Slowmotion

Skbodva
Příspěvky: 4
Registrován: 20.10.2017, 14:29
Kontaktovat uživatele:

Ahojte, ako sa da vo vegase spomalit video viac násobne, nie len za pouzitia crtl a roztiahnuť (v tedy mi to ide maximalne 4x pomalšie) potrebujem spalit video aspon 10 nasobne. Dakujem za vase rady.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To ve Vegas nejde bez plug-inu. Konkrétně Twixtor od ReVision. Mercalli pak má Re Speedr. Nikdo ale nezaručí kvalitní výstup. Většinou jsou tam v obraze místa, která se roztékají, když se obraz snažíme zpomalit nad rámec natočeného klipu. V krajním případě je nutno obraz zpomaleně už přímo nasnímat technikou k tomu přímo určenou.
Saxel

Ještě je možnost, při které si vystačíš pouze s Vegasem. Vedle možnosti natažení klipu přes Ctrl, můžeš použít křivku Velocity - na klipu přes pravé tlačítko myši zvol Insert/Remove Envelope / Velocity. Zpomalovat můžeš v procentech původní rychlost až do zastavení. Navíc můžeš křivku lomit / ohýbat a tím měnít rychlost průběžně.
Dále máš možnost vnořit projekt do projektu, ale to bys využil naopak při potřebě velkého zrychlení. Vytvoří se nový pomocný projekt, do kterého se vloží pouze ta část (klip), kterou chci zrychlit, nastaví se maximální úroveň Velocity (300%), maximální zrychlení přes Ctrl (4x) a projekt ulož (soubor s příponou VEG). Pomocný projekt je tedy zrychlený 12x (3x4). Do hlavního projektu se vloží do timeline místo klipu tento pomocný projekt, a můžeme znovu zrychlovat až 12x - to už jsme na zrychlení 144x. Když to přesto nestačí, použijeme další vnoření...
Pravdou ale je, že Vegas pro zpomalení používá interpolaci snímků, takže výsledek nemusí být moc pěkný. Plugin Twixtor používá mnohem sofistikovanější metodu pro vytvoření mezisnímků zpomaleného obrazu - analyzuje vektory pohybu v klipu a "chybějící" informace umí doplnit z předchozího resp. následujícího snímku.
Skbodva
Příspěvky: 4
Registrován: 20.10.2017, 14:29
Kontaktovat uživatele:

Ďakujem za rady, tie velocity som nepouzival ale ako teraz vidim je to super vec na spomalenie a zrychlenie, pekne plynulo s krivkami. Super! Pri 240fps videu sam vegas povoli vacsoe spomalenie.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

mám problém, když dám insert envelope/velocity tak se mi tam neobjeví ta zelená čára. Takže může zrychlovat/zpomalovat jen pomocí myši a ctrl :S
zkoušel jsem i různý nový projekty a nejde to, nemůžu tam mít zaplýho něco co to blokuje?
Ale přitom je u velocity zatržítko jakože jede..
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díval jsem se do Vegas, prohledával a osobně bohužel nenašel nic, čím tento problém u Vás vznikl. Zkuste cizojazyčný internet.

Zkuste: Insert / Video Envelopes / Event Velocity
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

fakt zoufalost, když jsem Vegas nainstaloval tak mi to šlo a teď nic.

Budu zkoušet hledat, teď bych to opravdu potřeboval...
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

tak už to mám, ve view nebylo zaškrtnuto show envelopes.
si tak říkám, že to někdy Vegas se složitostí přehání, uff.
díky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Konec dobrý všechno dobré. :-)
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

no hlavně na tohle bych opravdu sám nepřišel..

Hlavně jak jsem zvyklý přes 10let dělat v pinnacle tak mě Vegas stále překvapuje tím jak funguje.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů