Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
stepan

Fajn, možná jsem dost dobře nepochopil o čem je tu řeč, ale nenašel jsem odpověď na otázku: Je tedy v tom Avid Studiu od Pinnacle zakomponovaná i funkce Motion tracking? Popřípadě, existuje nějaký program, který ji má a je dostupnější, než třeba Premiere, nebo Media Composer?

Děkuji
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ne,přímo tato funkce není v Avid Studio ani v žádné řadě PS,lze ji pouze napodobit.Není mi známo,ve kterých levnějších vidoeditorech by mohla tato funkce být.Sám bych ji docela potřeboval,ale zatím jsem nenašel žádný třeba editor jenom na toto.O Adobe After effect ani nepřemýšlím,je taky drahé a já se tím nehodlám živit,aby se mi zaplatilo.
Je možno taky k tomuto účelu využít HFX editor Hollywood,ale jeho ovládání jsem se dodnes pořádně nenaučil,protože není žádný pořádný manuál,takže pokud něco dělám je to vždy pokus,omyl,chyba,pokus a tak furt dokola.
VIM
Příspěvky: 2
Registrován: 03.05.2011, 16:07
Kontaktovat uživatele:

Můžete prosím někdo poradit. V Pinnacle 15 mám problém s českým "ř".
Když píšu text do titulků, tak po napsání "ř" se text v textovém rámečku rozpadne. Jiný znak to nedělá.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zkuste jiný font. Může být chyba tam.
VIM
Příspěvky: 2
Registrován: 03.05.2011, 16:07
Kontaktovat uživatele:

Díky, to mi nedošlo - je to tak špatně lokalizovaný font :o))
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Původní nadšení z Avid Studio opadlo a tak nejvíce pracuji v PS 15. Zpracovávám samozřejmě AVCHD. Aby byla práce, co nejplynulejší, mám stále otevřený Správce úloh a bedlivě sleduji vytížení procesoru, ale i paměti. A s tou je v PS15 problém v tom, že stále pomalu spotřeba RAM přibývá. Pracuji-li na projektu několik hodin, vystoupá postupně, až k 4GB a potom je vše již tak zpomalené, že je nutno PS zavřít a trpělivě po jeho opětovném zavedení počkat na načtení celého projektu, což trvá dlouhé minuty. Potom zase začínám s cca 2,5GB RAM. Podotýkám, že mám v PC 6GB DDR3 1600Mhz paměti v trial channel zapojení. Virtuální paměť Windows samotných mám omezenu na minimálních 16MB, aby se zbytečným swapováním neopotřebovával zbytečně HDD, který používal, až 6GB prostoru pro již zmíněnou virtuální paměť, když byla ponechána na "automat". Kdo má 4 a více GB RAM, je úplně zbytečná a systém jen zbytečně zatěžuje a přínos nemá pražádný. Zkoušel jsem i využít na pomoc flash s ready boost, ale ani to nijak v zefektivnění práce nepřispělo. A to jí bylo plných 8GB. S flash Windows po určitém čase práce a PS začali výstražně křičet - Nedostatek paměti, ukončete práci!, což jsem vždy ignoroval a nestalo se nic negativního. Prostě jsem to hlášení zavřel křížkem a bylo to. Jak zprávu potvrdíte, PS nebo cokoliv jiného se vypne.
Miroslav Polner

To máte pravdu, že tak očakávaný Avid Studio nesplnil očakávania. Skôr by som ho definoval ako nepodarok a hanba pre značku Avid. Najhoršie je, že na poukazované chyby vôbec nereagujú a naďalej ho všetci bez toho aby ho testovali ponúkajú ako výborný strihový software. Osobne všsde na nete upozorňujem aby ho nikto v tejto podobe radšej nekupoval.
hobler
Příspěvky: 1
Registrován: 28.05.2011, 12:50
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, jelikož jsem zde začátečník chtěl bych si něco ujasnit. Pořídil jsem si kameru Panasonic HDC-SD900, která nahrává v rozlišení 1920 x 1080 bodů progresivně 60 resp. v evropské normě 50 snímků za sekundu při bitrate 23Mbps. Dále jsem si pořídil Pinnacle Studio 15 ULTIMATE COLLECTION v domnění, že si výsledné video sestříhám a následně ho uložím v nejvyšší kvalitě, kterou jsem pořídil. Tedy 1080p 50 při původním datovém toku 23000 kb/s. Ale nějak nemůžu najít způsob jak toho docílit, protože jediná možná volba při použití různých kodeků je:
MPEG2 TS (vlastní nastavení)= AVCHD, H.264 1920 x 1080 ale 25 snímků při vyšším BitRate 24000kb/s
nebo
MPEG4 (vlastní nastavení)1920 x 1080 ale 50 snímků při BitRate 12000kb/s

Někde jsem zde četl, že to vlastně Pinnacle 15 neumí a musím si koupit Avid studio.
Chci se tedy zeptat jak to tedy je? A je nějaká možnost upgradu z PS 15 na Avid studio anebo jsem jenom vyhodil peníze. Anebo nějaká jiná doporučení, jak sestříhat video a uložit ho v původní kvalitě bez dalších investic ;-).
Dále zde na konci čtu, že jste také pěkně zklamáni z Avid studia, mohu vědět důvody.
Děkuji
PS: video hodlám pouštět přes iXtreamer na TV Samsung UE46C6620
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nevím zda jste si pořídil jako první kameru nebo PS15. V každém případě jste se nedostatečně informoval. 1080/50p je nejlepší zatím možná varianta uložení dat v kamerách, bohužel střihové programy za tímto velmi zaostávají. PS15 umí JEN 25p. to je jeho technologický vrchol. 50p tedy předělá na 25p, tady polovinu celých snímků natočených za jednu vteřinu. Plnohodnotně 50p zpracuje a amatérském segmentu jedině nový Avid Studio, který je pro zpracování tohoto rozlišení plně uzpůsoben. Není možné, abych to na tomto fóru donekonečna opakoval. Zmiňuji se o tom společně s dalšími přispívateli na jiných místech, kde se tento problém již mnohokrát řešil. Svá videa můžete tedy v PS15 zpracovávat na silném PC a ve finále ho ukládat v 25p místo původních 50p. Můžete ze svých materiálů dělat BD, ať vypálené nebo do souboru. Netuším, chcete-li dělat jednoduché filmy nebo projekty s menu. Obojí je možné v bitrate 23Mbps. AVCHD má v PS15 strop 17Mbps a tento bitrate je ÚPLNĚ DOSTAČUJÍCÍ k vytvoření videa s krásným obrazem.
evik

Romolus má pravdu, bitrate je ÚPLNĚ DOSTAČUJÍCÍ k vytvoření videa, které bude mít krásný obraz i na obrovské televizi. PS15 umí dostatečně pěkných 50p, Power Director 9 také.
Nekupovala bych teď žádný další střihový program, ale počkala až na nové verze :-)
Mám Pana TM700 a video pouštím přes hdmi kabel z notebooku do TV :-)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host