Pinnacle Studio 14

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
kajko

Velikost instalace by mi taky nevadila, ale to zaprasení systému spoustou složek, umístěných na nejrůznějších místech, to mi vadí. A k likvidaci meziproduktů rozhodně nepostačí smazat pomocné soubory, pořád tam spousta balastu zbývá. V tomhle stavu se taky dost těžko dělá záloha projektu, která by měla ošetřit třeba havárii disku. Stalo se mi to, a ač jsem na jiném disku měl všechno, co jsem si myslel, že k projektu patří, přesto se mi úplná obnova nepodařila. U devítky stačilo mít někde zálohované zdrojové soubory videa a uložený jeden soubor s projektem a bylo to.
A ke smartsoundu - není sice bůhvíco, ale nesmíme zapomenout, že jde o program určený pro amatérské zpracování videa. Profi knihovny jsou jistě lepší, ale pro amatéry finančně zbytečně drahé a proto jen pro občasnou práci nevyužitelné. A navíc smartsoud měl vyřešena autorská práva, takže nemohl nastat problém, což třeba při použití hudby z nějakého hudebního CDčka tak jednoduché není.
lubud

kajko: Bylo by dobře, kdyby někdo (nejlépe EXAC) specifikoval co, kolik a kam chce PS defaultně ukládat. Netvrdím, že PS nevyrábí balast, ale pořád je to jen v rovině "jedna bába povídala". Chtělo by to nějak doložit. Já ukládám všechna video-data na extra "videodisk" E. Máš možná pravdu v tom, že jen "smazáním pomocných souborů" asi hotovi nejsme. Já totiž po skončení projektu ten Augiášův chlív nejdříve rutinním způsobem vyčistím ručně (cca 5 pomocných složek) a nakonec to jistím "smazáním pomocných souborů" (dost možná, že jsou to právě ty stejné soubory- nevím). Pokud by se při střihu ukládala data na více disků a jeden pak odejde, je to jistě malér pro každou střižnu, nejen Pinnacle. Dá se tomu zabránit tak, že se složitě rozpracovaný projekt (dá-li se to vůbec u Pinnacle takto říct) uloží jako záložní meziprodukt coby DV.avi na jiný disk.
Ze SmartSoundu si nechci dělat srandu - je to jen můj názor. No - a na ty profi knihovny podkresů opravdu nikdo z ryzích amatérů nemá. Také jsem nemyslel, že by se to mělo všechno kupovat ...
kajko

lubud: Používám stejný systém pro ukládání - rozdělané projekty ukládám na samostatné externí harddisky - kolik rozdělaných projektů, tolik hardisků. To proto, abych při havárii disku přišel jen o jeden projekt a ne o všechny rozdělané. Na příslušném disku mám vždy zdrojové soubory z kamery, ukládaný projekt, složku pro pomocné soubory a složku pro vyrenderovaný disk DVD. A pak mám ještě jeden velký záložní disk a tam ukládám kopie všeho z těch jednotlivých disků jako zálohu a taky tam občas uložím projekt pod záložním názvem. Samozřejmě při přechodu z jednoho projektu na druhý nesmím zapomenout ručně znovu nastavit cesty, kam se má všechno ukládat včetně pomocných souborů. Nebylo by špatné, kdyby si to program pamatoval a podle názvu otevíraného projektu cesty nastavil sám.
Taky by se mi třeba líbilo, kdyby default věci, týkající se programu, byly ve složce Program files, a věci, týkající se konkrétního projektu (například vlastní titulky, menu a podobně) u zpracovávaného projektu. Ale to už jsem jen ve sféře přání, ve skutečnosti není důležité, co se líbí nám, musíme se smířit s tím, co se líbí programátorům programu. Ti ovšem doopravdy nikdy žádné skutečné dlouhé video nestříhali.
lubud

kajko: Jo jo - těch "zlepšováků" by se našlo... Na ty zmiňované vlastní titulky se dá sice založit extra složka pro každý projekt, ale kdo by se v tom pořád přehraboval, že. Dělám to tak, že si titulky ukládám pod číselným kódem (v názvu "uložit jako"), takže jsou pak hezky seřazené podle projektů. Ty původní pinaklácké titulkové děsy skončily v koši po prvním otevření střižny. Ono těch typů titulků beztoho moc není, už dávno jsem přišel na to, že "míń je vlastně více".
Větší malér, se kterým si už roky nevím rady jsou ty desítky infantilně připitomělých přechodů tradičně nabízených Pinnaclem. Má je PS 12 a asi i PS 14. To je ten pravý pinaklácký balast!!! Zatímco titulky, hudbu, ruchy či pozadí si můžu dle libosti obměňovat ve vlastním adresáři, tak nabídka přechodů je natvrdo zapracována do grafiky plochy střižny a nedají se nijak vyhodit. K adresáři ve střižně se samozřejmě dostanu, ale po smazání těch "kojotin" tam zůstanou na ploše "prázné" díry. Ptal jsem se kdysi i v Exacu, ale neporadili - akorát jsem se dozvěděl, že "lidi to tam chtějí". Kdyby tak někdo dokázal poradit...
kajko

lubud: Pravidlo že čím míň, tím líp, to dodržuji taky. Jak u titulků, tak u prolínaček. Většina přiloženýchg titulků je opravdu nepoužítelná, a to i včetně těch, které jsou v bonusových balících, které si člověk musí přikoupit. Já je koupil, ale nakonec jsem nepoužil nikdy nic. Mimo jiné i proto, že většina měla problém s českými fonty. Stejné je to i s tou asi tisícovkou prolínaček. Těch nepoužívám víc než deset. Akorát by se mi hodilo, kdybych si je mohl uložit pěkně pohromadě v nějaké složce "oblíbené" a nemusel je vždycky pracně hledat v tom množství. A ve verzi 14 je to hledání ještě složitější, protože nabídky už nejsou uspořádány formou stránek, ale v jedné dlouhé roletce.
rejmi
Příspěvky: 42
Registrován: 07.03.2005, 23:27
Kontaktovat uživatele:

kajko: Doporucuju ti se mrknout na http://declic-video-fx.com/language/en- ... fects.aspx . A poradek v prechodech si muzes udelat.
lubud

rejmi: to vypadá na trefu - máš to prosím Tě nějak ověřeno? Ten dotaz Ankeho z diskuze se mi nelíbí...
kajko: ještě jsem zapomněl - čas od času vymetu smetí z PC s CCleaner.com. Naposledy toho vymetl cca 5 GB.
rejmi
Příspěvky: 42
Registrován: 07.03.2005, 23:27
Kontaktovat uživatele:

lubud: no nezkousel jsem to...jsem nejak linej to prerovnavat. Jen jsem na to kdysi narazil, tak jsem to sem hodil.
lubud

Nevadí, i tak dík...
L.K.
Příspěvky: 20
Registrován: 21.03.2006, 20:51
Kontaktovat uživatele:

Ahoj lidi,
mám malý dotaz. Používám PS 14ku a chci se zeptat jak je to s pamětí grafické karty. Mám GF 9400GT , využívá Studio paměť té karty při renderování, a musí se to nějak aktivovat?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů