Pinnacle Studio 14

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
d2mac
Příspěvky: 114
Registrován: 17.11.2005, 08:45
Kontaktovat uživatele:

13náctky se báli? ;-)

BTW: No vypadá ta 14náctka dost slibně!
Romolus

Dobrý den. Osobně tolik optimismu, co se týká verze 14 nemám. Jeto pořád stejný program, který má pouze kosmetické, tedy nepodstatné úpravy. Já bych uvítal, kdyby se konečně zlepšily zásadní problémy Studia, které se táhnou napříč mnoha verzemi. Pořád nedokáži pochopit, proč Pinnacle stále přepočítává celý projekt, místo, aby přepočetl pouze upravovaná místa v projektu. Tím většinou daný projekt obrazově degraduje. Dále dopracovat rendering menu, který dělá problémy mnoha lidem a je to noční můra, hlavně pro lidi, kteří dělají menu s podmenu a zbytečně musí trávit zbytečné hodiny u PC hledáním a opravováním chyb, které PS stále produkuje. Jestli bude navíc čtrnáctka, co se AVCHD bez oprav, bude opět výstup videa značně degradovaný, což je neakceptovatelné a odradí to mnoho lidí, kteří si nakoupili drahé HD videokamery a chtějí i kvalitní výstup, bez toho, aby se obraz v přechodech cukal a rozmazával. V tomto by si programátoři měli vzít příklad například z Corelu Video Studia X2, kde je výstup videa bezvadný! Stejný, jako vstup z AVCHD kamer. Nepopírám ovšem, že bude mít mnoho šikovných funkcí a snadnou a intuitivní obsluhu a také české prostředí, které nám, pokročilým videoamatérům ulehčuje a urychluje práci. Určitě ho vyzkouším, ale bojím se stejného zklamání, ze stejných neduhů, které vývojáři stále přehlížejí.
Tomas

Osobně mě na PS vadila (krom všech obvyklých a řečených chyb) jeho nepochopitelná a nenasytná "žravost" systému. Jeho obludná velikost instalace na disku, vytváření podsložek na všech možných i nemožných místech na disku.....atd. Oproti např. profi verzi Vegas Pro, která toho zvládá tisíckrát víc (je to jiná třída střihové aplikace), při zlomkové velikosti instalace a naprosto bezproblémovému chodu to prostě lze chápat velmi těžko.
kajko

Pinnacle používám od jeho prvních verzí, které ještě ani nebyly číslované, až k těm dnešním. A už léta si říkám, že do žádné nové verze Pinnaclu nepůjdu, že jsou to vyhozené peníze. Nakonec ale stejně koupím. Člověk tiše doufá, samozřejmě zbytečně, že v té nové verzi budou opraveny alespoň některé z toho množsví chyb, které strpčují práci. Nejsou opraveny, a navíc přibývají chyby další. A přitom by to mohl být super program, který by splnil požadavky všech běžných uživatelů a ve své kategorii neměl konkurenci. Stačilo by jenom málo - aby ty deklarované vlastnosti a funkce opravdu fungovaly.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Plně se ztotožňuji s názorem od Tomas,i co se týče Vegas,ale Pinnacle mám pod kůží již od jeho ranných verzí a chovám se přesně jako "Kajko".Co mi nejvíc vadí na jakémkoliv verzi Pinnaclu ,je absence více než dvou videostop a audiostop..Dá se to někdy i "ojebat",ale za cenu nesmírného přemýšlení.Nechápu,proč vývojáři Pinnaclu toto nevytvoří,asi proto,že to nemají zapotřebí a oslabili by tím zákonitě i odbyt Avidu Liqud.Alespoň toto si myslím.Ten Vegas 9 Pro,no tak už o něm začínám silně přemýšlet.Mám Demo,ale jak jsem zvyklý na Pinnacle,tak mi to připadá jaksi složitější,ale jde o zvyk,jako ve všem.Zase na druhou stranu jsem do Pináklu vrazil už tolik peněz,včetně různých pluginů,že stále doufám v jeho vylepšení,stran těch videostop.
jiri sefrna

Zdravím přispívající. Mám SP verze 9 a už jsem úplně psychicky vyčerpán. Zkouším ho už na třetím PC a výsledek pořád stejný, velmi často se mi na výsledném DVD objevuje trhaný obraz, někdy dokonce nesynchronní zvuk vůči obrazu, prostě katastrofa. Lze to nějak řešit? dík moc za info
Romolus

V první řadě musím říci, že Váš příspěvek patří do sekce Pinnacle studio 9. Mě osobně, ve své době devítka také často zlobila a jsem rád, že už jí nemusím používat. Přes veškeré počáteční pochyby, musím říct, že stávající studio 14, je první verze, která běží téměř hladce. Samozřejmě, občas se chybička objeví a zazlobí, ale oproti předcházejícím verzím, je to nejvyladěnější studio, které tu kdy bylo. Co se chyb verze 9 týká, je možná nějak poškozená instalační sada. Musíte se také postarat o to, aby jste jí měl s posledním možným patchem, který, jakž takž běžel. Záleží samozřejmě i na daných možných počítačových sestavách, ale, když jste zkoušel 3 PC, tak bude asi chyba jinde. MÉ DOPORUČENÍ JE: JDĚTE DO PINNACLE STUDIO 14. Je sice náročnější na minimální konfiguraci PC, ale zato se odmění dobře odvedenými výsledky, o čem svědčí i fakt, že si tu na něj doposud nikdo nestěžoval. Hodně štěstí.
kajko

Já bych naopak řekl, že verze Pinnaclu 9.43 byla nejvyladěnější ze všech, co kdy vyšly a ani při instalaci, ani při používání nedělala nějaké větší problémy. Samozřejmě, že dnes už se k ní vracet moc nedá, hlavně kvůli tomu, že nepodporuje záznamové formáty nových kamer. Já se se Studiem 14 zatím pomalu sžívám, ale v mých očích ho naprosto deklasuje skutečnost, že už nepodporuje používání smartsoundů pro tvorbu hudby na pozadí, viz vyjádření na stránkách www.exac.cz. Takže buď se budu muset spokojit s těmi několika málo skladbami scorefitter a oželím těch pár tisícovek, které jsem kdysi investoval do několika CDček na rozšíření smardsoundu, nebo se vrátím ke Studiu 12, kde to ještě fungovalo. Ale je fakt, že pro někoho, kdo se zpracováním videa začíná, to není špatná volba.
Tomas

Pokud máte koupené nějaké Smartsound knihovny, tak stačí pořídit Sonicfire. Pravda, není to plugin přímo ve studiu, ale stačí vědět délku potřebné stopy, v Sonicfire upravit, vygenerovat, vložit do projektu ve Studiu a je to.
lubud

Hraju si s Pinnaclem už od "sedmičky" a tak mám co srovnávat. Ta devítka šlapala docela dobře, ale byla to jen hračka... Desítka byla zase nedodělaný šmejd, co nikdy neměl opustit vývojářskou kancelář. Počínaje PS 12 je ale všechno v pořádku - se starou érou "pináklů" nemá (soudě podle vlastních zkušeností) kromě jména nic společného. Přirovnal bych to škodovkám - 1000MB se také nedá srovnat s dnešní solidní Oktávkou. Faktem ale je, že menu dělám od dob té podělané desítky ze zvyku stále v Architectu a zvukový doprovod v Sony Sound Forge. Prozatím nevím, v čem zásadním je PS 14 lepší a tak mne zatím moc neláká. Pokud to někdo víte, povídejte. Na Vegas - o kterém tu byla také řeč - si už ani nevzpomenu (i když ho mám nainstalovaný). A že je PS "obludně" velký? V době TB disků je to celkem jedno, získávám tím přece komfort pohodlné, intuitivní obsluhy. A že si kamsi ukládá meziprodukty mne také nevzrušuje. Po skončení projektu stačí "vyprázdnit pomocné soubory" a je to.
Ještě k tomu Smartsoundu - jeví se mi takový zvukově "řídký" a hodí se snad jen na první pokusy. Existuje přece spousta podkresových profi knihoven (Groovers, De Wolfe, Westar atd...).
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host