Problémy se zobrazením videa

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
wathers
Příspěvky: 15
Registrován: 31.10.2010, 11:18
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, používám video ve formátu M2TS, ale program se při editaci videa kouše, místo přechodů často jen vykřičníky, náhled často jen černá obrazovka, reinstalace nepomohla. Následný převod do AVCHD v pořádku. Při jiných formátech editace bez problémů.
Poradíte? Díky...
PS 14 Ultimate, OP Win 7 Ultimate, AMD Phenom 9650 Quard-Core processor, grafika GeForce 9600 GT
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Vykřičník se objeví, pokud daná část buď není k dispozici a nebo není dokončeno renderování
wathers
Příspěvky: 15
Registrován: 31.10.2010, 11:18
Kontaktovat uživatele:

OK, dá se průběh renderování zobrazit, abych poznal, že ještě probíhá? Děkuji...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jedna z možností je spustit při renderování videa Správce úloh ve Windows. Záložka výkon. Dokud se renderuje, je využití procesoru aktivní v desítkách%. Až spadne na delší dobu na nulu, bývá projekt hotov.
wathers
Příspěvky: 15
Registrován: 31.10.2010, 11:18
Kontaktovat uživatele:

Myslel jsem, že když v preferencích projektu odoznačím "Zapnout renderování na pozadí" , objeví se někde v popředí...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Když se bude renderovat na pozadí, vždy, když k tomu dojde, objeví se nad pruhem s projektem zelená barva a ta značí, že je právě renderováno.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

a dodávám vypalovat/exportovat až všechna zelená barva zmizí ... :-)
wathers
Příspěvky: 15
Registrován: 31.10.2010, 11:18
Kontaktovat uživatele:

Ano, díky, teď to vidím, takže problém byl v tom, že jsem prováděl náhled celého videa příliš brzy, program se někdy i celý zbořil..., příště dám po editaci v klidu kafe a je to...
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Tak to je fajn, že se to povedlo!
Ještě je potřeba si dát pozor na to aby člověk nezadal příliš rychle velké množství přechodů. Pinnacle nemá dynamické zvětšování bufferu pro příkazy a i když ten jeho buffer je dost velký, tak se dá přeplnit a v tom okamžiku Pinnacle začne trucovat a nedělá vůbec nic. Dokonce vymaže zelenou barvu, takže se může zdát, že je vše vypočítáno. Pokud člověk v tomto okamžiku nechá provést export, pak je výsledek nejistý. To přeplnění bufferu se pozná podle toho, Pinnacle začne špatně zobrazovat zelenou barvu pro nejstarší přechody (ty, které byly udělány nejdříve tedy ztratí zelenou barvu ... sérii těch posledních zobrazuje správně se zelenou barvou), tedy přesněji ji přestane na chvíli zobrazovat. V tom okamžiku je nejlepší ihned uložit projekt a pak ukončit činnost Pinnacle a po chvíli ho zase spustit a načíst rozdělaný projekt a ejhle, Pinnacle si správně nastaví buffer pro všechny nevyrenderované části a začně je dopočítávat. V tom okamžiku je lépe počkat až zelená barva zmizí a pak teprve pokračovat v přidávání dalších "úkolů". Celkem spolehlivě se k tomu stavu dostanu, když přidám velice rychle za sebou třeba 20 přechodů a pak začnu rychle upravovat vložené obrázky a chci jim přidat třeba efekt animace ... někdy během přidávání po cca 10-15 obrázcích můj počítač přestane stíhat a dojde k tomu přeplnění bufferu, takže musím počkat až se ten můj 7-mi procesorový louda dobelhá na konec všech mých úkolů.
kajko

Renderování na pozadí já mám trvale vypnuté, protože i na silných strojích působí vámi uváděné problémy. Vzhledem k tomu, že projekt neustále dolaďuji a vracím se i k již dokončeným částem, bylo by zbytečné aby se stále cosi přepočítávalo. Kontrolu práce dělám v náhledové kvalitě, práce s videem probíhá docela svižně. Teprve když je vše tak jak má být, projekt vyrenderuji. Buď tím, že zapnu renderování na pozadí a jdu si dát to kafe, potom si můžu výsledek prohlédnout v plné kvalitě. Pokud vizuální kontrolu v plné kvalitě nepotřebuji, tak dám přímo export do zvoleného formátu a renderování se provede tam. A kontroluji až ten hotový výsledek.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host