vylepšení HW, dotaz na zkušenosti

Odpovědět
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Jelikož mi pc jde na 100% při renderování videa a všechno to trvá potřebuji urychlit pc.
Kupoval jsem ho na přelomu roku, na HD video byl supr, tím jak jsem na jaře koupil nečekaně 4K kameru je ten pc pomalej.

Předpokládám, že rychlejší procesor je za prvé hodně drahé řešení a za druhé ani nevím jestli bych nemusel koupit novou desku.

Tak mě napadla výměna grafiky, někde jsem četl,,že tato grafika by měla hodně Vegasu pomoc, máte s tím někdo zkušenost?

https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gami ... 846220.htm

Nebo něco podobného.

díky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já se pokusím odpovědět asi jen částečně. Vámi avizovaná gr. karta Asus bude asi velmi hlučná, což není při zpracování videa právě nejvhodnější. Nevím co máte za počítač. Vím ale, že na zpracování 4K videa ve střižně je dobré mít CPU Intel i7 (i8 je asi zbytečně drahý s malým rozdílem výkonu) CPU Intel, když má v sobě implementován i grafický čip umí vyrenderovat 4K video velmi svižně. Byl jsem na to upozorněn nedávno tady panem MONISem, zde na fóru. Potom se renderování videa 4K velmi zrychlí. Podporuje to ale až Vegas Pro 15. Video se tak vyrenderuje za cca jeden a půl násobek délky videa v absolutně dostatečné kvalitě. (Já jej i tak ještě proženu DVDFab 10, pro zachování kvality a jeho zmenšení velikosti souboru na minimum, při zachování vysoké kvality obrazu. I tam pomáhá vestavěný grafický čip (nehlučný) v rychlejším přepočtu. Osobně bych nedal za CPU s GPU více než je nutné. Kolem 10 tisíc Kč strop. Takový i7 udělá hodně práce a ušetří se za samotnou grafickou kartu.

https://www.alza.cz/search.htm?exps=Intel%20i7
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

jo dík, tahle grafika byl jen příklad, našel mi to náš ajťák někde na webu jakože to podporuje Vegas.

Mám Della kde mám ram 32GB, rychlý SSD i HD a brzdí mi to procesor.
Zkusím zjistit od prodejce jaký by tam šel procesor.
A napadlo mě jestli není levnější to řešit grafikou kartou.

Co se týká počítačů jsme jen uživatel, prostě těm věcem nerozumím.
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Já na to mám trochu odlišný náhled. Doba renderingu mě netrápí, ať si klidně běží několik hodin. Co je důležité je rychlost zobrazování náhledu během editace, tady je hlavním tahounem procesor, takže čím je výkonnější, tím lépe. Grafika samozřejmě také při editaci pomáhá, ale podílí se na rychlosti jen částečně. Mám procesor i7 6700k a zkoušel jsem k němu různé grafické karty, ale rozdíl mezi méně výkonnými a výkonnějšími nebyl tak výrazný jak jsem čekal. Jejich výkon se projevil při enkódování s využitím GPU, ale jak jsem napsal, není to moje priorita. Aktuálně mám AMD Radeon RX470 a Vegas Pro 13. Editace videa 4K není nic moc, ale je mi jasné, že ke zlepšení by bylo potřeba výkonnější procesor a grafika to nespasí.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

takže asi fakt jen ten procesor...
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

tak mi nakonec dodavatel navrhl druhý procesor tak uvidíme
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, nevím zda to pomůže toto info - stříhám jen a pouze ve 4K/60 - procesor mám i7 - 8700 a nově grafiku NVIDIA 1060 / 3GB. Předchozí grafika byla NVIDIA 760. Je to jen a jen na CPU - Sony Vegas neumí využít grafiku a ta si tam "tiše běží" s výkonem 10% a CPU maká jak o život na 95-100%.Výměna grafiky se naprosto nijak neprojevila a je nevyužita.

Nebo je tu někdo kdo ví jak na to? Díky!
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host