EDIUS PRO 9

Odpovědět
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za doplnění.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Pokud mohu něco dodat, tak u EDU8 školní verze nemá cenu kupovat Upgrade na EDU9, protože je za stejnou cenu jako nová licence. Přitom při Upgrade se automaticky ztrácí licence původní z které se aktualizuje.
V případě jakýchkoli upgradů přechází licence staré verze, z níž se upgraduje, do licence nové verze, na níž se upgraduje.
Pokud tedy budete upgradovat z verze 8 na verzi 9, přejde licence jen na novější verzi, ale budete mít stále jen jednu.
Mám EDU8 nainstalovanou na dvou počítačích. Pokud bych na svém PC licenci vrátil, nešla by ani na druhém. V tom je ten problém koupit starou licenci, mají to totálně zamotané a není záruka, že to bude bez problémů.
Když si koupíte novou licenci, tam můžete mít na jednom PC obě verze 8 i 9, ale na co? To je možná dobré, když si chceme prohlédnou triál, než se rozhodnu o změně.
Pokud už děláme na osmičce, tak na EDU9 není co studovat. Když si pustíme Podcast
https://www.youtube.com/watch?v=cpwY-jd ... bs&index=2
Tak zjistíme, že jsou malé kosmetické změny prostředí a přizpůsobení novým kamerám.
Pokud není kamera HDR a netrvá se na H.265 (který bude později), nemá cenu přecházet z 8 na 9.

Pro Otakara bych také doporučoval koupit novou EDU9 a domluvit se případně s druhým počítačem na půl.
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Přešel jsem z Edi 6 ( kvůli problémům s ukončením licence ) na Edu 9 . Nevím zda-li funguje v 9 MERCALI - CD jsem měl s Ed.6 . Nainstaloval jsem MER. do složky Edi ale v efektech se mně nezobrazil jako tomu bylo v 6. Ve složce je nainstalovaný - nemám ho někam přesunout ?
Jak řešíte při střihu stabilizaci Vy ?
Zatím nemám Edu 9 ještě zmoknutý - důchodci amatérovi to jde pomaleji. Je-li někdo z Prahy a byl by ochoten mě přispět radou rád zajdu na školení.
Dík za rady .
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Už nevím od které verze je stabilizace součástí Effect/VideoFilters. Já jí ve v.8 mám a byla i ve v.7. Ve v.9 je určitě také. Už se nemusí instalovat jako plugin. (tu)
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Instalovaná stabilizace v EDIUS efektech je naprosto dostačující. Veškeré pluginy se musí instalovat pro ED 9 znova. viz
https://www.youtube.com/watch?v=Gq6D6Ka ... bs&index=1
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za rady stabilizaci jsem v EDIUSU našel
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Je možné v Ed9 zumovat na časové ose statické obrázky ( fota) jako tomu je u Pinnacle , kde hledat ?

Díky
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

V EDA 8 nebo 9 je to stejné. Označíš klip, nebo statické foto a otevřeš Layouter, třeba pomocí F7 a můžeš dělat všechno možné co tě napadne. Daleko víc a jednoduše než v Pinnacle.
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Layoter používám jak pro video tak pro stat.fota. Nenašel jsem však aby se stat.foto během přehrávání třeba z původní velikosti přiblížilo na detail a nebo naopak
Díky
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Přece to tam všechno je. Zafajfkuji vlevo "Layoter" a mohu klíčovat všechny možnosti jak ve 2D tak ve 3D. Mohu zoomovat, otáčet, přidávat rámečky, měnit pozadí fotografie. Libovolně mohu dodatečně měnit čas natažením fotografie a změnou polohy klíčovacích bodů měnit rychlost změn.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host