AVCHD v Pinnacle 14 UC

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Romolus

Dobrý den. Mám tu několik postřehů, se kterými troufám seznámit ostatní čtenáře tohoto užitečného fóra. Udělal jsem již několik menších projektů, ve formátu AVCHD 1920 x 1080i z různých období minulého roku a vše proběhlo k mé spokojenosti. Po špatných zkušenostech s nižšími verzemi, jsem se vyhnul výrobě strukturovaných menu. Ale k tématu. Hned po štědrém dnu jsem se pustil do videa, z tohoto večera. Bylo to video dlouhé, tak akorát, aby se vešlo na AVCHD DVD placku. Klasický postup: sestřih, efekty, titulky, úprava zvuku a potom nechat přepočítat, a už jen vypálit. Rutina. Při kontrole výsledného videa jsem však přišel na to, že střední část video projektu v pohyblivých částech obrazu silně kostičkuje. Ve statických částech obrazu je všechno v pohodě. No co řekl jsem si a výpočet pustil znovu. Naštěstí se na mém PC počítá i AVCHD v realném čase, a tak jsem po 45 minutách opět otevřel vyrenderovaný soubor a k mému zděšení, se chyby opakovaly, navíc ve stejných místech. Trochu rozrušený jsem si řekl, do třetice všechno dobré a nechal počítač svou práci dělat potřetí. Předtím jsem pro jistotu smazal dočasné soubory k tomuto projektu. Ale ouvej!, vše bylo i na potřetí špatně. Otevřel jsem tedy surová data, zálohovaná na HDD v domnění, že jsou poškozena. Nebyly. Alespoň tedy hrály v Power DVD 9 Ultra bez chyby. Založil jsem tedy trpělivě nový projekt, naskládal videoklipy za sebou a bez jakýchkoliv úprav, je dal přepočítat, ve stejném nastavení, jako upravené video. Výsledný soubor jsem otvíral s určitou nervozitou a mé černé myšlenky se potvrdily. Problém přetrvával, ve stejných částech, jako v upraveném videu. Mohl jsem tedy vyloučit, že by chybu způsobily úpravy ve finálním souboru, jako např.: FX efekty, nebo špatně navazující části videa. Originál video se skládalo, ze čtyř klipů, z nichž první byl desítky minut dlouhý a tak jsem ho prostřihal a některé části vyříznul. Přistoupil jsem tedy po několika dnech přemýšlení k tomu, že jsem originální video znovu nahrál na HDD přímo z kamery, kde se soubory také jevily, bez poruchy. Video jsem otevřel v již upraveném projektu a dal opět vyrenderovat. Bohužel, ani to nepomohlo a vše zůstalo stejné. Mátlo mě ovšem to, že se poruchy objevují pouze, ve střední části videa v délce cca 20 minut záznamu, po druhém střihu a při klipu dalším, je zase vše v pořádku. Jal jsem se tedy projekt, bohužel, jen bez úprav, protože Studio 12 odmítá projekty ze Studia 14 otevřít. – (opačně to naštěstí funguje) – přepočítávat ve stejném nastavení, jaké jsem použil v novějším Studiu. Bohužel slabinou Studia 12 ultimate, je jeho nevyladěnost a trvalo to pře dvě hodiny. Výsledek je, co se celkové kvality videa týká o řád horší, ale celkově byl hrubí projekt Vánoce 2009 v pořádku. Řekl jsem si tedy, že se asi nějakým záhadným způsobem poškodilo něco v Pinnacle 14. Odinstaloval jsem ho tedy kompletně a použil i šikovnou utilitu RegDelete 14, k vyčištění zbytků aplikace v registrech, abych měl jistotu, že opětovná instalace bude úplně čistá. Nainstalováno za pár minut. V tomto má u mě verze 14 velké plus. Otevřel jsem opět upravený projekt, dal ho bůhví pokolikáté přepočítat a doufal jsem v nápravu. Bohužel marně.  Kde může být chyba, ptal jsem se marně sám sebe. Neztratil jsem však naději. Spustil jsem starší PC, nainstaloval do něho PS 14 CU, zkopíroval bezchybné soubory, otevřel je a dal počítat opět v surovém stavu. Po necelých třech hodinách, plných nervozity, byl na HDD výsledek mého snažení. Na tomto místě mi nedá, opět nepochválit CPU Intel i7, 2,67GHz v kombinaci s 6GB DDR 3, 1600MHz RAM, grafickou kartou ATI Radeon MSI 4890, 1GB a Windows 7 x64 Ultimate, který je v mém novém PC a odvádí při přepočtu videa ve vysokém Full HD rozlišením skvělou práci a dokáže pracovat s PS 14 v realném čase. Na starším PC je Intel Dual Core 2 3,2GHz, s 4GB RAM DDR 2, 800MHz, grafická karta ATI Radeon MSI X1800, 512MB a rovněž W7 x64 Ultimate, ale PS 14 v něm pracuje v několika řádech déle. Zpěz k tématu. Nebudete tomu možná věřit stejně, jako já, ale výsledek byl stejně negativní a na stejných místech vyrednerovaného videa! Vrátil jsem se proto k PC novějšímu, projekt poctivě udělal, do posledního detailu znovu, ve Studiu 12 a výsledkem je, co se tedy kvality výstupu AVCHD souborů týká bezchybný. Je tedy nasnadě, že jsem odhalil nějakou zásadní chybu v Pinnacle 14 UC a bojím se, aby se stejný problém neopakoval i v dalších projektech, které hodlám v budoucnu vytvořit. Doufám také, že nebudu mít tento problém sám a popis vady, se dostane nějakým zázrakem k uším vývojářů a opravným patchem problém odstraní. Je očividně způsoben touto aplikací a ne hardwarovým uspořádáním dvou počítačů. Na kterých jsem to odzkoušel. Budu všem ostatním vděčný, za každý užitečný postřeh k tomuto problému.
Romolus

Do svého výše uvedeného postřehu jsem úplně zapomněl napsat, že jsem ve Studiu 14 mimo AVCHD DVD, dal také vypočítat klasické mpeg2 DVD a v tomoto případě, je výsledek bezchybný. Proto vidím problém pouze ve výpočtu AVCHD a BD videa, kde se problém projevil stejnou chybou.
kajko

Romolus: Jako bys popisoval moje černé můry, když jsem bez úspěchu neustále opakoval nejrůznější stále stejné činnosti se studiem a pořád si říkal, že to nemůže být pravda, aby to mělo takové závažné chyby. A zkoušel měnit počítače a systémy stejně jako ty. Ale jak se ukázalo, tak to pravda byla. A ne jen v jednom případě. Prostě výrobce na to kašle čím dál víc. Stačí se jenom ohlédnout, kolikrát byl vydán patch třeba na studio 9, než z toho byl slušnej program. A každá další verze studia měla víc chyb a méně vydaných oprav.
marcela

Zdravím pánové, i já se pokorně vracím po pár měsících používání PS 14 UC k předchozí verzi 12. Mě už pro změnu ani nejde vypálit video na "placku". Vyzkoušela jsem také několik přeinstalací a nic. Na starém pc mi studio 12 funguje bezchybně, pobralo všechny efekty od éry studia 10 včetně smartsoundů. Mám nakoupenou spoustu této hudby a silně mě rozhodilo, že ve 14 je pouze scorefitter. Studio 14 je prostě nedodělek.
Romolus

Marcelo. Možná se mýlím, ale při pálení hotových projektů v PS 14, je bezpodmínečně nutné mít dané projekty pojmenované bez diakritiky. Určitě je to jeden z problémů, proč se disky odmítají vypálit. Nevylučuji ovšem samozřejmě i jinou příčinu.
Ronny

nevíte někdo jak dál v 12tce jsme vytvořil video, které bylo bezchybné jen jsem měl problémy s formátem, otevřel jsem toto vytvořená surové video ve 14tce a ejhle ono se to celý rozmr... a ted nemohu ani ve 12tce otevřít jelikož už si ho 14tka upravila .... nemáte někdo nějaký nápad jak to dostat zpět? Díky moc
kajko

Ronny, tohle bohužel nemá řešení, v nižší verzi programu už to neotevřeš. Pokud si ale vzpomínám, když jsem něco podobného zkoušel, tak studio varovalo, že budou provedeny nevratné změny... Protože podobné nežádoucí poškození projektu může nastat i jinak, já v praxi používám při ukládání projektu systém spočívající v tom, že vždycky v určité fázi zpracování při ukládání práce nedám ULOŽIT, ale dám ULOŽIT JAKO a k názvu projektu přidám pořadovou číslici. Takže v závěrečné fázi už renderuji třeba Můj film 10, zatímco všech 9 předchozích polotovarů zůstává někde na disku. není tedy problém se k nim vrátit, pokud třeba ta poslední verze zkolabuje na nějaké neřešitelné vadě.
lubud

Ulož si to v PS14 jako DV.avi a to použij kdekoliv (v PS 12 či PS 14) znovu. To, co je zmršené bude samozřejmě nutno udělat znovu, ale možná se část díla zachrání.

Ježíšmarjá, nevíte proč ten Mart dává do prevence spamu taková hrozná čísla? Jak mám honem vypočítat, kolik je 39+ 27 ??? (:-)
Antonelo

Zdravím všechny,
podobně jako vy jsem si koupil pinnacle 14 upgrade na starší verze .
Z kamery jsem si na HD nahrál přes Inteli studio které bylo příslušenstvím k full HD kameře Samsung.
Nastavil jsem si po editaci videa parametry zápisu na DVD 1900/1080/50i, výsledek je takový že nedokážu aby pohyb na záznamu byl plynulý je to prostě vidět že je pohyb rozfázovaný a max počet snímků e nastavitelný ještě na 60, tak to prubnu zítra , pokud nekdo ví jak s tím hnout budu vděčen za účinnou radu.
Antonelo
Milan

Mam uplne stejny problem /do detajlov/ s Pinnacle 14 s vynimkou ak som dal projekt prepocitat a napalit na BD disk je absolutne bez problemov / plati aj pre DVD Mpeg2/
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host