AVID Liquid 7 (Liquid Edition)

Pinnacle Liquid Edition, Avid Liquid
Zamčeno
Bediny

Zdravím. Rád bych se zeptal, jestli jde v časové řadě umístit prolínačku do všech střihů najednou, aniž bych musel pracně postupovat střih po střihu a prolínačky vkládat.
Zkoušel jsem v okně "vložit prolínačku" zaškrknout možnost "přidat do všech aktivních stop ve vyznačené oblasti" a NIC.
V klipech jsem vytvořil vnitřní rezervu už při nahrávání, stopy, kde mám vložený projekt jsou aktivní ,a pokud prolínačku vkládám postupně jde to.
Před časem jsem používal Ulead VideoStudio, a tam jsem u vybraného přechodového efektu mohl zvolit možnost "použít na celý projekt aktuální efekt".
jibarr
Příspěvky: 32
Registrován: 20.04.2008, 16:17
Kontaktovat uživatele:

Musíš si napřed v levo zaškrtnout / na světle modrou / aktivní stopy, do kterých chceš prolínačku vložit a označit oblast mark in mark out. Pak vložit dle tvého postupu. Tj zaškrtnout obě políčka.
Bediny

Dobrá rada nad zlato! Už to šlape. Aktivní stopu jsem měl zaškrknutou, ale dělal jsem chybu, že jsem neoznačil mark in a mark out. Takže díky.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Taky se nově snažím zařadit mezi "liquiďáky". Zatím pronikám do tajů verze 6. Máte to s češtinou, nebo bez? Zatím jsem ji tam nedával kvůli anglickým tutorialům.
jibarr
Příspěvky: 32
Registrován: 20.04.2008, 16:17
Kontaktovat uživatele:

Já jí mám s češtinou. 6ku mam taky, ale koupil jsem i 7ku. Točím v 50p a to 6ka neuměla. 6ku používám na notesu když jedu na chalupu, tak běžné věci v PALu v ní dělám.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

7ka je na trhu již celkem dlouho, počkám s upgradem na novou verzi. Zatím stříhám jen SD, takže stačí. Zkusím tam dát tu češtinu.
jibarr
Příspěvky: 32
Registrován: 20.04.2008, 16:17
Kontaktovat uživatele:

To se dá přepínat. Můžeš dělat v CZ a nebo AN.
Jestli bude nová verze nevím, nevím. Z 6ky udělali 7ku při přechodu pod Avid. Teď dodávají zatím jen servis packy.
Bediny

Zdravím. Chtěl bych poprosit o radu.
Když převádím DVkazetu z kamery do PC pomocí Avid liquid, ta mi to občas vyhodí hlášku:

Capture failure
The capture process has been ended ahead of time due to unexpected conditions (end of tape, stoped device, dropped frames, capture error,...).
Do you want to retain the file which has been captured so far?

Pokud převádím stejnou DVkazetu znovu, tak se mi tato hláška objevuje zase na jiných místech.


[img]http://img227.imageshack.us/my.php?imag ... id1wv3.jpg[/img]
jibarr
Příspěvky: 32
Registrován: 20.04.2008, 16:17
Kontaktovat uživatele:

Nastav si v nástrojích - při výpadku frame dát značku a pokračovat dál.
Doporučuji i nastavit - ignorovat timecode. Při nahrávání z několika kamer se mi to osvědčilo.
jibarr
Příspěvky: 32
Registrován: 20.04.2008, 16:17
Kontaktovat uživatele:

V poslední větě se tě to ptá, jestli chceš uchovat dosavadní capture. Osobně to při takovýmhle selhání ručně vymažu dle názvu pásky a raději to stáhnu znova v kuse. Naštěstí se to už roky nestalo.

Obrázek se mi nezobrazil, tak jsem ho uložil napřímo. Pokud se taky někomu neukazuje, dávám ho jinam. Aby ostatní věděli co se řeší.
http://web.iol.cz/B-A/hlaska.jpg
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host