GoPro Volta Battery Grip

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

GoPro Volta - battery Grip.
Je příjemné do ruky. Napomáhá tomu příjemný měkčený povrch. Nic nevrže. USB-C konektor ve tvaru L je velmi praktický zejména pro propojení s Media mod. Nožičky drží složené díky malým magnetům na jejich vnitřních koncích. GoPro se dá plnit energií bez nutnosti mít vloženu baterii. GoPro se tedy v tomto případě tolik nezahřívá.


Po krátkém vlastnictví jsem zjistil věci, které byly překážkou pro jeho další používání.
Bluetooth párování funguje vždy jen pro jedno GoPro. Nelze tak spustit nahrávání u dvou přístrojů naráz.
Viděl jsem na jednou videu přímo od GoPro, jak má dotýčný Voltu připevněnu na řídítkách za pomocí vyskakovacích poutek.
Sám jsem vyzkoušel a byl velmi zklamán tím, jak se GoPro třáslo díky tomu, že se poutka viklají.

https://youtube.com/shorts/C18O997i31w? ... =share[url]

Je tedy použitelné jen na absolutně hladkém povrchu silnice bez jakýchkoliv nerovností.

Vestavěná baterie o kapacitě 4900 mAh.
Doba používání je tedy teoreticky, jako tři baterie. Dobíjí se rychlonabíječkou cca 2 a půl hodiny.
Baterie do GoPro 9 a 10 mají kapacitu 1720 mAh a přístroj s ní vystačí kolem jedné hodiny provozu.
Stávající cena GoPro Volta je u nás velmi přemrštěná. Pro externí dobíjení se dá sehnat u nás dnes powerbanka 10 000 mAh
za 350Kč. Nemluvě o funkci stojánku, který nahradí například vysouvací grip a stojánek Ulanzi, za pár stokorun.
Dálkové ovládání jsem již výše nastínil.

Každý zájemce si tedy musí rozvážit zda se koupě v poměru cena - výkon u nás vyplatí.
Já ji měl v balíčku s GoPro 10 a dalším příslušenstvím z GoPro.com, za cenu cca o jednu třetinu nižší.
I přesto jsem to bral, jako cenu za to, co Volta nabízí, jako přemrštěnou.

Kdo i přes to neodolá a pořídí si jí, tomu přeji s jejím využíváním hodně radosti a užitku.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů