Export na DVD formát

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Wema
Příspěvky: 30
Registrován: 27.08.2010, 10:24
Kontaktovat uživatele:

Pánové, omlouvám se, ale dodnes jsem vytvářel formát přes DVD recorder.

Poradí mi někdo jak vytvořit přímo z exportu Pinnacle Studio 14 Ultimate DVD soubor, který posléze vypálím ? Vypalování přes DVD recordér ubírá moc na kvalitě ..... děkuji moc.

Mimochodem, vytvořené snímky (především svatby) mám rozdělené do několika kapitol (přípravy,obřad,hostina,večer....) a ty ukládám průběžně na HDD ve formátu M-PEG2 vždy hned po vytvoření .... ty nakonec nahraju znovu do Pinnacle a z nich vytvořím jeden snímek ve formátu M-PEG2 a ten nahraju na Flash disc, který přehraju přes DVD samsung se vstupen USB a funkcí DivX .... propojený s DVD recorderem, přes který zaznamenávám na DVD.

Je snažší způsob ? Věřím že ano ... a věřím že mi poradíte. Moc děkuji

Vojta
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Po přečtení tohoto příspěvku jsem byl trochu v šoku. Je tohle vůbec možné v této době??! Napadlo mne, zda si z nás někdo nedělá jenom legraci. Myslím, že odpověď najdete v samotném návodu k použití Pinnacle 14.
Wema
Příspěvky: 30
Registrován: 27.08.2010, 10:24
Kontaktovat uživatele:

velice se omlouvám za způsobenou nervovou újmu. Ale je to tak ... takto jsem do teď opravdu psotupoval. Zkusím projít návody na koncovou obsluhu exportu ... moje obava z toho, že výsledný formát nebu kompatibilní se všemi stolními přehrávači a že se celková délka filmu nevejde na médium mě nutila k této praktice

Formáty mi moc neříkají ... nemohl by mi někdo ve zkratce poradit jak vytvořit kompatibilní DVD ? Je to ten formát M-PEG4 TS ? Mě se ale vždy po dokončení vytvořil jeden neznámý soubor, který jsem v ničem neotevřel :-(
kajko

Také nevycházím z údivu. Jestli někdo umí kliknout na ikonu s názvem SOUBOR a vytvořit tak soubor, tak snad by mohl umět i kliknout na ikonu s názvem DISK a vytvořit tak disk. Pokud bude třeba něco nastavit, tak snad jen typ disku DVD, všechno ostatní už je tam automaticky přednastaveno. Vytvořit menu, aby se daly přepínat kapitoly, to už je trochu složitější, ale je zbytečné to tady vypisovat, když nápověda to uvádí docela vyčerpávajícím způsobem a některá už hotová menu obsahuje samotný program. Zase stačí jen kliknout na ikonu MENU a přetáhnout vybrané menu na začátek časové osy.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Když jsem dělal návody na Pinnacle Studio nenapadlo mně,že by někdo mohl nepřečíst si návod a nevěděl jak na export.Dokonce jsem ani s takovým dotazem nepočítal tak jsem takový návod ani nedělal.
Takže ve zkratce:
1)Jestliže máte dokončeno video dle svých představ klikněte na záložku export videa.
2)Klikněte na ikonku vytvořit disk.
3)Zvolte typ disku,ve vašem případě DVD,kvalitu videa nastavte na automatická.
4)Klikněte na tlačítko vytvořit disk.
Vyskočí okénko s názvem vyhledat složku.Pokud necháte default nastavení (Dokumenty/Pinnacle Studio/My Images) klikněte OK a nechte program
vytvářet disk DVD.Pokud jste nic neměnil v nastavení, program Vám vytvoří a vypálí DVD ve formátu,který jsem zatím přehrál ve všech DVD přehrávačích.Délka videa v max kvalitě na DVD placku je cca 70 min,pokud máte delší video(což je únavné), program automaticky sníží bitrate.

Odkaz na složku se seznamem videí Pinnacle Studio 14 máte tady:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... 4C70CFAD2E

Poznámka:Video z kamery vám leze v jakém formátu?Proč jej převádíte na MPEG-2?
Kamera je pásková nebo se záznamem na kartu?
Wema
Příspěvky: 30
Registrován: 27.08.2010, 10:24
Kontaktovat uživatele:

Pracoval jsem v tu chvíli se Sony s HDD .... nikdy mě nenapadlo udělat to takovým způsobem .... jsem hlupák, že jsem se na Vás obrátil s tímto dotazem. Omlouvám se a lituji za ztrapnění.

Jak jsem říkal .... vytvářím si několik kapitol během tvoření videa (obřad,oběd,vzpomínky ....) a ty vytvářím v MPEG2 .... a nevím ani proč ....
Jak to mám tedy rozumně dělat .... v čem si to vytvářet ? Jsem laik, co se snaží proniknout do těchto končin. Mije videa jsou docela zajímavá, alespon lidé si to chválí .... jen mi dělá problém export ... nápady bych měl .... ale provedení je horší :-(

Všem velice děkuji za rady a především za pochopení
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jěště budu na Váš dotaz reagovat,ale zatím jenom tolik:Pokud máte Sony s HDD,tak tyto typy
už většinou umějí formát HD a full HD. Tyto soubory mají přípomu m2ts nebo mts a s těmi PS 14 pracuje bez problémů.Pokud to editujete přímo v kameře a převádíte na MPEG 2,děláte to zbytečně složitě a je možné,že už tam dochází ke ztrátě kvality obrazu.Tohle PS 14 umí,nechte na to na ní a pokud potřebujete vytvářet video DVD i tohle Vám PS 14 udělá se standartním bitrate pro DVD.Navíc do budoucna,z překonvertovaných MPEGů kvalitní blueray disk neuděláte,popřípadě AVCHD soubor pro přehrání v kompatibilním playeru.Z vašeho dotazu vyplývá,že jste poučený laik.Doporučil bych Vám najít někoho ve Vašem okolí,kdo se PS 14 věnuje a vše Vám vysvětlí.Tím nechci říci,že Vám nechci pomoct nebo kdokoliv jiný,ale takto přes forum je to běh na dlouhou trať.Pokud jste si prohlédl můj předchozí odkaz na složku s návodama a ukázkama na youtube,už by jste mohl něco znát o rozměrech a formátech,popřípadě vědět jak na menu.Zatím bych Vás poprosil: jak se jmenují originál video soubory v kameře než je převedete do MPEG a jak máte nastaven formát při natáčení.
Wema
Příspěvky: 30
Registrován: 27.08.2010, 10:24
Kontaktovat uživatele:

Natáčel jsem v AVCHD a souboru mají příponu .MTS

Kameru jsem měl zapůjčenou. Ale musím se přiznat že to dopadlo nad moje očekávání. Dříve jsem pracoval s Pinnacle 8, 9, 12 a nyní se mi dostala do rukou 14-ctka. Největší obavy mám vždy s importem .... protože s ebojím zda program pobere formát ve kterém natáčím a potom při exportu .... ale export jsme již zdárně vyřešily .... za to velice děkuji. Vydařilo se to skvěle. Samotný střih, a úpravy zvládám docela dobře. Nevyznám se ve formátech ... ale vůbec. To je můj největší problém.

Zkusím více prohlédnout návody a vaše videa, což mě velice pomáhá. Nejvíce mě mrzí, když už dělám export na disk a po dlouhém, někdy i 6-hodinovém ukládání nastanou na výsleném souboru chyby. Seky v hudbě a podobně. Hodně se mi stává že pokud mám dva videozáběry, mezi které vkládám přechod, tak se při přehrávání těsně před a těsně po přechodu obraz sekne a přeskočí. A nebo naskočí krátké, barevné zrnění. Nevím čím je to způsobené. Jestli je lepší natáhnout na časovou osu nejprve jeden videoshot, nechat ho narenderovat, pak přechod a pak druhý videoshot ...... já to doteď dělal tak, že jsem přechod dával již mezi dva videoshoty na časové ose. Snad to na to nemá vliv ....

A ještě jsem nedospěl na takovou úroveň abych dokázal udělat MENU. Vůbec nevím jak na to .... ale to by byl oasi nadlouho. Děkuji za všechny poskutnuté i zatím nevyřčené rady ....

Vojta
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pinnacle studio při importu bez problému zpracuje všechny standartní videosoubory.Patří mezi ně soubory s příponou AVI,M2TS,MTS,MOV,MPEG 1 a 2,MP4.Bohužel se stává,že v návodu ke kameře je napsáno,že ukládá do AVI,ale PS jej odmítá otevřít.V poslední době jsem tento problém řešil s kamerami Evolve,ty ukládají do AVI,ale použitý kodek je nestandartní AVI/h264/Xvid.S tím se nedá nic jiného dělat než překonvertovat a jde to přímo v Pinnaclu.Další zákeřnost připravil Panasonic,jeho soubory nešly ničím překonvertovat než jejich programem Inteli Studio.Bohužel import přes A/V vstup grabovací karty nebylo možno použít,protože kamera neměla A/V výstup.Ostatně na toto téma už tady příspěvky jsou.
Martina

Dobrý den, zakoupila jsem PS 17 Plus a program fungoval bez problémů, ale až do té doby, než došlo na vypalování DVD disku. Celý projekt jsem dle manuálu začala exportovat na DVD. Proběhlo renderování a poté program nahlásil chybu a byl ukončen. K vypalování tedy už vůbec nedošlo a projekt se pouze uložil do PC. I odtud jsem se ho poté snažila vypálit na DVD v jiné vypalovačce, ale opět bez úspěchu, jelikož to nahlásilo: Neplatná složka VIDEO-TS ... Po přečtení některých dalších dotazů evidentně nejsem sama kdo má s tímto krokem problém a nevím zda to není opravdu chyba ze strany softwaru? Mohu poprosit o radu? Předem děkuji! M.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů