16:9 - otázka

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Zamčeno
Pavel

Zdravím, chtěl bych se zaptat, jestli když nahraju na kameru video ve formátu 16:9, pak to sestříhám a udělám DVD, bude na tom DVD širokoúhlý režim, respektive jestli tam budou čené pásky 16:9? Díky
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Pokud to budeš stříhat jako 16:9, pak i výsledek bude 16:9.
Vyzkoušej a uvidíš jak to bude vypadat (já 16:9 zatím nezkoušel). Vezmi DVD RW, kousek natoč, sestříhej a vypal :).
PeH

Určitě. Záznam natočený jako 16:9 skončí jako 16:9. Používám to např. při záznamu divadelních představení. Pouze jednou se mi stalo, že širokoúhlý záznam Pinnacle načetl jako čtvercový (tedy 4:3). Už náhledy byly čtvercové a deformované na výšku, ale to se dá snadno upravit kliknutím na pravou myš a opravit volbu 4:3 na 16:9 (musíš to ale udělat před tvorbou vlastního projektu).
krifo

Zdravím,pri natáčaní používam formát 16-9 /HDV/.Po spracovaní v Pinnacle 10+/10.7/
ho prevediem do avi.A tu je problem. Po vypálení na DVD v 10+ je obraz v Tv 4.3 ,,normálny , ale na tv lcd Samsung 16.9 je obraz ,,roztiahnutý"/Ako všetky programy vysielané 4.3/Tzv. zväčšenie obraz degraduje/. A perlička :po vypálení toho istého súboru v pinn. 9.43 je obraz v tv.4.3. sice orezaný /čierne pruhy/ , ale na Lcd 16-9 je obraz v poriadku. Mám niečo zle nastavené?Točím kamerami Sony DCR TRV -30, Sony Hc-1 /hdv/. Vie mi niekto poradiť ?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host