EDIUS PRO 9

Odpovědět
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Vážení příznivci Ediusu! Mám dobrou zprávu! Na Grass Valley je ke stažení TRIAL EDIUS PRO 9. X(
Je nutno odinstalovat všechny předchozí verze!!
Vyřešil jsem to samostatným SSD diskem, protože mám s odinstalováním (vrácením licence) špatné zkušenosti. :(

Už jsem nainstaloval a jdu zkoušet. Nikde jsem ale neobjevil manuál, asi ještě není k mání.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Nevím panáčku proč skáčeš. Prostě nám skončily aktualizace na osmičce. Pokud si budeš hned kupovat novou verzi, tak je to stejné jako každý rok platit předplatné cca 3000.- Kč. Hlavní tahák je HDR, ale po pravdě ze záběrů HDR jsem trochu v rozpacích. Ani UHD HDR film na HDR TV4K, mě nepřesvědčil, jestli bych to tak chtěl. Pokud ano, tak koupím EDIUS 9 a k tomu SONY FDR-AX700 4K HDR. Mám AX100 a zatím mě nezklamala za žádných podmínek natáčení. Kamera 100% ve všech směrech.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Panáček skáče, protože jsme se dočkali nové verze. Zatím přinesly řadu zlepšení a zrychlení. Jak to bude tentokrát, zatím nikdo neví a je třeba to zjistit.
Současně k 1.11.2017 vyšla zřejmě poslední aktualizace omičky. Je třeba porovnat, má-li význam na v.9 přecházet za ten požadovaný peníz.

Po předběžném vyzkoušení mám pocit, že pro moje využití a kameru by to byla zbytečná investice.

Docela mne překvapilo, že proti předchozím trialům má video vodoznak. Takže se dá i řici, že panáček skáče proto, že ušetřím nemalý peníz. :D
Pro podrobnější vyzkoušení zatím nebyl čas, je na to celý měsíc.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím tady odsud jsem stáhnul Edius 9 Trial bez přihlašování a je tam také jeho popis a požadavky.Ten vodoznak tam dali asi proto,protože
se dal Edius 8 jako triál používat opakovaně.

https://www.grassvalley.com/products/edius_workgroup_9/
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Mám stejný názor, zůstanu u osmičky. Ta poslední aktualizace je jen o tom, že umožňuje současně instalovat E9 na stejném počítači. Může se tedy nechat E8 a vyzkoušet E9. Jestli to udělá nějaký zmatek nevím, ale zatím instalovat nebudu ani aktualizaci 8.53. ani E9.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím někdo se sháněl po manuálu Edius 9.

https://www.edius.net/manual.html
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Když jsem stahoval trial, manuál ještě nebyl, byl jen několikastránkový pokec. Později už byl ke stažení, takže žádný problém.
Jinak zůstávám u v.8, k přechodu na v.9 jsem nenašel důvod.
kapo

Zdravím Jirku M a Romana 51

Mám E6 a skončila mně licence bohužel po přeinstalování PC ( a problémech s vrácením licence ).po přeinstalování a nainst cracku chodí s problémy
Chtěl bych se zeptat zda-li E 8 má nekonečnou licenci jako E9
můžu koupit starší E8 cca o cca 1800 Kč levnější než školní verze E9.-možnost koupit na vnuka středoškoláka. ( poznámka pro důchodce každá Kč dobrá ).

Děkuji za odpověď a přeji při točení dobré světlo . Karel - KaPo
-
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím tady z toho odkazu pokud jsem to pochopil správně po vyplnění by měl jít Edius 9 free nainstalovat na Edius 8.

https://www.grassvalley.com/forms/edius_upgrade_900/
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

kapo - Eda 8 má také "nekonečnou" licenci. Ale se zakoupením licence od někoho bych asi váhal.
On Eda je potvora a pamatuje si kde (na jakém PC) byl registrován.
Stalo se mi, že při změně PC (základní desky a procáku) mi vrácená licence nefungovala. Je to loterie a v některých případech si neví rady ani prodejci.
Jako důchodce také používám licenci pro vnuka. Na tvém místě bych za "starší" licenci zaplatil až po úspěšné instalaci.
Jinak už tu bylo řečeno, pro amatéra přechod z v.8 na v.9 nemá moc smysl.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host