ROMOLUS - SonyRXx100 7

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pánové zapojím se také, jestli jsem to pochopil dobře PP10 u kamer Sony je obraz. profil Gamma podobný HLG?Já u svého Panas S5 mám kromě jiných tyto profily buď VLOG je to vlastně plochá křivka obrazu který se potom graduje v DR(Ediusu) nebo tam je ještě profil LIKE 2100(HLG).Přiznám se že jse tak nahrával jen jednou pár minut. U kamer Black magic je to profil BRAW je to náhrada za dřívější CDNG které tyto kamery měly.U novějších kamer BMPCC4/6K se už nesměl použít CDNG prý kvůli porušení licence kamer SONY tak se přešlo na
vlastní kodek BRAW.Jinak kamery BMPCC 4/6K mimo jiné natáčí ještě v profilech Aple proress a DNX
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Protože už něco pamatuji, tak vím, že se dříve, když se připravovala scéna, měřilo odražené světlo na různých místech scény, aby se vše dobře exponovalo. Stíny se pak dosvítily na potřebnou úroveň. Dnes se spoléhá na HDR, peníze se ušetří, ale výsledek je špatný. Navíc víc než polovina filmu je ve tmě. Obrazový zážitek z toho opravdu nemám. Když jsem jednou dal prodejci projektorů na předváděčky moje amatérské video ve 4K, tak byl překvapen, že teprve nyní má možnost vidět co to je 4K a jak může obraz vypadat. Právě že dosud viděl jen profi filmy nové výroby. Jsou věci, které já nechápu a už asi nepochopím. Příkladem je poslední koncert Eagles: Live From The Forum z roku 2018. Reklama veliká, točilo se to na 14 kamer 4K, moc jsem se na to těšil a nakonec to skončilo v popelnici. Kdyby to točili na VHS, bylo by to lepší.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Monys. Popravdě. Necítím se jako odborník a nemohu tu dávat víc nežli znám. K porovnávání obrazových profilů Sony versus Panasonic, se nedokážu fundovaně vyjádřit. PP10 profil v Sony jsem začal používat pouze nedávno a to proto, že jsem se k tomu dostal přes videa na YouTube, kde to popisovali a porovnávali. Musí se tedy hledat a najít si optimální formu obrazu, která mu vyhovuje.

S technikou obecně spokojený nejsem. Výrobci dělají vše pro marketing, nikoliv pro zákazníkovu spokojenost. Pořád je to o kompromisech. Mé Sony kompakty jsou takovým kompromisem. Většina těch, co se tím zabývají do hloubky, by asi ohrnuli nos. Já musím být spokojen s tím co mám, protože vyhazovat deseti, ne-li statisíce nehodlám. Pořád bych chtěl do ruky videokameru místo foťáčku. Ale takovou kompaktní kameru s možnostmi, co mají fotopřístroje výrobci (asi naschvál) nedělají.

Jsem na úrovni poučeného koníčkáře, který se tvorbou jen baví a předvádí jí velmi úzkému okruhu diváků.

Jirka M. Vidím to z dálky velmi podobně, jako Vy. Víc nemám co dodat.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, musím Vám znovu pochválit vaše nová videa a to výlet Hřensko +Pravčická brána a procházka Prahou.Co se týče Hřenska krásnou přírodu bohužel zničilo řádění dřevorubců pod záminkou tzv. kůrovcové kalamity .Toto je bohužel vidět po celé republice .V Hřensku jsme byli s manželkou v roce 2012 a to byla příroda okolo téměř netknutá.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Mnohokrát děkuji za projevenou pochvalu. Pořád je v čem se zlepšovat. Projevený zájem je potom inspirací pro další práci a natáčení. Asi nebudou na vině jen dřevorubci. Stromy se po napadení kůrovcem lámou mnohde, jako sirky. Tvář naší krajiny se mění, co naděláme.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů