Obraz na DVD se kouše

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Zamčeno
zdeněk

vyrederoval jsem film, délka 34 minut a zkusil si jej pustut na DVD přehrávači, obraz se mi v DVD cuká, škube se, když jsem ten stejný film vyrenderoval v S-VCD, vše je v pořádku. Mám studio 9,0, kamarádovi jsem půjčil špatné DVD a jemu to taky dělá, takže v DVD přehrávači to asi nebude. Studio jsem odinstaloval a znova naistaloval, ale výsledek je pořád stejný, co mám dělat.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Zkus to místo na DVD vyexportovat do avi přes DV kodek (to je bez ztráty kvality). Potom to vyexportované video dej do studia a udělej z toho DVD.
A v každém případě před renderováním odstranit dočasné soubory studia a pokud možno ukončit všechny zbytečné programy které by to mohly brzdit (antivir, ...).

A v první řadě nainstaluj poslední patch na Studio. Pokud máš jenom S9, tak to je ztráta času v tom něco renderovat. Nainstaluj update a mělo by to být ok. Link je tady: http://www.stahuj.cz/multimedia/zpracoa ... udio-plus/

PS: Stačí když dotaz položíš na fóru. Teď jsem 5 minut hledal, protože se mi zdálo že už jsem na stejný dotaz odpovídal ... a odpovídal ;)
zdeněk1

Tak to promiň, ale nevím co je to to DV kodek, bo jsem z toho už nějaký zmetený, a jak mám odstranit dočasné soubory ve studiu, nerad bych vymazal něco jiného, těch kravin tam je víc a kdo se v tom má vyznat. Když dělám ve studiu, tak všechny ostatní programy mám vyplé, ale nechápu, jak se mi to v S-VCD vypálí a bez potíží a v DVD se mi ten obraz seká. Budu to zkoušet tak jak jsi mi to napsal, pak dám vědět, už se mi z toho teď točí hlava.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

DV kodek - u exportu do avi si v nastavení v roletce pro výběr komprese zvol DV Video Encoder (nebo ppodobný název).
Dočasné soubory odstraníš přímo ze studia - Soubor->Odstranit pomocné soubory.
zdeněk2

Díky za radu,
pokusím se to takhle udělat, jinak jak jsi říkal jsem naistaloval patch 9.4.3, pak jsem dal vyrendetovat na "disk" / DVD / ten film a obraz se přestal kousat, moc děkuji za radu, nastal jiný problém, rozhodila se mi hudba na pozadí ve dvou přpadech z 6 případů na tom filmu. zkoušel jsem hudbu na pozadí dát zpět, ale nejde, docela jí využívám protože se dá všelijak nastavit, proto bych prosil napsat způsob, jak tuto hudbu na pozadí můžu do studia dostat zpět, ten patch mi jí zrušil.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Co znamená "rozhodila se"? Nehraje, hraje jinak než má (v tom případě pomůže odstranění těch dočasných souborů), nebo tam smardsound není, ...
zdeněk 3

To znamená, že část hudby tam zůstala a dvě se změnily, ale když jsem najel na generování hudby na pozadí, tak se mi to nechce otevřít a píše to něco o Quick Time 6.01 a vyšší. Na to jsem se ptal známého a ten mi řekl, že mi ten Quick Time mi nepomůže. Tak nevím, jedná se mi o to, zda by tam hudba - generování na pozadí šlo nějak obnovit. Děkuji.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

QuickTime player potřebuješ mít nainstalovaný, abys mohl se smartsoundem pracovat (využívá se asi při náhledu). Ale neinstaluje ten se už přímo se Studiem? Nevím. Zkus si ho stáhnout a znovu nainstalovat.
Pokud je ta hudba zmršená - třeba úplně jiná než tam má být, může to být tím že se dočasný soubor s hudbou přepsal jiným dočasným souborem s jinou hudbou (taky se mi to stalo - prostě se pohádala hudba ve dvou projektech). Pak stačí ty dočasné soubory odstranit a smartsound si to vygeneruje znovu (jinak načítá z disku už vygenerovaný zmršený dočasný soubor). Ale to poznáš už v náhledu, když to přehraješ z časové osy.
zdeněk 4

Tak jsem nainstaloval Quick Timer Installer 7.1.0 a vše funguje na 99 %. Film se mi zasekne 1x, pokaždé někde jinde, nevím proč a hudba na pozadí jde v pohodě. Pokud by někdo věděl proč se mi film aspoň 1x zasekne na 2-3 sekundy / mimo zvuku, ten jde/, tak ať dá vědět, díky.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

V prvom rade je nutne sa pozriet aky datovy tok si pouzil. Mal som jeden prehravac, ktory zobral max. 7500. Novy prehravac nema problem ani s 9000kbps.
Osvedcene nastavenie je VBR 2.500-7.500kbps.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host