CUDA není využita při exportu

Odpovědět
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Prosím o info, právě jsem zakoupil grafiku ASUS GTX1060, ale stále mi při exportu jede verze Sony Pro 15 jen na CPU a ten vytěžuje na 100% - počítám zkušebně video ve UHD 4K/ 60 - tedy na max.. V tutorialech je vidět, že si mohu nastavit zapnutí CUDA, ale v daném nastavení to prostě chybí - a pokud najdu nějaký formát který toto políčko má pro export, tak je zašedlé. I když nastavím FHD/30, i tak se nedá CUDA zapnout. Přitom v předvolbě je grafika vidět že je nastavená. Vegas o ní ví, ale nepoužívá ji.

Pustil jsem na stejném PC, to samé video na render v Pinnaclu (nastaveno CUDA) - stejné parametry. Grafiku vytěžuje na pouhých 18% a CPU na nějakých cca 50%.

Nakonec jsem oba rendery zapnul soiučasně - grafika pochopitelně stále 18% a CPU jede na 100%.

Děkuji za navedení co je špatně.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Tak zřejmě odhaleno - nestačil klasický ovladač pro grafiku, ale ještě byl potřeba další ovladač přímo CUDA - pak Vegas zareagovalo a doplnilo varianty exportu s NVidia...

Stejný projek ve Vegas - render do UHD 4K/60 zatěžuje CPU (i7-8700) od 40-70%, a GPU (GTX1060 - 3GB) je zatížna od 25-50%. Současné spuštění obou renderů (včetně Pinnacle): CPU 75-90%, GPU 20-45% (zajímavé). A ještě pro pořádek, RAM se nijak moc nepodílí na zpracování, maximální vytížení je cca 7GB.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Takže zatím nejsem spokojen. Sice se po instalaci ovladače pro CUDA objevily exporty v nabídce označené NVIDIA, ale nezvládají UHD 4K/60 na 100% - objevují se ve výsledku barevné rušivé proužky. Takže stjeně stříhám v export variantě (v menu pod názvem SONY 4K/60) - tedy video dostanu ven, ale grafika se na ničem nepodílí a vše jede jen na CPU.

Nevíte prosím někdo, jak dosáhnout toho aby export volba s popisem NVIDIA šlapala bez chyby? Aby se daly odstranit rušivé proužky? Díky
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host