Kľúčovanie.

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Zamčeno
stefan
Příspěvky: 6
Registrován: 18.12.2007, 21:29
Kontaktovat uživatele:

Prosím Vás, viete mi poradiť? Ide o kľúčovanie dvoch živých obrazov na princíp dvojexpozície.
Mám Pinnacle 9.4.3. Viem kľúčovať cez modrú, aj cez zelenú farbu. Šablóny si viem sám vyrábať, ale orámovanie je ostré. (Napr. živý obraz v zarámovanom obraze na stene. Šablóna je ovšem fotografia. Čo by som chcel spraviť? Predstavte si zelenú lúku - panoráma. Do vrchnej časti obrazu sa prelína jazdec na koni (tiež živý). Na 16-ke sme to robili dvojexpozíciou. Je to možné aj v Pinnacle? Ja mám zatiaľ jednu stopu na video a jednu na "obraz v obraze". Skúšal som to aj v "obraz v obraze", tam sa mi to nepodarilo.
Ďakujem !!!
štefan

Hlavný obraz (pohľadnica), vložený (AVI) = kľúčovanie.
Hlavný obraz (AVI) , vložený (pohľadnica)= obraz v obraze.
Hlavný obraz (AVI), vložený obraz (AVI) = to neviem. Nedá sa to ani v jednom, ani v druhom prípade. Idfe to vôbec v Pinnacle? Mám tam obrazovú stopu, stopu (obraz v obraze) a stopa na titulky. Nerobí sa taký efekt v inej strižni, ktorá má dve obrazové stopy a tie sa môžu mixovať? Ďakujem za odpoveď.
štefan

1. Vyrobím si šablónu: na bielu plochu spravím čiernu plochu. (nepravideľnú, ovál a pod.)
2. Šablónu umiestním do Pinnacle/Studio 9/Alpha Magic. Formát bmp.
3. Potom šablónu umiestním na stopu medzi dva AVI (môže byť aj foto, alebo kombinácia).
Cez : vkladanie prelínačiek.
4. Schytím si okraj šablóny a prekryjem ňou jedno video (buď prvé, alebo druhé.)
Prvé video bude v bielej ploche, druhé video bude v čiernej ploche.
Inak: Našiel som tom to tu na fóre:

"http://pstudio.martr.eu/search.php?rsve ... 11&stromhl
menu=11
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host