zacyklovanie

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Dodo

Ahojte - poznáte dôvod zacyklovania DVD ? Niekoľko krát sa mi stalo, že som vyrobil z natočeného materiálu jednoduché DVD (bez menu), pôvodný materiál soím vymazal a po určitej dobe, keď som chcel urobiť z DVD ďalšiu kópiu som zistil, že ňou nepohnem, je zacyklovaná !!! Mám veľký archív DVD, preto som začal DVD archivovať na plackách a nie v HDD (cca 150-200 videí...).
Dá sa zo zacykleným DVD ešte niečo urobiť ? Nepomáha Shrink ani Nero.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Chápu to správně, že je disk nečitelný?

Zkus program IsoPuzzle (přečti si readme, musí se k němu přikopírovat nějaká dll knihovna z Nera).
Snaží se přečíst data z poškozených médií a umí jednu skvělou věc - co přečte uloží do souboru a umožňuje to zase načíst a znovu se pokusit přečíst vadné části disku. Můžeš tak zkusit postupně zachránit dvd na několika mechanikách.

S tímto začnou mít problémy všichni - DVD mají žalostně nízkou životnost (údajně kolem 5 let). Ale záleží na konkrétních kusech.
Nejlepší životnost mají zlaté DVD R.
Někde jsem četl že dobrou životnost mají také DVD RW.

No a nejdelší životnost mají pásky (teď o tom psali v Chipu - Mini-DV údajně kolem 10-15 let).
Já důležité věci kromě DVD ještě zálohuji na MiniDV kazety. Jednou za rok je přetáhnu do pc jestli jsou ok. Za 10 let je překopíruji na jiné a bude klid. A pro jistotu to mám ještě na disku.
DVD taky každý rok prověřuju CD-DVD Speedem z Nera.
Na zálohování dat jsou pak nejlepší DATky.


Naposledy oživil Anonymous v 26.12.2020, 13:37
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host