Import formát souboru AVI kodec XVID

Odpovědět
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Mám naskenovaný film 8 mm do souboru formát AVI, video formát MPEG-4 Visual, Codec ID: XVID
Vegas 16 mě tento soubor nechce načíst. Třeba Edius ho načte normálně. Potřebuji však použít Vegas z důvodu nastavení snímkové frekvence na 18 FPS. Jak projekt, tak export. To Edius neumí.
Může někdo poradit, jestli mám něco špatně, nebo jestli prostě Vegas tuto kombinaci formátu neumí.
Děkuji!
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Zjevně ti v systému chybí filtr (codec) Xvid. Kodek musí být typu VFW (video for windows). Nejjednodušší asi bude nainstalovat oficiální xvid kodek z odkazu https://www.xvid.com/download/
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za radu, vyzkouším. Myslel jsem, že v systému codec Xvid je, když ostatní programy mě soubor načtou.
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Některé aplikace, zejména přehrávače, si instalují do vlastní složky potřebné kodeky. Jiné aplikace mohou používat DirectShow kodeky, které můžeš mít v systému. Jak už jsem psal, Vegas potřebuje kodeky typu Video For Windows...
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Děkuji ještě jednou za radu.
Nainstaloval jsem kodeky a už je vše v pořádku. Naskenovaný film v souboru formát AVI Codec XVID, Vegas načetl a lze ho editovat.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host