EDIUS PRO 9

Odpovědět
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Externí disk se souborem jsem přehrával v Alze u LG na nejnovější OLED 4K TV i UHD 4K TV
ale nepřehrála , čemuž se předvaděč TV LG divil, že to TV nepřečte i po kontrole ve vlastním PC
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Externí disk se souborem jsem přehrával v Alze u LG na nejnovější OLED 4K TV i UHD 4K TV
ale nepřehrála , čemuž se předvaděč TV LG divil, že to TV nepřečte i po kontrole ve vlastním PC
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Vypadá to tak ačkoliv nové tv 4k deklarují přehrávání a podporu 10bit souborů s převzorkováním 4.2.2 není to asi pravda, je třeba použít SW HW přehrávače potom si s tím tv poradí.Je ovšem otázka zda to tv potom skutečně přehraje v 10bit a zda to náhodou sama stejně nepřevede zpět do 8bit.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

kapo:
To jsi přehrával zřejmě přes USB?
Já mám problém obdobný.
Také jsem si udělal radost a pořídil TV 4K Samsung QE55Q6FN protože točím Lumixem G9 do 4K 60p (59.97p) 150Mbps.
Když rovnou z karty přes výstup HDMI z Lumixu G9 přehrávám do TV, je video nádherně plynulé!
Z externího SSD přes USB je originální video trhané, nic moc na koukání.
Z PC přes HDMI z grafiky GTX 1050Ti s 4GB GDDR5 je to jen o něco lepší, ale plynulé to také není.
Po zkouškách jsem nakonec přišel k řešení: v Ediusu (v.8) renderuji do H.264/AVC High CBR 50Mbps Normal
a přes USB to z exterňáku jede krásně plynule! Ani mi nepřipadá, že je rozdíl v kvalitě k originálu z kamery.
Možná, že by to chtělo kvalitnější grafiku nebo externí SSD (Samsung Portable SSD X5 500GB za 7k Kč).
Nakonec stejně z toho dělám BD placky a ty umí jen FHD 1080p. Je ale pravda, že čím kvalitnější základ, tím kvalitnější výsledek.
Bude to chtít ještě zkoušet a snad také někdo, kdo je od fochu, poradí!

Panasonic sice představil pro tento rok dva nové Blu-ray přehrávače s UHD rozlišením, DP-UB150 a DP-UB450.
Oba podporují technologii dynamických metadat HDR10+, model UB450 navíc HDR formát Dolby Vision.
Ale to je nám houby platné, když zatím není dostupná BD vypalovačka pro UHD rozlišení a patrně hned tak nebude.

Ale stejně je to video ze 4K telky super!
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Na vypalování UHD není potřeba žádná zvláštní vypalovačka, stačí běžná HD. Musíte se ale smířit s tím, že nevytvoříte vlastní menu. Kapitoly jsou vytvořeny automaticky po 5 minutách. Titulů je tolik, kolik vložíte souborů 4K. Stačí použít DVDfab třeba poslední verze 11. a dát vytvořit UHD. Vznikne formát HEVC 10 bits, které přehraje každý přehrávač UHD Blu-ray. Pokud je dost místa na disku (používám 50 GB), tak je výstup až 60 Mbps. Obraz vynikající.
Na 4K, zejména HEVC HDR10, je nutné mít kvalitní přehrávač. Monitor TV dokáže v pohodě přehrát třeba i 12 bits 4.4.4, ale musím mu poslat již hotový signál. Málokterý přehrávač nainstalovaný v TV vám dokáže plynule přehrát tak náročné videa.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pro KAPO díval jsem se na parametry téVaší kamery a neshledal jsem že by natáčela 4k v 10Bitech a převzorkování 4.2.2. Všechny tyto konzumní kamery mimo řady Panas GH /G/BMPCC4K do 70 tisíc natáčejí pouze v 8 mi bitech převzork. 4.2.0.Tak že jste se vlastně pokusil vaše video vyrenderovat v Edovi do 10bitů.To zn. když kamera nepodporuje 10bitové informace nemůže z nich vytvořit tyto informace ani Edius.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Jirka M.napsal" Vznikne formát HEVC 10 bits, které přehraje každý přehrávač UHD Blu-ray".To je sice hezké ale jde jen o ošizené HEVC které má sice 10Bit ale převzorkování 8 bit.Plnohodnotné HEVC 10BIT 4.2.2 mají až kamery Canon nové řady.To není kritika co jste napsal, já jsem se též domníval že to je pravé HEVC.GH5 HEVC taky má ovšem jen 10 bit/ 4.2.0
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

To jsou zbytečné dohady a chytání za slova vytržené z kontextu. Mluvil jsem jen o možnosti vypalování UHD disku. Tyto parametry jsou dané a jedno jakou mám kameru. Mám video soubor AVC H.264, 8 bit, 4.2.0. a když chci UHD disk, tam mě z toho automaticky vyjede HEVC ( H.265, 10 bit, 4.2.0.). Video je viditelně barevnější a jasnější, tak proč bych si to tak nevyrobil.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

"To jsou zbytečné dohady a chytání za slova vytržené z kontextu".Jestli jsem se Vás dotkl tak se omlouvám.Na hoře jsem přece napsal že to není kritika.
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem nakonec importovaný soubor ve 4K vyrexportoval v přednastavení AVCH-H354 MP - 3840x2160 do ssd disku Seagate TB a TV LG
4K soubor přehrála.
Pak jsem si znovu otevřel toto forum a přečetl si příspěvek Romana51.
Soubor mám nastavení v 3840x2160 25p 10bit 2ch vyrendroval jsem do H.264/AVC 8bit 4:2:0 High CBR 50Mbps Normal a k mé radosti TV
4K video přehrála.
Nyní můžu začít se střihem dovolené

V současné době padají ceny TV a tak mně čeká další rozhodování při koupi buď ULTRA HD a nebo OLED ( LG nebo Panasonic )

Děkuji všem za příspěvky velice jste mně pomohli počítačovému laikovi - pouze uživateli - důchodci.
Přeji všem dobré světlo při letošním natáčení .Ještě jednou děkuji !
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů