Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro Kajko:Jojo,je to tak.To znám>:D<

Snad se brzy dočkáme uvolnění plné verze,pověsil jsem na svůj kanál video z instalace a spuštění trial verze PS 15.Protože jsem ho naistaloval přes 12 a 14,budu muset oboje odinstalovat a testnout znova.Zatím se mi tato verze jeví jako stabilnější,umí víc formátů a víc jsem nestačil otestovat.Odkaz zde:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... ySI29EQ_zw

Plugin smartsound pro PS 15 lze sehnat tady:
http://www.smartsound.com/sonicfire/pinnacle.html
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stevie. Možná se ptám hloupě. Když nainstaluješ trial 15tky. Funguje současně v PC i v. 14, respektive 12? Nebo po tom starší verze přestanou fungovat. Díky.

Kde jsi sehnal TRIAL 15tky??? Já ji na webu nenašel. :-(
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, chtěl bych poprosit o informaci, mám ofic. PS 14 ULTIMATE, kolik stojí upgrade na ver.15?Předem děkuji .
lubud

Hm, na soubory MPEG-2 MXF (Media eXchange Format) se zatím vyprdli, takže se i nadále budou dívat Vegasu na záda - a hódně z daleka.
Hlavně že přidali (cituji ze specifikace) "omračujících více než 2000 2D/3D efektů, přechodů a dalších rozšíření". Panenko svatá !!!
Za nadějné vidím to, že se zřejmě opět povrtali v editaci souborů AVCHD, takže se možná brzy dočkáme širší a snadnější použitelnosti tohoto formátu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Romolus: odkaz ke stažení trialu je tady:
http://apps.avid.com/Studio_trial/?cmpid=ST-SM-P153.
Požaduje se zaregistrovat.
Na zbytek odpovím v průběhu dneška,už jsem to nestíhal zkontrolovat.

Pro Monys:
těžko odhadnout kolik upgrade bude stát u nás,venku se cena pohybuje mezi 55-65 euro
nebo 100 dolarů.U nás jsem zatím cenu nezjistil.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak už mám trial v PC. Po otevření IHNED první velká zklamání. Samozřejmě na první pohled člověk neodhalí všechno, ale JSEM zklamán! Rozvržení oken zůstává jako ve 14tce. Tedy malé. :-( Postupně budu doplňovat výhrady. Snad se dostanu také k nějakému pozitivnímu zjištění. Na první pohled je ovšem jasné, že těm, co mají koupenou verzi 14 asi verze 15 nijak nepomůže. Zle ji doporučit jen lidem, co mají 12tku a teď se rozhodli pro verzi vyšší. Pak má verze 15 smysl.

Dal jsem přepočítat cca 5 minutový AVCHD soubor. Pozitivem je, že na rozdíl od verze 14, v patnáctce proběhlo renderování s nastavením zvuku na PCM bez problémů. Ovšem s čím se nemohu smířit, že nastavení bitrate v AVCHD, je stále pouhých 17000Kbps, i když nejnovější HD kamery natáčejí v bitrate 24000Kbps. Pochvala patří za hladší běh a odezvu při editaci AVCHD videa.

Po instalaci verze 15, se do ní načtou všechna nastavení z verze 14. Čtrnáctka i po instalaci trial verze funguje bez problémů, takže je možno ji bez obav vyzkoušet.

Co mě také velmi mrzí, ale nepřekvapuje, že i "nová" verze Studia je pouze 32bitová. Což je opravdu ostuda. Není se ale čemu divit. Patnáctka není ve skutečnosti verzí novou, ale pouhým updatem verze 14. Je pouze, doufám vyladěnější čtrnáctkou. A to je velmi smutné. Jsem zvědav, jaká bude verze AVID STUDIO a jestli bude také česky.

Zdlouhavé náčítání AVCHD souboru při zapnutí Pinnacle 15 je stejně otravně dlouhé, jako ve 14tce a to i při vypnutém renderování na pozadí. Jsem zvědav, jestli vývojáři opravili slabou intenzitu hlasitosti v Dolby Digital ve finálním souboru.

Další odhalený neopravený problém. Dáte renderovat projekt v AVCHD. Na poslední chvíli odhalíte nějakou chybičku, třeba v titulcích. Dáte zrušit film, abyste chybu opravili, ale ouha. Začal-li už rendering menu, titulků nebo i přechodů, i Pinnacle 15 jede dál, dokud se rendering těchto částí nedokončí. Až potom se vytváření finálního souboru zastaví. U AVCHD to však trvá zbytečně dlouhé minuty. Ztratíte tak cenný čas, protože po opravě souboru, se začne počítat vše znovu. :-(

