Při editaci videa se posune zvuk

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Zamčeno
156
Příspěvky: 1
Registrován: 23.05.2005, 23:35
Kontaktovat uživatele:

Prosím, poraďte mi, co mám dělat s tím zvukem. Při přehrávání a hlavně pak při převodu na DVD se mi posune zvuk o nějakou sekundu. Prosím, co mám dělat? Poradí mi někdo?
pavel dekan

Mám podobný problém. Při přehrávaní v P9 běží obraz rychleji než zvuk. Poradil Vám někdo nejaké řešení ? Děkuji za případnou odpoěď a pomoc.
rejmi
Příspěvky: 42
Registrován: 07.03.2005, 23:27
Kontaktovat uživatele:

Nedělá ti to převážně v místě, kde máš vložený nějaký přechody ? Mě to dělá nepravidelně (ve verzi 9.4) taky a tak se je snažím omezovat. Asi to není řešení, ale od verze 9+ to Pinnacle nějak nezvládá.
Ivan

Mně bylo Exacem doporučeno, že projekt musím před exportem do DVD aj. vyrenderovat do AVI, znovu z toho projekt a teprve pak to DVDaj. I tak ale trnu , i když problémy s posunem zvuku se vyřešily. Objevily se však jiné - DVD v PC jde , ale ve stolním přehrávači zastavují obraz. Zkouším zde hledat něco k tomuto zasekávání . DVD přehrávač 2 kopie DVD vyexportovaného Studiem 9.4.3 zasekává jednou tam podruhé jinde.Ale to už je otázka do jiného fóra.
pavel_a
Příspěvky: 1
Registrován: 26.08.2006, 21:59
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, procházím jednotl. témata - toto je první, které se blíží mému problému, opožděný zvuk. Ale i v případě, že jen poskládám klipy na osu, bez jakýchkoliv úprav, střihů, přechodů - mám jeden orig. stažený z VHS kazety ca 30min. klip a i ten při pouhém přehrání v Pinn 9+ (10+) se dost rozjíždí... Nevím jestli chyba není pouze v nastavení např. vzorkování zvuku...? Jsem total začátečník, takže se v tom motám už pár měsíců... Napadlo mě že by mohl být problém v samotném grabování, kdy na analogu jsou odděleny zvuková/obrazová stopa? - Z mojí analog kamery Sony CCD TR-913E stahuji přes S-kabel a zvuk přes audio kablíky... Výsledné DVD je co do obrazu super - nepoznám rozdíl mezi orig. Hi-8 kazetou a DVD... ale ten zvuk je KO. Mám obavy ze ztahování dalších kazet, protože jestli se rozjíždí zvuk s obrazem bez jakýchkoliv úprav, tak to může být blbě už v orig. staženém souboru a pak nemá smysl další grabovat... Zkusím rendering přes AVI, ale to zas mám obavu ze ztráty kvality výsledného DVD? Možná uvažuji úplně blbě, ale jsem opravdu v počátcích hraní si s videem i pinnaclem jako takovým... Díky za info.
Radúz

Přes jakej HW stahuješ? Pokud přes TV kartu mohl by být problém v resynchronizaci obrazu a zvuku - tak jak uvažuješ. To je ale problém té karty, popř jejího ovladače. Dá se to odstranit tak, že si pohraješ s hodnotou snímky/sec. Místo 25 (PAL) zadej třeba 24.9 nebo 25.1 atd. Četl jsem to kdysi v recenzi na TV karty, že by to mělo být řešení. Mně osobně se to zatím nestalo, tak jsem neměl potřebu se tím zabývat.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host