Magix Vegas Pro 16

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dnešním dnem tu máme novou verzi Vegas Pro 16.

https://www.vegascreativesoftware.com/u ... -pro-edit/

Kdo touží vyzkoušet bez nutnosti registrace:

https://uloz.to/!9qarXDnB7fPW/r2r-rar
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si s novým Vegas Pro 16 trochu hrál a vím jedno. Je to, kdo má verzi 15 nebo i starší, úplně k ničemu. Nová vyzdvihovaná stabilizace obrazu nefunguje. Jen se chvástají, co to za nádheru nevymysleli. :-( Dále chybí mnoho nastavení nového projektu a formátu pixelů. Mně navíc neustále s větším projektem 4K zamrzá. To už vůbec nechápu, jak může načítání projektu trvat místo několika vteřin, jako je tomu u stařičkého Sony Vegas Pro 12, doslova dlouhé minuty. Při pokusu posouvat event tažením myší v časové ose, to jde nejdříve se zpožděním, a když kliknu víckrát, Vegas 16 ihned zamrzá! Když si vyhradím RAM pro dočasné renderování 10 000Kb nebo 15 000Kb, začne za chvilku Windows řvát, že má nedostatečné množství RAM. za chvilku aplikace zamrzne a musí se restartovat. Přitom mám v PC 32GB RAM. Dále to hází hlášku, že došlo k pádu grafického ovladače AMD. Blik, černá obrazovka a nutný restart PC. Vše se to děje na W7 64Bit Ultimate. Ve W10 jsem to nezkoušel. NA to všechno jsem přišel za jediný den. Na závěr. Nepochopím, že udělají "novou" verzi programu a nechají stejnou ikonu zástupce. Je ostuda, že chtějí peníze za upgrade, který je jen tak málo opravdu inovativní, o chybách nemluvě. Howk. Zatím.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Díky za zhodnocení. Už verze15 byl pro mě oproti 14ce spíš krok zpět (hlavně tedy hrozné barvy rozhraní, nevyřešily se pády při složitějších projektech, stále nevyřešená akcelerace přes GPU) než vpřed a jak čtu tak upgrade by opět nic neřešil.
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Update sice některé chyby opravil, ale další bohužel přidal, a nářky uživatelů v hlavní diskusi k produktu nepřestávají... Zprvu jsem Magixu věřil, že pod jejich rukama bude Vegas lepší a lepší, ale jelikož nemám čas testovat jejich pokusy o vylepšení, zůstávám raději dál u verze 13.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já mám jako hlavní střižnu Sony Vegas Pro 12. Především kvůli nepřekonanému stabilizátoru videa Marcalli 2 a možnosti přidávat hudbu ze Smartsound knihoven. K velkému překvapení jede "dvanáctka" po instalaci Vegas 16 tak nějak svižněji. Mluvím tu o 4K zpracování videí. Jediné, co je pro mne omezující je, že renderování 4K ve verzi 12 je pomalejší, nežli ve verzi 15, ale když to jede přes noc, je to vlastně jedno. Potom to zmenšuji v DVDFab 10 a i při bitrate jím zmenšeným ve 4K na pouhých 25 Mbps, je obraz k nerozeznání od XAVC S 128 Mbps. Pro archiv je to velmi podstatné ušetření místa. K tomu, co je ve Vegas inzerováno jako žhavá novinka mám již léta v plug-inech třetích stran. Nepřicházím tedy o nic zásadního a novější verze beru stále jen jako experimentální.
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Já rendruju přes frameserver, takže enkodéry integrované ve Vegasu vůbec nepotřebuju (používám X264 přes rozhraní MeGUI). Myslel jsem si, že Magix přidá frameserver přímo do Vegasu, ale z nějakého tajemného důvodu se tomu brání stejně jako dříve Sony.
Uživatelský avatar
Smaha
Příspěvky: 25
Registrován: 20.07.2015, 09:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Ahoj přátelé, prosím o radu:
Nějaký ten pátek až do teď jsem používal Sony Vegas 13 Pro (Legální, zakoupená verze), a tam bylo samozřejmé, že když například zvolím v nabídce fx třeba "Layers", tak při pohybu jezdci se mi okamžitě všechny změny promítají do náhledu eventu, c. Teď jsem upgradoval na Vegas Pro 16 (taktéž legálně) a tam to nefunguje. Změnu uvidím až po zavření okna. Něco musím mít blbě nastavené a nemohu na to přijít. Prosím o radu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Layers??? Nenašel jsem. :( Možná jen špatně popsáno.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů