DaVinci Resolve 18

Daffy

Mam nahrány DaVinci Resolve 18 ale při renderovaní mi ukáže že mužu nastavit bud 24,25 nebo max.30 snimku za vteřinu ale já nahrávám 4K 60 snímku za vteřinu tento program neumi více nastavit než 30 snímku za vteřinu (FPS).
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nastavit 4K 60 určitě umí. Musí se s tím ale počítat již v nastavení projektu, před zavedením videa do Media Pool či na Timeline.
4K 60.jpg
4K 60.jpg (208.87 KiB) Zobrazeno 1952 x
Takové nastavení si můžete uložit do Presets (1. řádek) a potom jej vždy před započetím nového projektu 4K 60 načíst do DR.
Daffy

Ještě jeden dotaz.Jaký procesor minimálně by měl být na tento program já mám Intel pentium čtyřjádro I 3770 s integrovanou grafikou,8gb ram
ale je to pomalé a občas se to seká
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Sekání aplikace se děje většině. S vhodným CPU neporadím. Vím ale z vlastní zkušenosti, že největší brzdou v práci jsou harddisky. Jedině M.2 NVMe SSD můžou zaručit hladší běh DR. Systémový i na video data. Kvalitní grafická karta je také žádoucí. Konkrétní typ nedokážu doporučit. Chce to hledat na internetu, kde se najdou i relevantní odkazy.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Chtěl bych se připojit s dotazem, jestli je možné v DRS 18 nastavit 50i a pracovat s videem HDV, HD, SD, včetně exportu. Pokud jsem v DRS 17 měl nastaveno 25p, tak zase dochází u prokládaného obrazu v pohybech k zubatým kontůrám.

Pokud se týká sekání u zpracování 4K v DRS, tak jsem u mého staršího počítače neměl žádné problémy.
Pro informaci uvádím jeho osazení:
SSD disk operační a druhý SSD projekty, GPU GTX 1060, CPU i7-5820K-6 jader-3,3GHz+turbo, ( je stále k dispozici)
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Má zkušenost je v DR s videi prokládanými PAL. Naposledy jsem laboroval ve verzi 17 a spokojený jsem nebyl. Problémy se stabilizací, přechody mezi klipy. Doporučuje se nejprve taková surová videa převézt do progresivního formátu, odstranit tím prokládání v některém z programů k tomu určených, (např. Hand Brake) , a pak s tím teprve pracovat v DR. To už zvládá mnohem lépe, i když ne asi úplně nejlépe, co by to mělo jít. Je to aplikace zaměřená na moderní progresivní formáty videa, se staršími se pere a výsledky jsou trápením. Vše starší prokládané jsem dělal v oblíbeném Sony Vegas Pro 12 a 13. Tam problém nebyl nikdy.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za informaci.
Nastavit přímo prokládané video v DRS tedy opravdu nejde. Škoda, protože tam jde moc dobře vyčistit obraz právě z těchto starých archivů. Obraz je čistý bez obrazového šumu. Při střihu na projektu 25p jsem nezaznamenal nějaké problémy. Jen ten "ozub" v pohybech, když se spojí dva půlsnímky. Vyzkouším, jak si s tím spojením poradí Hand Brake, ale nedávám tomu moc naději. Musel by to nějak dokreslit máznutím mezi sudým a lichým řádkem. Vyzkoušíme a uvidíme.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Nainstaloval jsem a vyzkoušel Hand Brake a výsledek je obdivuhodný. Prokládané video vyřeší perfektně a ještě se dají použít filtry na úpravy obrazu. Chce to jen si trochu pohrát s nastavením.
Děkuji za dobrou radu.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Není zač mně děkovat. I já získal tyto informace po vznesení dotazu, když jsem se marně pokoušel o zpracování prokládaného videa 1080i. Jsem ale rád, že výsledky jsou uspokojivé. :-)

V Hand Brake je Yadif plugin na spojení prokládaných snímků, který jsem již hojně využíval právě v Sony Vegas Pro. Měl jsem vždy velmi dobré výsledky.

V DR mě mrzí to, že, i když je v něm velmi dobrá stabilizace, neporadí si s některými videi tak dobře, jako Mercalli 2 ve Vegas. Měli by se na to soustředit a ještě to doladit. ProDAD Mercalli je důkazem, že to jde. Je třeba ale podotknout, že mám záběry, které naopak lépe vystabilizovalo DR. Je to silně individuální a nutilo mně to experimentovat, abych došel k co nejlepším výsledkům.

DR je velmi dobrá střižna, ale jako každá aplikace má místa, kde jsou lepší jiné NLE střižny. Budu doufat, že se bude dále vylepšovat. Dal jsem mu velikou důvěru, když jsem opustil Sony Vegas. I když ne úplně. Protože slabinou DR je HEVC výstup v nižším bit rate. Proto jsem nucen každý projekt vyrenderovat v DR do 100Mbps MP4, ten dát do Vegas a použít Frame Server a MeGUI, který dělá ten nejkvalitnější výstup, co jsem kdy vyzkoušel. 4K 30p převádím skrze něho dvojím průchodem na 24589Kb/s a výsledek je krásně čistý obraz, který DR nedokáže zajistit. Ten sice renderuje 4x rychleji než MuGUI, ale za cenu rozpadajícího se obrazu. A já jsem puntičkář a nesnesu kompromisy. Do HEVC jsem převedl postupně všechna svá videa od počátku 1998, kdy jsem měl první Sony Hi8 kameru.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Teď budu potřebovat dlouhou zimu. Když vím, že to jde, tak mě to nedá. Mám ty staré videa na DVD a dnes už to není moc koukatelné.
Když se to vyčistí a stabilizuje, tak se na to nechá koukat i na plátně (120").
První byla kamera SONY xxx-500E 8 v roce 1993. Pak Hi8,D8.....
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů