AVID Liquid 7 (Liquid Edition)

Pinnacle Liquid Edition, Avid Liquid
Zamčeno
trigor

p.s.

díval jsem se na tu Vaší sestavu, vypadá to impozantně , dokonce jsem se díval na jednotlivé komponenty a není to zas až tak drahý, ale trochu mě zarazil ten ventilátor na procesoru. Chápu, že to je nutný chladit, ale nedělá tahle obluda kravál, ještě mám starý PC kde jsem měl (mám) tu v. 5,5 a tam je na skříni podobná mrcha a pracovat se s tím dá jen se sluchátkama na uších a i tak jsem byl vždycky po 3 hodinách jak praštěnej.

Děkuji
mack

já jsem taky laik, takže vám nedovedu vysvětlit, jak fungují "virtuální jádra". Jako laik vidím, že jich je tam celkem osm :-). Ale info o procesoru je to psáno takto. Co se týče ventilátoru, tak tento procesor se koupí jako BOX a to znamená, procesor plus chladič. Je originál od Intelu. Musim říci, i s ventilátorem v bedně, který má 25 cm v průměru jsou velmi tiché. Pro mě až nezvykle. Doporučil bych Vám aby jste si nechal sestavit a nainstalovat novou PC sestavu včetně bedny. Ta moje je celá průhledná (myslim dirkatá) takže vzduch proudí skrz. Jak již sem psal procesor běží mezi 10-20% svého výkonu, takže to tak netopí a ventilátory běží pomalu.
Tuto sestavu mám 14dní a vyšla cca s W7 na 30.000,-
Abych ještě trošičku upřesnil výkon PC, tak tento testovací software: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... cinebench/ když stáhnete a bez instalace spustíte (vlevém sloupečku se klikne na 1CPU nebo xCPU), tak se vám vyrenderuje motorka. U starého dvoujádra mi to trvalo 8,5min a u nového 0,5 min, neskutečný rozdíl.
mack

koukal jsem na ten plugin. Ten se musí zkopírovat do adresáře (...\plugins\rtfx) já ho tam mám vidět. V okně projektu záložka KNIHOVNA/LIBRARY a mám ho jako poslední (TimecodeFX/editors)
trigor

už to tam mám, měl jsem ho na blbým místě. Našel jsem plugin vdub2rtfx ale protože anglický umím asi stejně jako korejsky, pochopil jsem jen, že to umožňuje používat efekty, které jinak nejdou použít (možná, snad) , ale netuším co pak funguje a pod.
Mám jinak hodně o čem přemýšlet ohledně nového PC.
Mimochodem, používal jste někdy Heroglyph_2 ?
mack

Heroglyph jsem zatím nepoužil. Zkoušel jsem to jen v trialu. Je to velice zajímavý. Ono toho je více - ADORAGE, HEROGLYPH, MERCALLI, VITASCENE. Každý umí něco jiného, podle tutoriálů na YOUTUBE je to super. Ale nemám s tím zatím žádné zkušenosti.
Luky

Poradte mi. Uz jsem strihal i 9 kamer = 9 stop., ale jde mi o seřazení. Vždy seřazuji podle zvuku a střihám rovnou v ose. Ale viděl jsem v tutorialu, že člověk viděl v levém okně projektu rozdělené 4 kamery na jeden obraz a viděl vše tím pádem všechny kamery v reálném čase. A ještě jak je tedy seřadit? Vím, pomocí Timekodu, ale jak funguje? Na kameře? Má FX1 určitě timecode nějaký má.
Díky
Bediny

Zpracovával jsem a Avidu projekt ve formátu Mpeg. Pro výstup jsem zvolil formát DVD. Zvolím složku pro export, dám OK, tabulka exportu sekvence zmizí, a dál už mi to nejede. Zkoušel jsem pro výstup zvolit i jiný formáty, ale dopadlo to stejně. Nevíte někdo, kde dělám chybu?
soptik10

Blikání náhledového okna:
Mám drobný problém v AL 7. Začalo mi blikat náhledové okno, při přehrávání videa si okno každých 15 snímků blikne, mám vše nastavené na frekvenci 25 frms, výstupní video je v pořádku, ale při editaci je to blikání nepříjemné, dříve to nedělalo, problémy začaly poté, co jsem importoval video v mp4 s frekvencí 15,něco (přesnou frekvenci si z hlavy nepamatuji). Teď se tam někde prostě ta frekvence uhnízdila, dělá to i ve starších projektech a nemohu najít, kde to odstranit.
Díky za radu
mironic

Zdravím odborníky na AL 7.2 a chtěl bych se zeptat, jak aplikovat filtr, tedy např. nějaký RT clips na více klipů zároveň v timeline /nikoli na celou stopu/. Prolínačku na více klipů už zvládám, ale tohle se mi nějak nedaří.
Dále jestli nevíte, jaké sestavení /build/ je u AL 7.2 poslední. Na jejich webu to není uvedeno.

Děkuji
mack

build: Liquid 7.2.1 (b4345) patch for DX10 graphics cards support - ze dne 15.7.2008

zde je ke stažení poslední patch: http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u ... =documents
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů