Spustenie Ediusu po aktualizácii W10

Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se, ale já mámosvědčené W7 ultimate a navíc s Ediusem nepracuji. Jen jsem přispěl obecnou radou. Váš problém vyřešit nedokáži. Promiňte.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Takže zázrak se nekoná a jedu na Win build 1703 se zakázanou aktualizací. Na jiný SSD jsem nainstalil Win build 1803 a trial Edius 9 ze zvědavosti.
Mohu říct, že mne nic nenutí k tomu, abych měnil jak verzi Win, tak verzi Ediusu. Eda 9 sice umí renderovat do HEVC, ale ta proklamovaná úspora objemu dat se nějak nedostavila. (td)
Při délce klipu 4 min. klesl objem z 6,084 GB na 4,746 GB, ale prodloužila se doba renderu, protože při HEVC nefunguje HW akcelerace. Alespoň u trialu,
možná že v ostré verzi to je jinak.
mjs51
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018, 08:29
Kontaktovat uživatele:

Díky Romolus i roman51! Díky za snahu pomoci i za váš čas! Jak jsem pochopil, Edius 9 už s novými aktualizacemi W10 spolupracuje. To by mohlo být do budoucnosti nadějné :) Pak už tedy jen ten nešťastný VisTitle. Ach jo, tak zase návrat k buildu 1703 :( Aspoň, že už tu máme jaro! :) Zdravím všechny a ještě jednou děkuji!
mjs51
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018, 08:29
Kontaktovat uživatele:

Už tady asi se svým problémem otravuji, ale musím se podělit o zajímavé finále. Protože dvě poslední aktualizace W10 Pro znemožnily spustit Edius 8.53 a titulkovač VisTitle, připadala mi tato situace tak bizarní, že jsem tušil, že bizarní bude i řešení. Na zkoušku jsem nainstaloval W10 Home a světe div se! Všechno je O.K.! Při nahlédnutí do složky "system 32" jsem objevil všechny pohřešované knihovny a po instalaci Edy i VisTitlu všechno chodí. Trochu mi to jen udělalo chaos v licencích, ubyla jedna pro Ed 8 a přibyla stará pro Ed 6, který už nepoužívám, a ze kterého jsem pomocí "Jump upgrade" přešel k Edovi 8. Ale budiž. Zatím tedy v klidu pracuji, ale "Tomorrow never knows" B)- Pozdrav všem!
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

mjs51to je divný? Eda 8.5 má už neomezené licence pokud je vrátíš a znovu naistaluješ, a to už minimálně 5krát jsem přeinstalovával W10 .Mám taky Jump z ED6.5. 6stka tak ti nemohla přibýt licence protože je nefunkční, od ní se odvozuje přechod na 8čku.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Už si neviem rady. Edius sa mi z ničoho nič nedá znovu spustiť. Na druhom PC pred časom pomohla iba nová inštalácia Wind a následne nová inštalácia Ediusu, no vie niekto poradiť, či to ide aj bez toho .... :(
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host