Seká se video při editaci

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Kamil

Přeji hezký den,
mám menší problém. Při editaci se mi během přehrávání lehce seká video jak v projektu tak v albu. Když ale nahrané video přehraju bokem v BS Playeru, tak se nic neseká. Na video mám samostatný disk v režimu DMA a Studio hlásí, že disk je vhodný pro nahrávání. Mám Intel Celeron 3 GHz, 4 GB RAM a aktuální verzi DirectX.
Díky za radu.
Kamil
d2mac
Příspěvky: 114
Registrován: 17.11.2005, 08:45
Kontaktovat uživatele:

Myslim, nechces udelat upgrade na Intel Pentium 3 GHz?. Temi 4 GB RAM ten vykon CELERONU nezachranis:)
Ne vazne: pri prehravani ve studiu v malem nahledovem okynku nebo ve FULLSCREENU?
Kamil

d2mac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslim, nechces udelat upgrade na Intel Pentium 3
> GHz?. Temi 4 GB RAM ten vykon CELERONU
> nezachranis:)
> Ne vazne: pri prehravani ve studiu v malem
> nahledovem okynku nebo ve FULLSCREENU?


Zvýšení výkonu počítače je znát s těmi 4 GB RAM. Jen blbne to Studio.
A seká se to i v náhledovým okně i ve fullscreenu. Ale seká se to tak, že je to znát hlavně ve zvuku (i u vložené hudby z MP3 nebo z CD), u obrazu jen při bližším zkoumání.
d2mac
Příspěvky: 114
Registrován: 17.11.2005, 08:45
Kontaktovat uživatele:

tak me napadlo, zkus defragmentaci disku...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Mám ten stejný problém - celeron 2,66 :-))))
Začalo to ale až po zaneřádění windows a pokusech s ovladačem grafické karty.
Řešením bude přeinstalovat windows (nebo experimentovat s kodeky, přeinstalací studia a ovladači).
Já jsem to vyřešil přemístěním Studia na notebook, než počítač přeinstaluji (u mě je to na týden :-(( ).
V mém případě jde ale o Studio 10!

Zkus přeinstalovat ovladač grafické karty nebo studio.

Btw. 4GB ram je pro 32bitový systém zbytečné - umí adresovat jen max. neco přes 3GB.
Kamil

Ad 4 GB RAMky.... Vím, že je to velký luxus, ale mám doma služební PC a dostal jsem čtyři 1 GB moduly, co ležely měsíc bezprizorně na stole a nikdo je nechtěl. :-) Adresuje to 3800304 kB.

Disk s videem mám defragmentovaný, ale zjistil jsem, že mi výkon procesoru bralo deset otevřených oken webového prohlížeče.
Kakamil
Příspěvky: 4
Registrován: 25.10.2007, 23:35
Kontaktovat uživatele:

Přeji hezký den....
Tak tím prohlížečem to nakonec nebylo. Seká se to znovu. Na obraze to není moc znát, spíš je to poznat u zvuku, jakoby to "zakopávalo". S tím počítačem jsem nic novýho neudělal, jen jsem spravil chlazení CPU, protože mi nedolíhal chladič (byl špatně nasazenej). Spíš mi to připadne, jakože za to může samotné Studio. Dělá to jak v náhledovým okýnku, tak ve fullscreenu. A ještě když dám rychlý posun vpřed nebo vzad, tak se to posune jen kousek, a pak se to video zasekne. Když to přepnu zase na přehrávání, tak se začne normálně přehrávat, ale zase to "zakopává". Když to video pak přehraju bokem někde třeba v BS Playeru, tak je všechno OK.
Jestli máte někdo nějaký nápad, tak budu rád, když mi poradíte. Díky...
d2mac
Příspěvky: 114
Registrován: 17.11.2005, 08:45
Kontaktovat uživatele:

Zkus udelat upgrade na Pinnacle Studio 11.1, aspon trialem... Tady ta zalezitost Studia 9 je uz podle me (jenom muj nazor) neco jako kdyz by jsi se v dnesni dobe porad hral s Win98SE( jiz nepodporovanou verzi operacniho systemu od MS).
radúz

To je pěkná kravina, co píšeš, d2macu. Když mi PS 9.4.3 plus šlape jako hodinky, nevím proč bych měnil. Abych měl aktuální verzi? Při množství SW, který používám by mne z neustálého držení kroku s dobou za chvíli asi kleplo. K tématu: PS provozuju už na třetím compu (2x desktop, teď ntb) - ovšem všude mám Pentium 4 - a nemám potíže. Takže pro mne se Studio jeví sice jako amatérský program (co se týče jeho možností a schopností), ovšem spolehlivý a stabilní. Dokud mi bude vyhovovat nemám důvod proč upgradovat.
Kakamil
Příspěvky: 4
Registrován: 25.10.2007, 23:35
Kontaktovat uživatele:

d2mac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkus udelat upgrade na Pinnacle Studio 11.1, aspon
> trialem... Tady ta zalezitost Studia 9 je uz podle
> me (jenom muj nazor) neco jako kdyz by jsi se v
> dnesni dobe porad hral s Win98SE( jiz
> nepodporovanou verzi operacniho systemu od MS).


O upgradu Studia jsem taky uvažoval. Ale zatím mi, co se týče možností a schopností, Studio 9 stačí a do nedávna chodilo, tak se mi to nechce moc měnit. Upgrade by mě asi stál peníze, protože zase trial verze by mi asi nestačila - ty pokročilé efekty bych mě asi s logem Pinnaclu. Ten problém se objevil v podstatě z čista jasna. Nebylo to ani po nainstalování něčeho ani po nějakých experimentech. Napadlo mě, jestli to není virus, ale antivir i při nejhlubší heuristické analýze nic neobjevil, nebo jestli neodchází nějakej hardware.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů