Edius 9 a RAM

Odpovědět
Daffy

Mám Windows 8.1 a Edius 9.5, RAM 8GHz je lepši ramka 16 GHz nebo stači 8 GHz má to nějaký vliv na rychlosti přepočtu videa bude to rychleji přepočitavát v ramce 16 GHz nebo to bude stejné . Pracuji ve FULL HD
1920X1080 přepočitavám z MTS do m2ts někdy i do mpg2.Dík za odpověď.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

S W 8 budete mít asi problém, ED9 je navržen a nejlépe pracuje s W10.Ale snad s FHD nebude problém horší by to bylo ve 4K.RAM raději alespoň 16G.A propo nenapsal jste jaký HW máte? Zde záleží na procesoru.To je můj názor, ale jsou tu odborníci na EDIUS ti poradí víc.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Na rychlost přepočtu ramka určitě zásadní vliv nemá. Na to je procesor a integrovaná grafika. U EDA 8 a 9 nemá vliv ani GPU, protože ho neumí využít ( až EDA X).
Mám na ploše miniaplikaci Měřič CPU a tam vidím průběžně i jak se plní paměť. Rozhodně vidím jako minimum 16 GB. Záleží ovšem na velikosti projektu, který musí Edius natahovat do paměti a množství úprav obrazu, včetně efektů. Nemám problém i u HD projektu zaplnit RAM 16 GB během exportu do 100%. Co se týká rozlišení HD, nebo UHD, tak to je spíš problém pro procesory než pro paměť.


Naposledy oživil Anonymous v 24.05.2021, 17:12
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů