KAMERA CANON GX10

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,pár ukázek z této kamery. http://www.uschovna.cz/zasilka/VCMK6F4PGNHDH5CT-W3F/
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

..............co by jsi chtěl, po kameře za 65 000.- Kč. Tady je odkazů více... → https://www.youtube.com/results?search_ ... +gx10+test
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ukázky jsem shlédl. Vidím, že stabilizace zase u Canon GX10 nic moc. 50p video by chtělo nějaké dynamické ukázky. Alespoň jedoucí auta a rychlý švenk. Co mě přímo šokuje, je pouze AAC zvuk, místo plnokrevného LPCM. :-( Ty peníze bych za to opravdu nedal. ale proti gustu... :-)
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pro Romoluse ,posílám pár záběrů z lyžovačky. Snad je to co chcete shlédnout. http://www.uschovna.cz/zasilka/VDMV22EPGN8IU2FH-4IR/
Miroslav Polner

Tak to naozaj tá kamera Canon GX je slabota, zvuk AAC o ničom a záznam obrazu len MP4, staršie modely mali možnosť výberu formátov. Pokiaľ nie je záznam LPCM, ako píše Romulus, tak určite si túto kameru nekúpim.
Dascamperius

Vážení pánové zdravím Vás a i Vaše snažení k ohodnocení videoukázek od Monyse! Něco mě tady ale neštymuje. Pane Polner Vám je MP4 málo?Potřebujete video v Rawu?Pokud bazírujete na kvalitě zvuku,není lepší používat oddělený záznam na recordery typu Zoom neboTascam,které ukládají záznam do "Wave"?Mám také na mysli třeba použití klopových mikrofonků,venku při větrném počasí s protivětrnou ochranou!!! Sebelepší obrazová kvalita nezachrání tu hrůzu,když se z reproduktorů valí prskání a chrchlání způsobené větrnými poryvy . . . Myslím,že záznam zvuku do AAC je ten nejmenší handicap,u takovéto kamery
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Dascamperius vidím to taky tak jak píšete.
Dascamperius

Vážený pane Monys! Zdravím! Děkuji a těší mě.Jenom pro doplnění aby pánové Romolus a Polner snad nenabyli dojmu,že kuře poučuje kohouty,když právě je to přesně naopak a já pouze vycházím z jejich postřehů a letitých zkušeností ale tentokrát jejich příspěvky působí jak verdikt soudce Lynche! Pana Romoluse si nesmírně vážím a nakonec díky jeho vynikajícím recenzím a pohotovým reakcím při radách nezkušeným jsem se dostal až na toto forum.Takže smekám před ním onen pomyslný klobouk a Howgh!
Miroslav Polner

Dascamperius nemáte pravdu, ja som niečo povedal iba sám za seba, totiž ak natočím videoklip, tak pokiaľ ho chcem zaradiť do televízneho programu, musí spĺňať určitý štandard a tým je aj formát zvuku, v tomto prípade Zvuk:
štandard WAVE (.Wav).
počet zvukových stôp 2 (stereo)
Vzorkovacia frekvencia 48 kHz
Kvantovanie 16 bitov
Audio signál všetkých dodávaných programov musí spĺňať všetky odporúčania EBU R128.
Nakoľko táto kamera,
čo ma prekvapuje, lebo LPCM mal aj starší a lacnejší model Canon
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak mně to bazírování na zvuku připadá docela úsměvné. Už jenom proto, že dnešní kamery i foťáky mají mikrofony umístěné debilně nahoře,
nebo po stranách z boku, takže to "úspěšně" zaznamenává hlavně okolní ruchy a zvuk zaznamenaný kamerou je většinou na 2 věci.
Kromě natáčení v místnosti při rodinných oslavách (s externím mikrofonem) kdy jde na př. o záznam žvatlání vnoučat, stejně většinou používám podbarvení
hudbou, protože ruch ulice nebo poryvy větru neodstraní ani větrný filtr.

Takže MONYS palec nahoru! (tu)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host