Jak s DVD záznamem ?

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
timur
Příspěvky: 5
Registrován: 10.05.2005, 09:18
Kontaktovat uživatele:

Chci koupit DVD kameru SONY DCR DVD92E či vyšší. Slyšel jsem, že obsah DVD z nechaniky PC snad načte verze 9.4 ??? Je možné dále provádět stříhání videa i když už bylo před tím stříháno přímo v kameře ???
Díky moc.
timur
Příspěvky: 5
Registrován: 10.05.2005, 09:18
Kontaktovat uživatele:

Tady si každý druhý hraje na George Lucase či Jamese Camerona, ale když přijde na lámání chleba a má z někoho vypadnout něco smysluplného, tak je to dost velký problém.
Bohužel ti asi nikdo neporadí, protože tady ví každý tak akorát velký "kulo-pedro".
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

To timur:
to ze Ti doteraz nikdo neporadil, moze znamenat i to , ze nikto nema skusenosti s DVD kamerou.:(
Studio v poslednej verzii dokaze nacitat DVD, ktore potom mozes rozstrihat, otitulkovat , ozvucit ako uznas za vhodne.
Pred tym, ako tu vsetkych zacnes urazat, by nebolo od veci pohladat aj v predchadzajucich prispevkoch.
http://pstudio.martr.eu/forum/read.php?6,211
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

timur Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tady si každý druhý hraje na George Lucase či
> Jamese Camerona, ale když přijde na lámání chleba
> a má z někoho vypadnout něco smysluplného, tak je
> to dost velký problém.
> Bohužel ti asi nikdo neporadí, protože tady ví
> každý tak akorát velký "kulo-pedro".
Mno,neodpověděli Vám ani tam,kde jsou za to placeni,že...Takže trocha suché teorie - tento druh kamer používá k záznamu ztrátový MPEG.Pokud chcete stříhat,je jednodušší (a lepší) použít MiniDV.Ale tohle se můžete dozvědět kdekoliv,stačí jen trochu se zajímat...Nazdar.

Jets

Mimochodem, jak otevřu DVD v PS9.4?
timur
Příspěvky: 5
Registrován: 10.05.2005, 09:18
Kontaktovat uživatele:

Děkuji všem, kteří se zapojili do diskuze. V žádném případě jsem nechtěl nikoho urážet, ale tak trošku vyprovokovat debatu. Pokud se tak ale stalo, tak se omlouvám. Jinak info sháním kde se dá a bohužel je to skutečný problém. Parta páskařů činí asi 99,9% a o DVD nic moc nikdo neví a když trochu, tak se vyjadřuje možná ve smyslu "každý si brání to své". O AVI či kompresi MPEG2 přece jenom něco trošku vím a domnívám se, že pro točení dětí běhajících kolem bazému ta MPEG2 postačí, ostatně AVI se přepálí také na DVD a výsledek je stejný. Jak MPEG utrpí střihem - to nevím, ale chci to risknout. Akorát jsem si chtěl ověřit, jestli funguje Pin 9,4 - to že ho bandlují s kamerami DVD Sony ještě nemusí nic znamenat a nerad bych koupil za 25 litrů zajíce v pytli. JInak na páskách mě děsí přenos z kamery do PC. A pak ten svinčik na pásce, na které bych nikdy nic nenašel.
Proč to neudělat jednoduše ?
A tak zkoumám např i tu otázku, zda vypalovačka LG načte DVD-RW v modu VR. A to už neví vůbec nikdo. Ani na stránkách výrobce jsem nic nenašel.
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Protože v MPEG se nedá dost dobře stříhat.Je pravda,že přenos z DV bude rychlejší a jednodušší na nalezení.Ale - MPEG se bude muset konvertovat,sestříhat a znovu renderovat.Nevím,zda všechny tyhle ztráty vyváží rychlost přenosu (ale určitě ta rychlost přepočtu nebude závratná,takže...).Je to na Vás.
gogo

Soubor => importovat názvy disku DVD
timur
Příspěvky: 5
Registrován: 10.05.2005, 09:18
Kontaktovat uživatele:

Nejsem odborník, ale domnívám se, že možnost střihu by mohla záviset na vlastní struktuře MPEG, který se skládá ze snímků I,P a B. Pokud by byl složený akorát z "I", nebo z převážné části, tak by to snad nemuselo být tak hrozné. Pokud však bude komprese tvořena minimen snímků s plnou informací (I) a naopak tam budou skoro samá dopočítávaná P a B, tak to bude asi problém. Jaký klíč ke kompresi SONY u DVD kamer použivá se však nedá zjistit už vůbec nikde. A každý výrobce u různých druhů provádí kompresi prý jinak - jedinou podmínkou prý je existence jednoho snímku "I". Třeba s tím však tohle vůbec nesouvisí, pokud se bude muset dělat konverze tak to bude asi jedno. Nevím, resp. o kamerách jsem nevěděl ještě před pár dny vůbec nic a dospěl jsem alespoň k výše popsané kompresi.
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Tak to je blbost - MPEG je třeba 2 a nebo 4,ale pro výpočet jsou jasně daná pravidla,pokud by tomu tak nebylo,pak přehrát takový soubor u jiného výrobce a nebo jen na jiném přístroji prostě nešlo.Je to podobné jako třeba soubor .txt.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů