Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Mě osobně také zajímá "nejvyšší" verze Studia - Avid. Osobně se domnívám, že to bude napůl Pinnacle a Liquid, takový nějaký klon. Jak bude k mání trial, pořádně se v něm pošťourám. Ve screenech tohoto "nového programu" shledávám hodně shodných znaků s Pinnaclem samotným. Bude to na stejném jádru nebo vytvoří nové, když má podporovat x64bitové verze systému. Přikládám velkou váhu tomu, zda bude česky. Možná je to mezistupeň záměrně a příští verze už nebudou Pinnacle, ale právě Avid Studio, stejně jako ATI se proměňuje v AMD. Doufám také, že nebude mít stupidní ovládání, jako Liquid samotný. Jeho složitá struktura ukládání na "1000" různých míst mě děsila a odrazovala zároveň.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stále se pokouším nalézt v Pinncle 15 něco, co by mne donutilo si tuto verzi, která se prezentuje, jako nová řada Studia koupit. Bohužel, až na pár drobností - nemohu napsat bezvýznamných - leč nevýznamných, tam opravdu není nic, co by mě k tomuto kroku evokovalo. Myslím si, že pro tvůrce tohoto programu je to pořádná ostuda! X( To, co se vydává za novou řadu Pinnacle Studií, je podvod na lidi, a Ti, co mají verzi 14 opravdu nemají důvod k přechodu na novější verzi ani pouhým upgradem za velmi neslušnou cenu. Myslím si, že by měli být minimálně dva druhy upgradů. Jeden pro ty, co mají verzi 12 a nižší. Tam bych stavající cenu upgrade jakžtakž pochopil. Pro vlastníky verze 14, by měla být speciální edice a to ve verzi pouhého update, za pár drobných, protože v dřívějších dobách tato vylepšení, byly pouhou opravou, který se dá shrnout do pouhého patche, tedy opravného balíčku, který by mohl být placený pro majitele verze 14, ale já osobně bych za něho nedal více, jak 300Kč. Větší hodnotu nemá! Studio 15 je pro mne faux-pas! Výsměch amatérským tvůrcům videa. Je mi jasné, že se tvůrci již teď zaměřili na nový produkt AVID STUDIO, které vychází z Pinnacle Studia a verzi 15 poslali na nedočkavý trh, jen proto, aby zaplnili mezeru. Jinak si to opravdu nedokáži vysvětlit. Osobně téměř "střihám metr" a nedočkavě hledám na internetu čerstvý trial AVID verze. Modlím se, aby byla česky. Neměl by to být problém, když tento software vychází z Pinnacle Studia, podle toho, co se objevilo na internetu. Jen tak bude zajištěn dobrý prodej i v naší republice. Na druhou stranu, ten, kdo dělá léta v mnoha verzích Pinnace, má funkce tohoto softu tak vžité, že by neměl být problém v ovládání nového produktu. Když jesm otevřel v Program files složku Pinnacle, zarazilo mě jedno, český návod v PDF byl ukončen nejpozději 8.10.2010. Tak dlouho je tedy tato nová, nedokonalá verze připravena pro obecný trh. Ví tedy sám Pán Bůh, jak dlouho už se "patnáctka" někde válela připravena k vypuštění mezi lid veřejný. Modleme se tedy, aby nedostatky, které se táhnou nesčetnými verzemi Pinnacle Studií, byla konečně napravena v novém AVID Studio a my se mohli v klidu věnovat práci samotné, co se editace a finalizace videa týká a nemuseli řešit neustále dokola chyby, které Pinnacle stále obsahuje. Závěrem: Když čtu, jakými superlativy se Pinnacle 15 vyznačuje, aby se lépe prodával nezkušeným video tvůrcům, musím se popadnout za břicho a se židlí odjet daleko od stolu, abych si v záchvatu smíchu o něj nerozbil hlavu. >:D<
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Právě pro nezkušené uživatele je PS 15 určena.Pro ty kdo mají 14 je přínos 15 diskutabilní.
V mém případě bude rozhodovat cena za upgrade.Ti co mají jenom 12 pro ně 15 rozhodně přínosem bude.Pro ty co nemají nic bude 15 na seznámení se zpracováním videa dobrá v případě,že video budou exportovat na DVD placku nebo do AVCHD souboru.Přece jenom BD technika není ještě tak rozšířena a ani media nejsou z nejlevnějších.Tím nechci říct,že bych s Romulusem nesouhlasil,jen bych dodal:Nová řada Pinnacle studia je amatérský program pro amatéry včetně následných neduhů které takové programy obsahují a bude jenom na uvážení toho kdo si takový program koupí jak se s tím srovná.
Já se považuji za pokročilého v oblasti zpracování videa a je mi PS těsné.Rád bych začal s něčím jiným,ale pro začátečníka jsem nenašel nic kde bych jednoduše pokračoval s nabytými zkušenostmi.V tom mě ostatní softy zklamaly,já chci otevřít program,jednoduše naimportovat videa nebo zkopírovat z karty a začít upravovat.Nechci nastavovat v projektu jeho formát,určovat složku nebo od jaké velikosti vidosouboru se bude vytvářet proxy soubor a mnoho dalších,které profesionálové videa považují za důležité.
Proto zůstávám a střídavě se vracím k PS,přestože vím,že časem budu zase nasraný a budu zase marně hledat co by bylo lepší.Důležitost přikládám i lokalizaci do češtiny.
Milan Bek

Dělám v pinnaclu od verze7,8,9,11,12,14 ale už mi došla trpělivost,pro HD rozlišení to je slabé a v HD již dělám 4roky.Zkoušel jsem Power Director 9 a zdá se mi podstatně stabilnější, rychlejší .A když vím jak si co natočím není třeba moc nic stříhat.Pinnacl a jeho žiletka jsou sice rychlé ale pokud stříhám u každého klipu začátek a konec tak to za chvilku nepracuje. Directoru to nevadí. Ono to stříhání na konci klipu bylo mockrát zbytečné, protože při přehrávání z klipu na klip dochází k zadrhnutí a abych se nemusel pořád vracet a přehrávat to znovu tak jsem to na konci radši 1s střih.
Objednal jsem si Director 9Ultra64 a budu vidět. Čeština na to existuje.
Až to vyzkouším dám vědět. Počítač mám nový i7 3.05 atd.
PS15 jsem vyzkoušel a hned odinstaloval,žádný pokrok.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To co popisujete je typické u crack verzí.Pokud Vám tohle dělá u originálu je chyba v ovladačích grafické karty nebo v nevhodné grafické kartě.Pro zpracování videa je obecně lepší AMD(ATI).
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Milana. Díky za tip na Power Director 9. Je x64, je k němu čeština, má podle mne lepší editor zvuku. Prostředí programu je také přívětivé. Jako alternativa k Pinnacle, je velmi zajímavý. Doporučuji i ostatním. Stojí za to ho vyzkoušet. Trial je plně funkční.

Omlouvám se, že sem míchám jiný editační software. Zkouším si s tím hrát celé odpoledne. Program PD9 je při zpracování AVCHD souboru opravdu svižný, ale spokojený s jeho výstupem nejsem. Zkoušel jsem AVCHD, HD DVD, DVD a DV-AVI a ve většině případů je výsledek dobrý. Nejlepší vždy s továrním nastavením výstupu. Ovšem v přechodech je obraz na hranách obrazu pilovitý a celou dobu přechodu se třese. Výjimka byla jen u AVCHD originál nastavení. Jsem tedy opět zklamaný a vracím se zpátky s lehčím srdcem k Pinnaclu, který mi dělá někdy vrásky na hlavě, ale s výsledným projektem, jsem vždy vcelku spokojený.
Milan

A ještě pár poznatků k Pinnalu, pokud vytvořím DVD v PS 11 a nebo 12 a vypálím na disk RW na zkoušku, tak následující disky/třeba40/ vypaluji v Neru expres. Pokud jsem to pálil ve verzi 7 nebyl žádný problém v žádném DVD přehrávači. Nyní mám verzi Nera 10 apo vypálení v této 10ce se disky v přehrávačích chovají tak, že začnou hrát né od 0sekundy ale od 36sekundy. Vyzkoušel jsem přehrávače sony,philips,pioner, samsung BD,pannasonic 45BD, 30BD, sharp BD, jedině v Lg to hraje od 0 sek. Když vytvořím DVD ve PS14 a vypaluji v Neru10, tak to hraje všude od 0 sek. Nero 7 Ultra není kompatibilní s PS 14 nechodí standartní menu v pinnaclu. V PS 12 nejde hudba na pozadí na standartním menu,pouze na pohyblivém menu a nebo když si ho vytvořím sám. V PS 11 není funční menu na formátuAVCHD, nejdou přesunout klipy z alba na osu najednou.
Nero Vision10 je taky stabilnější a rychlejší než Ps14 je česky akorát se zvukem se to neupravuje tak lehce jako ve14. Menu má ale moc pěkné, pro děti ve 3D, velmi jednoduché a funkční.A ještě k předchozí odpovědi,verze mám vždy originál,karty ATI 2600XT, 2900. anyní 5770 ,výsledek vždy stejný, ovladače poslední,nevyjádřil jsem se přesně když jsem napsal že dochází k zadrhnutí,ale něco tam je slyšet cožmě nutí se vracet jestli to tam skutečně je a nebo né. Je všeobecně známo že délkou videa výkon studia klésá. A když dělám formát AVCHD 1920x1080 na diskDVD+DL8.5 tedy 1hod. a přinesou mi to známí abych jim to sestříhal a je to natočené hrozně,tak bych ten pinnacl nejradši rošlapal.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak jak to popisujete by mně asi šlak trefil a Pinnacl by letěl.Má to jedno velké ale....Neodpustím si svůj oblíbený rýpanec do NERA.Pro mně je to kus shit softu,který má svůj způsob zápisu disků ještě v mezích kompatibility,ale ne zas tolik aby některé softy s úspěchem nabourával a nedejbože když narazí na disk vytvořený z jiného softu,popřípadě když má vytvořit disk na základě požadavku jiného softu.To,že jeho kodeky poškozují a přepisují systémové je celkem známo,jakým způsobem přesně nabourává ostatní programy se mi na forech nepodařilo zjistit.Co se týče neustálého připojování k netu za nevím jakým účelem,bylo poslední zjištění po shlédnutí výpisu z firewalu a nero od verze 8 jsem přestal používat a do systému mi nic co by jen vzdáleně připomínalo Nero nesmí.Mimo jiné PS 14 a 15 ho k funkci ve Win 7 nepotřebují.Vypalovat na DL DVD je trochu sázka do loterie,většinou nastává problém při přechodu z vrstvy do vrstvy i u kvalitních medií a ne všechny DVD playery umí pálené DL DVD bez problému přehrát.
Roman

Poloprofesionálně, ale spíše amatérsky se několik let zabývám natáčením videa, střihem, úpravou a vytvářením DVD a AVCHD disků a nyní si dovolím pár poznatků. Zdokonaluji se postupně, rozhodně dokopuji a budu pokračovat další programy, které při vytváření vzájemně kombinuji, aby mé videa byly co jeoriginálnější, nejbohatší ... prostě ten umí to a ten zas toto a všechny dohromady udělají moc.

1) toho NERA bych se chtěl zastat. Měl jsem jak originál 9 tak mám nyní nejvyšší edici Nera 10, tedy Ultimate Suite HD a:

a) nemám s ním nejmenší problém
b) jsem s ním velice spokojen
c) na DVD menu není nic lepšího, Pinnacle rozhodně nikoliv, Powerdirector je na tom poněkud lépe, ale tak dobře ne. Hudba na pozadí jak dlouhou si zvolím, video na pozadí v plné kvalitě, dost 3D přednastavených menu a animated 2D menu. O klasice nemluvě. Úvodní klipy do filmu v Nero VisionXtra, kde je spousta efektů a lze udělat velice zajimavé věci. Zapisuji pouze na disk a na DVD až potom. To ani PowerDirector neumí a je nutné vyplácat DVD, když ve finále zjistím, že je někde chyba a chci to udělat znova. Ne, NERO je v tomto opravdu na výši.

Že Nero vše přepisuje? Smart rendering technology, neznáte? Piště až budete vědět.

2) Někdo psal, že Pinnacle neumí 24000kb/s. Taky blbost, umí. Mpeg-2 TS (AVCHD-HDD).

Trial 15 jsem si nainstaloval a změna žádná. V popisu píšou Creative pack 1,2 apod., ale v té trial 15 nic takového není. Obávám se, že to bude trialem, chtělo by to poptat se u distributorů nebo tvůrců jak to je. Mám dokoupené Creative Pack 2 a Winter Pack, takže vím jaké to je a rozdíl bych poznal.
Ani částku 1600-1800 za upgrade nedám. A to z důvodů uvcedených v bodu 3 a 4. Samozřejmě budu uvažovat o dalších doplncích pro svou současnou 14ku.

3) PowerDirector 9 mám a spokojenost. Rychlost díky SVRT je velice příjemná, mraky efektů zdarma ke stažení, čeština, menší nutnost používat přechody nebo stříhat klipy na konci jak už bylo zmíněno z důvodu, že automaticky už PowerDirector mezi klipy přechody dává. Viz v nastavení kde se dá nastavit jaký přechod to bude. Pěkné DVD šablony, hezké prezentace ... je toho dost.

4) Zkoušel jsem demoverzi Corel Video Studio X3 a toto bude můj další program. Velice svižný, jednoduchý, bez češtiny, ale fakt není k čemu, je to velice intuitivní. Demo je plné a je možno i do demoverze stáhnout Creative doplňky. Pracuje velice rychle bez sekání a pádů.
Roman

Jen si dovolím ještě dodat, že:

Přechod z NERA 9 na NERO 10 byl významný. Prostě člověk dostal spoustu nového, spooustu vylepšeného, úplně rozdílné produkty. Dokonce upgrade z NERA 10 na Nero 10 Platinum (uvedl jsem špatně Ultimate suite) byl velmi znát a vyplatilo se to. Což u Pinnaclu nyní není ani omylem. Porovnávat Nero 8 s Nerem 9 nebo dokonce 10 je jak porovnávat Favorita s Octávií a proto prosím, vyvarujte se agresivním tvrzením na něco co neznáte.

Přesto jsem s P14 dost spokojen. Udělal jsem hodně pěkných videí, nejen pro sebe, umí toho dost a ty mouchy ... kde nejsou? Rozhodně P14 hodnotím kladně, ale zároveň si myslím, že nyní bude pro mě lepší dokoupit Corel nebo Vegas (plánuji s novou kamerou) než za hodně obnovovit málo.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host