Nepřekvapilo mě to. I zvuková stopa dolby digital zůstala beze změn. Zvuk je stejně slabý i v přepočtu do PCM zvuku. Zajímalo by mě, jak se PCM zvuk v Pinnacle 15 přepočítává, protože velikost souboru je ve finále stejná, jako v dolby digital, což je nepochopitelné, protože PCM zvuk ma bitrate 1536Kbps oproti DD, který má imlicitní nastavení v 2.0, 256Kbps a v 5.1 448kbps. Nostalgicky vzpomínám na silný a hutný zvuk PCM z kamer DV/D8. :-( Začínám se utvrzovat v tom, že AVID pokračuje v produkci nedodělaného paskvilu. Ve verzi 15 je jediná zjevná změna a tím je označení nové verze jiným, vyšším číslem a to je na novou verzi aplikace opravdu málo. Jestli si myslí, že lidi uloví na uvolnění více, víceméně zbytečných videoefektů, které můžou oslovit snad jen neinformovaného, úplného začátečníka, který je těmito efekty zpočátku - stejně jako já - unesený. Na prvních výtvorech potom vnímá více efekty samotné, než samotné video, které natočil a zpracoval. Toto okouzlení však trvá, jen chvíli a potom začnou spíše nudit a otravovat. Kam až jsou američtí tvůrci tohoto software ochotni zajít v oblbování potencionálních zákazníků. Já si koupi tohoto předraženého update verze 14 velmi rozmyslím! Mám na jazyku několik nevybíravých výrazů na adresu producentů, kteří si tím kopou neodvratně marketinkový hrob. Buď se jsou to ignoranti, kteří se ve vývojovém pracovišti kopou nudou do pr...í, nebo nejsou schopni (nebo ochotni) chyby napravit a nebo se zabývají profi produkty AVIDU a na Pinnacle Studio jako takový kašlou a doufají, že lidé, ze setrvačnosti a z návyku na Pinnacle samotný, novou verzi opět tupě koupí. Mě ovšem opět zklamali a potvruzují, že na tomto světě jde všechno z kopce, programy na editaci v amatérské sféře nevyjímaje.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Doplním odpověď:Studio 12,14 i 15 je možno používat naistalované v jednom systému.Projekt z 15 jde otevřít ve 14,ve 12 ne.Jaký je vlastně rozdíl mezi 14 a 15 zjistím až po reinstalaci,protože v 15 otevřu bez přenosu obsahu všechny bonusy co mám ve 14.Domnívám se,že bonusy,ale nevím přesně které,jsou součástí 15,znamenalo by to pokud předpokládám správně,žebych nemusel instalovat DVD bonus 11.Dále budu rozmýšlet nad kupem pluginu pro smartsoundy,protože jich mám opravdu hodně a přímo jdou použít jen ve 12.Pro 14 používám SonicFire 5,v 15 by to mělo jít taky přímo.Ještě otestuju tvorbu menu,videoefekty Adorage s Vitascene a pokud budu spokojen,pravděpodobně si upgrade koupím za předpokladu slušné ceny.PS 12 bych si nechal pro import z DV kamer,které nemají IEEE 1394(iLink,firewire) a 15 by nahradila 14.Zatím je na nějaké hodnocení z mého pohledu brzo,za dva dni co mám trial toho moc nezjistím.Ostatně odkaz na trial jsem tu dal,sere mně,že není přímo odkaz na stánkách Pinnaclu nebo Avidu,protože se domnívám,že jde o testovací verzi.Tak zkoušejte testujte,čím víc názorů tím líp.
vekasoft

Najděte 10 rozdílů! Tak nějak mi připadá nová verze PS. Při práci s AVCHD videem se i na silné mašině obraz v preview okně zasekává, občas se zcela zastaví a jde jen zvuk. Po dvou hodinách práce na jednoduchém filmu (pár prolínaček a titulků, celková doba cca 2 min.) systém nahlásil Program neodpovídá a bylo vymalováno. Ve verzi 14 mi při dalším startu PS nabídlo pokračovat v neuloženém projektu. Tady ani náhodou...
mand

Na PS 14 jsem zpracovával jednoduché 60minutové projekty AVCHD, na PS 15 nelze na stejném PC zpracovat ani jednoduchý 2minutový projekt AVCHD (slovy dvouminutový). Při jeho zpracování, popř. při renderování se objeví hlášení "Program Studio Program file přestal pracovat. Ukončit program." Po dvoudenním laborování to vzdávám a zůstávám u PS 14. I když u té zase nefunguje korektně menu. Ale nedělám si iluze, že problém s menu je v PS 15 vyřešen. Má někdo podobnou zkušenost?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Na declic-video vyšel popis nového Avid Studia. Zřejmě to není jen "nejvyšší verze" Studia 15 jak jsem si myslel, ale bude mít i něco navíc.
http://declic-video-fx.com/language/en- ... tudio.aspx
Co mě zaujalo:
- Unlimited Timeline tracks
- Optimized for 64-bit OS

Rozhodující bude ale cena a zkušenosti uživatelů.
Studio 14 Ultimate bylo za podobnou cenu jako Vegas Movie Studio HD Platinum 10 production suite. Museli by nasadit podobnou cenu, nebo šokovat převratnými novinkami. Jinak je to pro mě mrtvá záležitost ...
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host