, ten má taky chyby. Udělám film a zhruba minuta v polovině (po dvaceti minutách) kostičkuje. Co s tím. Zkoušel jsem vyčistit dočasné soubory a nic. Pomohlo až uložení jako nový projekt. Hmm? Stejně nepíšu o shitu, proč? Protože vše má své a nikdy není nic dokonalé. Proto osobně používám více programů. A každý na to na co je podle mých zkušeností nejlepší a bez chyb. Například PowerDirector udělá DVD soubor v hrozné kvalitě. Mpeg4,AVCHD, BluRay vše OK jen ty DVD takhle zprzní. A taky to není shit. Prostě musím zjistit, kde je problém. Škoda, že fórum PD je v anličtině :-(
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Je mi jedno jestli nazvu nějaký program shitem je to můj názor a takto se o tom vyjadřuji.Má-li někdo jiný názor,nemusí s tím souhlasit,tak jako já si takový program nemusím koupit a instalovat.Vím proč daný program konkrétně Nero takto nazvu a nehodlám na tom nic měnit natož dokazovat že mám pravdu.Vždy uvádím dost indicií proč nějaký program nazvu nelichotivým až agresivním výrazem což si zaslouží bez výjimky každý soft,který kromě své funkce provádí další akce na pozadí bez uživatelova vědomí a ostatní neplechy o kterých jsem tu už psal.Howg.
Roman

To bys musel začít Windowsem a díky dost zkušenostem nejen z hw, ale i sw si myslím, že by ses takto musel vyjádřit o 95% programů a her. :-)

Já toto říkám doma (krám zasr..., debilní, stojí to za ho...), ale to jsou momentální chvíle kdy jsem dost naštván. Jinak se vždy koukám jestli není chyba u mě. V mnoha případech jsem k řešení dospěl a změnil názor, že to sice není perfektní, ale část byla mou chybou. Na Tvé odkazy juknu doma.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host