Zrychlení GPU vypnuto

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
při přeinstalaci studia 14 se mi vyskytl problém s grafickou kartou. Při startu studia mě upozorní hláška: "V systému není dostatek grafické paměti k úpravě videa HD 1440x1080/50i pomocí všech funkcí GPU pro zrychlení aplikace Studio. ...." Po odkliknutí OK ještě naskočí: "Aplikace Studio rozpoznala adaptér zobrazení, který nebyl kvalifikován společností Pinnacle System, ...." A níže je uvedena moje GK NVIDIA GeForce 9600 GT.

Tento problém se mi v předchozí instalaci, při stejném hardware v PC nevyskytoval a ovladače GK jsem stáhl nové jak ze stránek NVIDIA, tak ze stránek výrobce GK Gigabyte a stále stejný výsledek.

Jsem už zoufalý, video ve vysokém rozlišení vypadá jak za dob starých 386-stek s úpixely pres celou obrazovku a jde velmi trhaně. Vedle názvu projektu se zobrazí "Zrychlení GPU vypnuto" a nepomohlo ani nastavení akcelerace GPU na ovladačích grafické karty, kde jsem měl možnost vybrat mezi procesorem CPU nebo grafické karty.

Nevíte někdo, jak řešit tento problém?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To se mi stalo když jsem v nastavení projektu omylem vypnul funkci povolit hardwarovou akceleraci.Snad to pomůže.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za reakci, ale tuto možnost jsem zkoušel, jak se zapnutou, tak vypnutou hardwarovou akcelerací, bohužel bez zdárného výsledku.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Osobně si myslím, že bude problém v nastavení ovladače grafické karty. Konkrétně ale bohužel poradit nedokáži. Doporučuji také pečlivě projít nastavení Pinnacle Studia. Navrhuji také diagnostikovat chybu v Check3D, který je v Program files, Programs. Tím se otestuje schopnost PC zpracovávat video v Pinnacle.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Tak je to vyřešené,alespoň pro mně.
Nechal jsem se zlákat možností narvat do PS co nejvíc pluginů ,stáhl jsem si MONSTRO a tím to vše začalo.Nakonec nešlo ani naistalovat odinstalované studio i za pomoci RegDelete,(stále to hlásilo nějaký error 1723,nebo tak podobně),Takže jsem přeinstaloval W7,pokorně svoji 14ku,a vše co k ní mám od Exacu a zase šlape jako dříve.Jen bych chtěl ještě podotknout,že při první instalaci studia mě stačily k jeho provozu nainstalované ovladače dodané s GK(asi 2 roky) a nyní jsem si musel stáhnout úplně nejnovější,aby mi fungoval Magic Bulet Looks.
Děkuji za snahu pomoci,moc to oceňuji
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to jsem měl vědět,monstro mám,zkoušel jsem ho.V mém seznamu videí Pinnacle 14 na youtube mám ukázky.Z monstra je možno použít hodně efektů,ale je třeba vyzkoušet které nezlobí.Takže to chce zálohovací program,naistalovat,vyzkoušet a pokud nefunguje nebo boří studio vrátit vše zpět.Ale co je důležité:Jejich verze pinnacla je upravená pro ruská windows a špatně to překládá názvy.Takže tu nepoužívat a použít českou.Já jsem použil trial 14, ten jsem upravil P:) a pak jsem zkoušel.Ale je pravdou,že kromě Adorage pluginů většinu z toho mám a mít 2500 transition efektů- tak to nemusím.Běžně jich tolik nevyužiju a pokud chci nějaký extra udělám si ho.Nezkoušel jsem všechny efekty,vynechal jsem NewBlue,ty sice jedou,ale po určité době,což se mi nechtělo zjišťovat kdy, se objeví vodoznak a je to k nepoužití.Mimochodem mi nejel ani korektně free efekt přímo od new blue i když jsem ho registroval a použil postup podle NewBlue.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Stránky na youtube znám.Výborné rady a inspirativní návody.Dnes jsem si je opět otevřel a návod s monstren tam je.Možná kdybych nastolil otázku ohledně funkčnosti tohoto,ušetřil jsem si spoustu nervů.A to zálohování?Tak to jsem sakra podcenil.Teď to mám zálohované ,jakmile něco nainstaluju a funguje to.To jsem se opravdu poučil.A Monstro?To nechám asi v klidu.
Ještě jednou dík.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Spíš mě mrzí,že přímo ve videu nemám ten popisek pod videem.Je to tam nanic,akorát se to přehlédne.Jde mi o popis u videa News for PS 14 Monstro.
J.Katera
Příspěvky: 1
Registrován: 20.11.2014, 13:59
Kontaktovat uživatele:

Vím, že je to starý příspěvek, ale řeším teď stejný problém.
Konfigurace: notebook, i5 4210M, 4GB DDR3L, nVidia 840M 2GB DDR3, Win 8.1.
To oznámení je stejné, s tím rozdílem že jmenuje nastavení 1920x1080/60i (zdrojové video je full hd 30fps) a jako grafickou kartu detekuje pouze "neznámou" integrovanou Intel HD4600 (přesto, že je k ní připojena běžící nVidia).
Přeinstalace OS a Pinnacle 15 nepomohla, nefunguje např. efekt otočení videa o 180st a když dám vytvořit video, vyrenderuje se zelený screen a video se nedá přehrát.
Bratr používá notebook s i3 3110M, 4GB RAM a AMD8750, Win 8.1 zcela bez problému, tak netuším, v čem je problém. A už vůbec ne, jestli je to otázka čtvrté generace CPU/GPU od Intelu (HD4000 vs HD4600), a nebo vada kusu či otázka modifikovaného OEM Windows 8.1 od Aceru. Notebook jsem vrátil ve 14ti denní lhůtě od zakoupení a teď bych potřeboval vědět, jestli mě s jiným notebookem s Intel HD4X00 čeká to samé.
Díky za jakékoliv rady.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host