Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Mám-li být upřímný,nejsem si jistý,že mi PD9 umožní stejné operace s videem jako PS,takže pro mně rozdíly rychlosti renderingu mezi jinými programy ve srovnání s PS nejsou přínosem.
Ale pokud jde o jednoduché sestříhání,proložením přechody a následný export do souboru je každopádně PD 9 rychlejší a věřím,že nejen ten..Já spíš preferuji u programu na stříhání jeho funkce a co s ním mohu vytvořit a jak složitě.Příklad co chci je tady http://www.youtube.com/user/steviezah#p ... LC0kMrt8Xk kde jsem si ještě pomohl programem Malování z Windows.Proto je tento klip nazván example_PS_14.Poslední číselko 10k v názvu znamená bitrate 10000Kb/s.
Slušná recenze a porovnání video programů byly tady a protože jde o specializovaný časák tak tam ještě jsou,včetně souboru ke stažení s výsledky.Odkaz:
http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/vydan ... 01-09.html
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vážení pánové. Plně chápu Vaší reakci. Ani pro mne není prioritou rychlost renderingu. Tedy většinou. Prostě si vezmu knížku a v klidu počkám, až je hotovo. Toto vlákno jsem založil spíše proto, aby si lidé mohli vyzkoušet, na jednom konkrétním souboru rychlost, kterou je jejich PC schopno pracovat s tím daným programem. Je dobré připojit ke svým výsledkům hlavní a podstatné komponenty PC. Čím více lidí bude ochotno zúčastnit se, tím větší přehled ostatní budou mít, co se týká důležitosti, té které komponenty a lépe se potom orientovat a koupit si počítač v co nejlepším poměru ceny a výkonu. Chci, aby vznikly rovné podmínky pro každého. Nemusíme potom do nekonečna omílat, co je v takovém střihovém PC více či méně důležité.

Osobně nejvíce preferuji snadnou a přehlednou práci. Proto se držím Pinnacle Studia seč mohu, protože, tak přehledně uspořádaný druhý střihový software prostě nenajdeme, i kdybychom se rozkrájeli. Větší váhu dávám rychlé odezvě při práci na časové ose a tam již, jak víme, má Pinnacle co dohánět. Kéž by byla práce s AVCHD soubory tak plynulá, jako je tomu u střihu z DV kamer. to by byla parádička. Mé začátky s Full HD videem ve dvanáctce a na starším PC bylo pro mne malou noční můrou. Proto jsem se rozhodl koupit nové, co možná v té době nejsilnější PC. A bylo to znát. Potom se čtrnáctkou to byl zase krok vpřed, ale nikoliv tak velký, jak jsem doufal. S příchodem patnáctky, se zase rychlost trochu zlepšila, ale pořád nedostatečně, aby se srovnala, se střihem videa standardního. Že to jde mi ukázal právě Power Director, který se svým x64bit jádrem, dělá v tomto smyslu mílové pokroky a já chci věřit, že si toho pánové v AVIDu všimnou a začnou se drbat na hlavě, až zjistí, že si lidé mohou najít dobrou (ne tak dokonalou) náhradu. Hodně lidem to bude stačit, o tom není doufám sporu. Potom preferuji kvalitní titulkovač a editor menu. Nechápu proč nemohl AVID implementovat po zrušení Liquidu do Pinnacle Studia Title Deco Pro, který tam byl. To bylo snad jediné, co jsem v Liquidu bral, jako lepší, než v PS. Co mě osobně zlobí v Pinnacle, snad odjakživa, je finalizace disku s menu. POŘÁD nějaké problémy a nedokonalosti. Je běžné, že skoro každé video s menu (a to i s DV soubory) musím projekt renderovat několikrát, než je menu v pořádku a pracuje v přehrávači, jak má. To je případ, kdy si myslím, že na rychlosti renderingu samotného také záleží. Když, to dáváte přepočítat vždy několikrát a mezi tím stále dokola kontrolovat, zda už se to konečně povedlo, pak dostává i touha po rychlém přepočtu videa do finální podoby smysl.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Tak nevím,už se to od té 15ky trochu odbočilo,jen ještě poslední postřeh k dabování v Pinnacle.Ze zvědavosti jsem si stáhl PD9,dost tu i vychvalovaný(neměl jsem o něm ponětí).První ,co jsem vyzkoušel,byla možnost dabingu přímo do projektu a ejhle,úplně bez problémů a bez jakéhokoliv nastavovování ve Windows.Tak nevím,v Pinnacle jsem to nikdy pořádně nerozjel a tady hned.Jinak jsem zatím neměl čas něco vyzkoušet.protže mi to nenačte video z Pinnacle ani z Vegasu.Budu muset obraz natáhnout přímo tímto programem,nebo se to dá něhak nastavit a použít materiál nahraný v PS?Ještě mě napadá,převést to v Pinnacle do mpegu,protože tento formát to načte.
Jinak tu patnáctku jste mi pěkně znechutili,ani trial jsem si nestáhl,stačily mi vaše postřehy a reakce.Nemůžu se dočkat,až mí dva oblíbení harcovníci Romulus a Steviezah seženou někde trial Avidu a dají sem svoje první dojmy a postřehy.
Mimochodem jak Steviezah napsal,že 15ka nepodporuje Adorage ,konec.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já tahám do PC AVCHD soubory přes Sony Picture Motion Browser a v PD9 to otevřu bez problému. I jakýkoliv jiný AVCHD stažený od lidí tady z Fóra. Dám tam importovat mediální soubory a načte se to do knihovny se žlutou značkou. To je znamení, že to dělá stínový soubor. Až zezelená, je připraven k editaci. Když je to dlouhý záběr nebo jich je hodně, trvá to hodně dlouho.

P.S. Je to tu složité. Mícháme témata děláme si vtom samy nepořádek. O PD9 je dobré diskutovat k tomu připravené rubrice.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Adorage a Pinnacle 15
10.3.2011
Povedlo se mi rozjet Adorage plugin v 15.Stáhněte si ze stránek prodad.de poslední servispack.Pokud nemáte i ten nižší 2.5.46 napište mi do vzkazů,někam to pověsím,nejsem si jistý jestli ho tam musíte mít.Já jsem ho před instalací 15 měl.Po instalaci posledního servispacku budete mít verzi 3.0.57
Takže teď je na řadě test Vitascene.Až to budu mít dám vědět,i když mě s PS 15 silně Avid krknul,ale musím uznat,že tvorbu podobných efektů bych dělal těžko.Už jenom proto,že jsem se upnul na Pinnacle a jiné softy nemám tak osahané.
Myslím,že do uvedení Avid Studia trial budu mít co dělat,takže bych doporučil i Vám posečkat s koupí Pinnacle 15.

Podotýkám,že na stránkách Pinnaclu není o podpoře Adorage ani slovo.Na stránkách prodad.de je zase odkaz na Pinnacle,že tam najdeme co Pinnacl podporuje.Prostě šaškárna.Tím různým testováním jsem si drobet rozhodil systém,takže videjko z 15 s Adorage efektama udělám posléze.Je ovšem otázkou jestli to bude aktuální po uvedení Avid Studia na trh.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

verzi 3.0.57 už mám nyní ve 14.To zn,že by fungoval i v té 15?Je to přesně tak,jak si člověk jednou na PS zvykne,kolikrát je nasr... ale stejně se k němu s pokorou vrací.Stejně ale zatím počkám na ten avid.Dyť oni gauneř za 15 chtěj přes tři litry.
Už jsem si několikrát říkal,že už jsem do toho pináklu od 7 vrazil tolik peněz,že už by to bylo na nějakej profi soft.A jestli nás s tou 15 chtějí oblbnout,tak to od nich je nehorázná drzost. S tím Avidem mám obavy,aby to taky nebyl nějaký humbuk.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano,jede to:instaloval jsem Adorage s tím nižsím servispackem a 15 nejela a moc nechybělo a spadla,hledal jsem na pinnacle.com a tam nic,tak jsem našel na prodad.de vyšší pack a najelo mi to.Podotýkám,že budete pravděpodobně potřebovat na své stroje i ovladače openGL pro svoje grafické karty,aby Vám to jelo.Ale pokud Vám to jede teď,moc si do toho nevrtejte,máte všechno co potřebujete.Zítra v průběhu dne bych měl dotestovat vitascene efekty.Po instalaci update na 1.46 to jede a chová se to zatím způsobně,musím zjistit jestli vyšel nějaký servispack,nebo stačí jenom to co mám.
Ještě upřesním:Všechno testuju na jednom systému,kde mám 12,14 a 15 a očekávám od toho,že mi to všechno pojede.Škoda,že nejdou všechny studia spustit současně,ale vzhledem k tomu,že používají pro svůj obsah společný adresář a jenom instalační cesty jsou odlišné,tak není divu.
Já jsem začal od 8,taky jsem si říkal,že už by to bylo na něco jiného,ale protože jsem zatím neobjevil,že by nějaký jiný soft uměl načíst video a fotky s průhledným pozadím,tak ještě čekám.Ale moje nasr.... už dosáhla vrcholu a co tvrdím o 15 platí.Co se týče ceny,podle odkazu http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14008C0CP chtějí za 15 Ultimate 2060 s DPH.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Adorage a Vitascene efekty jsem dotestoval,rychlá ukázka použití je tady:
http://www.youtube.com/user/steviezah?f ... vtaeeGQ4hU
evik

Jiné softy také umí načíst fotografie s průhledným pozadím (PD9), ale musí to být formát png nebo gif. V jpg průhledné pozadí nejde. Dá se s tím docela vyblbnout :-) S videem zatím nemám zkušenost.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Díky,jenom dodám,tohle platí i pro Pinnacl.Pinnacl navíc umí formát tga s průhledným pozadím pro obrázky a to jde použít pro tvorbu vlastních tlačítek do menu.Z videa je to AVI a MOV.
Až reinstaluju Winy,pustím se nějakých návodů.Momentálně mám nedodělaný import pomocí firewire.Myslel jsem ,že to už nebude třeba,ale protože tu proběhla o tom na pár řádcích diskuze dodělám to.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host