Render 4K videa do SONY XAVC

bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Potřebuji vysvětlit jednu věc, když renderuju 4K videa do mxf tak má výsledný soubor násobnou velikost proti zdrojovým souborům.

Může mi někdo vysvětlit proč?
Rád bych renderoval do HEVC ale tohle je jediný formát v 4K rozlišení, který můj Vegas umí.

Díky,
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Málo informací. Záleží přece na zvoleném / výsledném bitrate. Je třeba uvést jakou verzi Vegas máte. Ideální ohledně výsledné videa je výpis z Mediainfo.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

já tam právě žádné nastavení nevidím
[attachment 1233 xavc.jpg]
Přílohy
xavc.jpg
xavc.jpg (45.76 KiB) Zobrazeno 1573 x
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ono tam také žádné není! A nepoužívejte profesionální XAVC, ale jen XAVC S. Tam je sice bitrate 128Mbps, ale lepší než stovky Mbps. Potom stačí vzít DVDFab 10 a výsledný projekt zkomprimovat skrze 2 průchody v 4K na nějakých 22Mbps a přitom zůstane obraz na pro oči stejně kvalitní. Mám odzkoušeno na své Sony 4K TV. Úspora místa veliká kvalita zůstává. Jinak je tu ještě varianta v Magix Vegas Pro renderovat 4K v MainConcept AVC/AAC MP4. Tam se dá velikost bitrate nastavit.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Dík za rady, mě to přijde úchylný aby by byl výsledný datový tok větší než má syrové video z kamery a to navíc násobně.

Já zatím dělal ve Vegas jen v HD a tam to jde nastavit vše v pohodě.
Nechápu proč tam nejsou možnosti nastavení.

DVDFab vůbec neznám tak se budu muset seznámit nebo budu pořád výsledné projekty dělat v HD a časem až ve 4K, ono stejně se na to dnes lidi koukaj hlavně v mobilu :) Tkže tentot problém zatím možná odložím, zdroje mám, projekt taky tak co.
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Používám Vegas Pro 13. Neobsahuje sice enkodér HEVC, ale rozhodně s ním jde rendrovat 4k do h264. Zkus MainConcept AVC a volbu Custome size (nebo tak nějak - teď nemám Vegas k dispozici).
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. Je to paradox, že kamery Sony mají záznam XAVC S 60Mbps, ale v Sony (Magix) Vegas Pro umí renderovat jen v cca dvojnásobném bitrate. Tam vývojáři šeredně zaspali, protože např. v levném Pinnacle tam možnost nasatavení velikosti bitrate do XAVC S je.
Ohledně výstupní kvality videa vyrenderovaného ve Vegas Pro z 4K do FHD, je to dosti tristní záležitost. Výsledná videa trpí chvěním obrazu v jemnějších strukturách, jako je listí, taškové střechy domů, kostková dlažba a podobně. Mám s tím bohužel nepříjemné zkušenosti.
Nevím, jak se to projeví u lidí, co jsou ochotni koukat na původní video z 4K v mobilním telefonu. Nevím, co si o takových lidech mám vůbec myslet. Pro ty stačí HD 720p výstup a budou chrochat blahem nad krásou sledovaného obrazu. Já pořizuji 4K video, abych si kvalitu opravdu vychutnal a to jinak než na 4K TV větších rozměrů.
Proto znovu doporučuji mnou popsaný způsob v mém minulém příspěvku. Je to krkolomné to přiznávám, ale výstup pro archivaci videa je přímo ideální. V DVDFab 10 je ale třeba mít nastaveno jako prostředek ke konverzi řešení softwarové, tedy kodek, který nabízí samotný DVDFab, ne kodeky třetích stran.

[attachment 1234 DVDFab10kodek.png]
Přílohy
DVDFab10 kodek.png
DVDFab10 kodek.png (33.87 KiB) Zobrazeno 1573 x
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Jsem rád že na toto Romolus narazil.Tento jev(strobování) jsem pozoroval u Panasonic GH4 4K/30p a i u fotáku FZ10004K/25p při převodu na FHD, a to jak při výsl.renderu v EDIUSU I VEGASU.Po "přezbrojení" na 4K 50/60p jev při převodu do FHD zmizel.(tu)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Monys: To je dobře, že jste spokojen s GX10. Ona se opravdu mimořádně povedla. Má mouchy, jako každá kamera, ale kdo na ní má, bude mu dobře sloužit. :-)

Ohledně převodu 4K do FHD. Nevěřím, že je to problém kamer (foťáků), ale kodeků, které používá Vegas a jak od Vás slyším i Edius. Protože kodek v DVDFab si s tím očividně poradí bez jakýchkoliv artefaktů. Takže pro nás s 25p a 30p není také zapovězena. DVDFab 10 zvládne jak 4K výrazně zkomprimovat bez viditelných ztrát, ale i 4K převést do plnokrevného FHD. je to trochu delší proces, ale vyplatí se. :-)
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

BTW: sice se všude píše, že ta sonka má záznam v 60Mbps ale já tam mám nastavení 100Mbps jen při tom nastavení nejde fotit. Tak nevím jestli je to věc posledního FW a návody to ještě nemají jen zakomponované.

ještě dotaz na ten dvdfab, prosím šlo by polopaticky vysvětlit jak s tím mám pracovat? Vyrenderovat ve Vegas ve 4K a pak s tím souborem pracovat v DVDFab? Vůbec s tím nemám zkušenost proto se ptám takhle blbě. díky
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host