problém s titulky

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den všem.Mám takový problémek s titulkováním - přesto,že to dělám pořád stejně,někdy se stane,že titulky se nevloží přes obraz,ale PS9 z mě neznámého důvodu udělá titulek na černou obrazovku a vloží ho mezi 2 klipy což je rušivé.Co s tím? Jak to odstranit?
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Vkladas titulky do titulkovej stopy , alebo priamo do obrazovej stopy?
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Noo - používám ten mód "Klipy" a v něm si vyberu scénu a tam kde se nechá i "oříznout" si v menu vyberu "Vytvořit nebo upravit titulek",pak dám "Průhledný titulek" a vytvořím ho.V tom náhledu "Klipy" je to vidět jako OK,ale v tom "časová osa" je to vidět tak jak to bude,tzn.některé jsou špatně.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Ten titulok sa Ti aj tak vlastne objavi v titulkovej stope.
Zaciatok titulku je vzdy tam, kde sa mas zrovna nastaveny kurzor na casovej ose. To znamena, ze ho mozes mat na konci sceny a tym padom ho mas akurat v prelinacke. Napriek tomu, ze v nahledovom okne ho mas OK. Posun si ten titulok na casovej ose a bude v pohode.
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Nee - titulek je je ve stopě správně,ale naopak klipy ve videostopě jsou od sebe posunuty o délku toho titulku,nenavazují na sebe,prostě je mezi nimi mezera a nevím proč.I když dám ten zpotvořenej titulek vymazat,tak je mezi nima díra a nevím jak je dát k sobě... :(
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

S takym problemom som sa este nestretol, ale vecer to vyskusam u seba.
Potom Ti dam vediet, ak na nieco pridem.8-)
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Díky,to bys byl hodnej.Nejhorší je,že se to stává nepravidelně - 6titulek,10,12,17,20...Nechápu,přitom se držím postupu v návodu :?
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Skusal som to v poslednej ostrej verzii. Bety neinstalujem. :(
Zvolil som tento postup:
- klip do osi
- 2x klik na klip
- klik ikona T (titulky)
- volba pruhledny titulek
- napisanie titulku, umiestnenie atd.
- klik na x (zatvorenie okna) vpravo hore
- titulok nabehol do casovej titulkovej osi, nie tam kde su klipy, podla aktualneho kurzora na casovej osi

Vsetko som mal v poriadku, a vyskusal som cca 10 titulkov a 10 klipov. Aj som dal medzi prelinacky a dost divoke. :)

Nie je mi jasne preco sa ti to posunulo, ked titulky nemaju s casovou osou, kde su klipy nic spolocne.

Chcelo by to vidiet. Ak mozes hod to niekde na web a posli mi link na sukromu spravu alebo email. Skus to vyrendovat a aj samotny projekt. Staci len kusok.
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Dělám to stejně až na 2 věci - ta první nepoužívám "časovou osu" ale "klipy" a druhá - po dokončení titulku nezavřu okno vpravo nahoře,ale kliknu dole na OK.V tuhle chvíli zkouším ze studia típnout obrázek,na kterym by ta nastalá situace byla dobře vidět (na časové ose).Nevím co si myslel tou betou,mám originálku PS 9+ asi měsíc,akorát nevim jakou verzi,nic sem neupdatoval.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Posledna ostra verzia bola 9.4.3. Medzi tym boli vydane rozne BETA verzie, ale tie vacsinou obsahuju vela chyb.
Vkladaj titulky tam, ze budes mat prepnute na casovu osu, je to lepsie ako pri klipoch.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů