program s možností exportu 5,3 k + h.265

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Aje to tam : https://uloz.to/tamhle/DxW3mS1y2Utf/nam ... v-17-54-10 Stabilizace v kameře nastavit nejde / nenašel jsem, v aplikaci insta360studio ano a výsledek dobrý, teda zatím jsem otestoval jen jedno video. V kameře je možné nastavit potlačení větru, to jsem měl vypnuté. Koukal jsem na DR, zatím jen na videa - lze tam nastavit stabilizaci i filtr na vítr.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Když je stabilizace k mání jen v aplikaci ke kameře, je jasné proč má kamera samotná 5,3K. Aby tu byla rezerva právě pro dodatečné stabilizování obrazu až v postprodukci. Tak je tu rezerva k ořezu rostřeseného obrazu. Dle mého, ne zrovna nejšikovnější řešení. Stabilizování obrazu při záznamu videa je užitečnější. Opačně to komplikuje a prodlužuje práci na projektu. Samozřejmě jen můj osobní pohled, ale stijím za ním.
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Koukám že jsem to místo na úschovnu zas uložil na ulož-to, nevím jak se to stalo, sorry, nebyl to naschvál. Jedno stabilizované HD jsem uložil opět na ulož-to protože bylo původně myšleno pro známé, a nyní si říkám že by se někdo mohl chtít podívat na účinek stabilizace, tady je odkaz. https://uloz.to/tamhle/6WKjCEjoZSYD/nam ... v-22-18-43 . Výsledek se mi líbí, zvuk už méně protože jsem použil filtr "Voice focus" aby nebyl tolik slyšet vítr. Jsem zvědavý co udělá filtr na vítr v kameře. Jsem zvědavý i na tu stabilizaci v Davinci Resolve, zkusím, možná zítra. Máte pravdu, stabilizace v kameře by byla lepší, ale zas by tam něco bralo proud navíc (netvrdím že mít volbu je zbytečné). Takhle mohu na všechny software bez stabilizace zapomenout. V Insta360Studiu mohu nastavit číselně výsledné rozlišení jaké mě napadne, zkusmo jsem tam zadal i 6000, ale nezkoušel jsem jestli to opravdu bude rendrovat. Nechápu proč je to v jiných software takový problém. Když tedy v Insta360Studiu se stabilizací nechám výstup na původním rozlišení tak je jasné že dochází ke zvyšování rozlišení což snižuje ostrost a není to ideální stav.
Následující se týká Insta360Studia. Zkoušel jsem nativní rozlišení monitoru 2560x1440 a v silnici se mi nelíbily blikající kostičky (komprese), patrnější mi připadaly v H.264 než v H.265. Pak jsem zkusil v exportu zaškrtnout "Remove Grain" a zdá se mi že kostičkování v silnici pokleslo, sice to rendruje asi 3x déle, ale pro mě je důležitější výsledek. No a nakonec jsem zkusil 4k (3840x2160) a kostičkování téměř nerozeznám. Zkoušel jsem i různý datový tok, nakonec používám takový jaký nastaví aplikace pro konkrétní rozlišení. Když takto vyexportuju 5,3 k tak je soubor větší než originál - začínám uvažovat že si raději nechám originál a 5,3k zatím vůbec nebudu dělat, až budu mít TV 8k a se software nebude takový problém tak projekty budu moci přerendrovat, jestli uvidím rozdíl nevím. Ale (5312x2988)/(3840x2160) je přibližně 2 a to je teoreticky o dost více informací abych se jich vzdal. Samozřejmě lze diskutovat o Bayerově masce, ořezové stabilizaci, pohybové neostrosti.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se na poslední video podíval. Po stránce kvality se dá hodnotit jen těžko. Stabilizace s postprodukce dobrá. Vypadá jak ze střechy dodávky nebo dronu. Takové plavně plující. Snad dokážete najít optimum pro své finální projekty. Držím palce.
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Ono na kole i když je silniční se sedí poměrně vysoko, já jsem velký, kamera na hlavě - ono to bude zhruba výška dodávky. To poslední video bylo jen HD, ale barvy, jasy vypadají asi stejně jako 4k. Zastavil jsem si video na 4k TV - kontrastní přechody (tenké větve proti obloze) jsou prakticky pixelově ostré, ale nevýrazné plochy (kromě silnice drobná tráva) jsou paštikově rozmazané - jestli je to důsledek komprese či odšumování nevím. Za pohybu to ale nevnímám.
Dočetl jsem se že insta360 má gyroskop a při té stabilizaci se z něj používají data. Začínám pochybovat že jiná aplikace je využije a stabilizaci udělá tak dobře. Hádám že práce bude 1. Insta360Studio (stabilizace, základní ořez) 2. Editace v jiném SW kde se udělá zbytek. K naštvání je meziukládání (čas, pokles kvality). Nechám to chvíli uležet, odstraním vůli v držáku.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů