Pcm2Tsmu Prosba o pomoc

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, Potřebuji prostřednictvím Pcm2Tsmu překonvertovat WAV soubory z Sony Vegas 12 pro TsMuxer, ale nevím jak na to. Když neupravený PCM soubor vložím do TsMuxer, tak se práce zastaví s chybovou hláškou. Našel jsem na to prográmek Pcm2Tsmu, ale neumím s ním pracovat. Tedy přesněji nastavit jeho parametry tak, aby produkoval WAV soubory s 2 stereo kanály v 16Bit a 48000Hz. Defaultně z něj leze, když PCM soubor na něj přetáhnu, vytvoří se soubor s 5.1 kanály a v 24bit hloubce.

Nevíte, jak to nastavit. U mě okno programu jen blikne, ale nezůstane otevřený, pro případné nastavení.

Děkuji šikovným lidičkám předem za pomoc. Bez toho nejsem schopen sestavit BD obraz pro vypálení.

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=138417

http://pcm2tsmu-free-download.softwares7.com/
Saxel

Já teda tento převodník neznám a nepoužívám, ale na stránkách vývojáře jsou popsány parametry (-i -c -s), které by měly sloužit přesně k tomu, co potřebuješ, viz web pcm2tsmu
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Saxel . To já vím, ale, když se mně nezobrazí okno, do kterého to vepsat, mohu těžko měnit parametry. :-(
Saxel

Použij příkazový řádek a do něj napiš příkaz i s parametry nebo si předpřiprav dávkový soubor (.bat).
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky. Pokusím se, i když si to vůbec neumím představit, co tam přesně napsat.
Saxel

Ukážu. Dejme tomu, že si vytvoříš dávkový soubor, do kterého vložíš příkaz pro převod i s parametry.
1. nejprve si ve vhodné složce vytvoř pomocí průzkumníka nový textový dokument a nazvi ho např. PREVOD.BAT

2. na tomto souboru přes pravé tlačítko myši vyber z kontextového menu "upravit" - tím se otevře v poznámkovém bloku. Můžeš samozřejmě použít jakýkoliv textový editor, možností je mrak.

3. Do souboru zapiš následující řádek s příkazem:
CestaKaplikaci_Pcm2Tsmu NazevVstupnihoSouboru NazevVystupnihoSouboru -i 16 -c 2

kde jednotlivé části příkazu budou vypadat nějak takto:
CestaKaplikaci_Pcm2Tsmu: c:\NazevSlozkyKdeSeNachaziAplikace\Pcm2Tsmu
NazevVstupnihoSouboru: c:\CestaKeSlozceKdeSeNachaziZdrojoveAudio\Nazev.pripona
NazevVystupnihoSouboru: c:\CestaKeSlozceKamChcesUlozitVysledek\Nazev.pripona

4. Přidej následující řádek (je tam proto, aby se běh dávky přerušíl po vykonání předchozího příkazu a aby byly vidět případné chybové hlášky)
PAUSE

5. BAT soubor ulož a následně spusť poklepáním na něj, případně přes kontextové menu a "Otevřít"
Saxel

Ještě jsem zapomněl na důležitou věc. Pokud jsou v uvedených cestách použité mezery, je potřeba příkaz "zavřít" do uvozovek, takže by vypadal takto:
"CestaKaplikaci_Pcm2Tsmu" NazevVstupnihoSouboru NazevVystupnihoSouboru -i 16 -c 2

A ještě jednu poznámku. Pokud vytvoříš dávkový .bat soubor ve stejné složce, kde máš vstupní audio-soubor, nemusíš vypisovat cestu ke vstupnímu ani výstupnímu souboru, stačí jenom názvy a přípony, čili takto:
"CestaKaplikaci_Pcm2Tsmu" NazevVstupu.pripona NazevVystupu.pripona -i 16 -c 2
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Saxel, MOC děkuji. Věřím, že to zvládnu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem to udělal takto:
"H:\aAUDIOdovidea\Vegas-docasneaudio_Pcm2Tsmu" H:\aAUDIOdovidea\Vegas-docasneaudio H:\aAUDIOdovidea\Vegas-docasneaudio -i 16 -c 2

Ať dělám co dělám, výstup PCM souboru je pořád jen 5,1 kanálů a 24bit, nikoliv stereo a 16bit.

Aplikaci Pcm2Tsmu jsem dal do stejné složky jako výše vyrobený PREVOD.BAT a soubor .Wav vždy přetáhl na aplikaci. Chvilku počkám a vyleze soubor s parametry, jak jsem popsal výše.
Saxel

Pokud máš všechno v jedné složce, je to ještě jednodušší. PREVOD.BAT by mohl vypadat takto:
Pcm2Tsmu.exe docasneaudio.wav output.wav -i 16 -c 2
pause

Pak jen poklepej na ten PREVOD.BAT aby se dávka spustila.

Nebo dej odkaz, kde stáhnu ten pcm2tsmu a k tomu někam ulož ukázku tvého audia z vagasu, já to vyzkouším...
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů