Pinnacle Studio 14

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Michal1

Ahoj odborníci,
chci si koupit PS14, poraďte mi, kterou z těch 3 verzí si mám koupit. Chci zpracovávat mnou nahrané věci z dovolené apod. Jsem ryzí amatér. Díky Michal
kajko

Tohle ti těžko někdo poradí, pokud neví přesně, co vlastně s tím videem budeš chtít dělat. I ryzí amatér může už ve velice krátkém čase potřebovat některé postupy, které umožní až vyšší verze programu. Asi je nejlíp kouknout na http://www.exac.cz/studiokarty.php a podívat se na rozdíly vlastností verzí. A pak se rozhodnout.
Romolus

Zdravím Michal1. Můj názor je trochu radikálnější. I já jsem pouhý amatér, možná pokročilejší, ale to je nepodstatné. Můj názor je takový, že vyplatí nejvyšší verze programu. Těch pár stovek navíc, je na místě. Už jen proto, že Vás editace videa chytne, začnete se zajímat o hlubší práci s videm a najednou zjistíte, že nižší verze postrádá to nebo tamto a potom Vás bude dvojnásob mrzet, těch pár ušetřený stokorun. Mým osobním krédem je, od každé aplikace tu nejvyšší možnou variantu. Mě osobně, se tato strategie vyplácí. Jsou tu potom rezervy a možnosti, ve využívání daných aplikací. Finální rozhodnutí bude ovšem pouze na Vás. A závěrem, podmínkou pro hladkou práci, se Studiem 14 Ultimate Collection, je silný počítač a co nejmodernější systém, nejlépe Windows 7 Ultimate, který dokáže nejlepší využití PS14.
Honza

Cau lidi,chtel bych se zeptat,jestli nekdo nevite,jak by se dala zvetsit hodnota posunuti videa koleckem mysi.Byl jsem totiz zvykly to hodne pouzivat,ale ted jsem koupil Pinnacle 14 a kdyz otocim koleckem mysi,tak se video posune asi jen o setinu sekundy.Docela me to stve.
kajko

Honza: To, co píšeš, určitě není typické. Mám tu nainstalovanou verzi 12 i 14 studia Pinnacle a v obou se při pohybu kolečka pohybuje film stejně, to znamená jedno cvaknutí kolečka posune jezdec na časové ose o jedno filmové políčko. Nebo snad ti to předtím skákalo o víc políček najednou? Jedině mě napadá, že nemáš nainstalový správný ovladač myši. A jinak - obecně se dá rychlost reagování kolečka nastavit ve Windows: OVLÁDACÍ PANELY - MYŠ - KOLEČKO, když to ale zkouším měnit, tak ve Studiu se to nijak neprojevuje, pořád to skáče jen o jeden snímek. Trochu rychlejší posun se dá dosáhnout při současném stisku klávesy SHIFT a otáčení kolečka, pak jezdec přeskočí 48 políček (2 sekundy) na jedno cvaknutí.
Honza

No me se to prave vzdycky posunovalo o ty 2 sekundy,ale nemusel jsem u toho mackat SHIFT.Ale to bylo ve studiu 11,takze se to od te doby mozna zmenilo.Ale kazdopadne dekuji za rady.
Michal1

Děkuji moc za příspěvky Kajkovi a Romolusovi.
Michal
kajko

Honza: Ještě jednou k tomu kolečku u myši. Když jsem to znovu zkoušel, tak opravdu je rozdíl mezi 12. a 14. verzí. Člověk spoustu věcí dělá automaticky, takže jsem si toho hned nevšiml. Ale ve skutečnosti ve 12 a starších vezích při pohybu kolečka o jedno cvaknutí opravdu skákal jezdec o 2 sekundy záznamu, pokud se přidržela klávesa CTRL tak skákal o jedno filmové políčko. U 14 je to jinak - při pohybu kolečka skáče o jedno filmové políčko, při současném přidržení klávesy SHIFT skáče o 2 sekundy. Tak se omlouvám, že jsem to tady trochu mystifikoval.
Václav

Mám problém s exportem videa.Skoro pokaždé se mi při exportu videa úplně kousne počítač. Ve studiu 12 vše OK. Nevíte kde by mohl být problém?
lubud

Ještě k tomu kolečku (kajko a Honza). Nepřišli jste náhodou na nějakou fintu, jak to přepnout zase zpátky (jakoby do PS12)? Posouvat jezdce obouruč (se Shiftem) fakt hodně prudí. Na krokování po snímku tam přece je funkční nástroj pod náhledovým okýnkem. Tohle rozhodně není zlepšení...
Stejná ptákovina je i zmenšení ikonky popelnice a žiletky oproti PS 12 asi tak na polovinu. Kdo se má do toho strefovat... Dá se to někde nastavit? Asi sotva...
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host